Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Kto potrápi Slovan?

TASR - Milan Kapusta

Fortuna liga je už na VOYO, majstrom bude Slovan, nováčik je z Liptovského Mikuláša a úlohu Nitry na seba pravdepodobne zoberie Senica. Sereď stále nehrá na svojom štadióne, do ligy a na jej lavičku sa vrátil Juraj Jarábek a jedným z TOP hráčov na sledovanie bude mladý Kaprálik zo Žiliny. Teda kým ho Kajo v zime nestrelí.

Vitajte v sezóne 2021/2022. Držme si palce, nech si aspoň polovicu z nej pozrieme aj naživo.

AS Trenčín – ViOn Zlaté Moravce 4:0

Prvý zápas ligového ročníka začal naozaj v štýle. Matúš Kira by mal za prvý polčas dostať rizikový príplatok k výplate, pretože v ňom Trenčín hostí zo Zlatých Moraviec zničil ako Paška zdravotníctvo. Tučný s Kadákom si s obranou hostí robili čo chceli, Trenčín dominoval a ViOn musel cez prestávku niečo zmeniť. Ideálne utiecť za hranice okresu. Benkovský pár vecí zmenil, ViOn trochu ožil, ale bez Hrnčára a Balaja bude to strieľanie gólov trošku ťažšie. Šancu nechať zabudnúť na bývalých hrdinov mal Kubilay Yilmaz, ale dvakrát to trafil ako Romana Tabak.

MFK  Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 1:4

Premiéru v lige si odkrútil aj tohtoročný nováčik, ktorý má v názve viac písmen ako Sereď v kádri futbalistov. Šanca na veľké prekvapenie tu bola, Slovan totiž šetril sily na odvetu v Berne, ale keďže Vlado Weiss starší má káder tak široký, že by ho bolo ťažké predbehnúť aj na štvorprúdovke, stále dokázal postaviť mužstvo, ktoré by v lige pravdepodobne bojovalo o druhé miesto. Ale aj tak to bol nováčik, ktorému sa podarilo streliť prvý gól v zápase.

Len škoda, že po Hrnčárovom centri to bol gól vlastný. Mikulášu sa podarilo vyrovnať, ale Slovan rýchlo zareagoval dvomi kusmi a  dokonca aj Abena zabojoval o to, aby neskončil na hosťovaní niekde v Poľsku. Dobrá správa pre Mikuláš je, že ťažší súper už asi tento rok nepríde. Zlá, že na štadión v Poprade to má blízko Jano Tribula.

MFK Ružomberok – FK Senica 0:0

Zápas kola sa odohral pod Čebraťom, kam prišla Senica. Pre hostí bol úspech už len to, že sa v autobuse spoznali a dohodli na tom, kto bude hrať na ktorom poste. Preto nebolo prekvapivé, že bránili už od Hrabova a ich obrana bola taká hlboká, že by tam James Cameron mohol natočiť 7 pokračovaní Titanicu. V prvom polčase bránku nikto netrafil, v druhom sa pár náznakov našlo, ale ak si tento zápas niekto pozrel, mal by dostať VOYO na mesiac zadarmo. Ale aj taký je fodbal, Ružomberok môže stratu bodov neskôr ľutovať, ak to s tou TOP 6 myslí vážne.

MFK Zemplín Michalovce – DAC Dunajská Streda 4:1

Ono sa hovorí, že cesta do Michaloviec je ťažká ako registrácia do slovensko.sk, ale hráči DAC toto tvrdenie povýšili na inú úroveň. V stredu žlto-modrí vyrazili autobusom do Belehradu, kde si vo štvrtok zabehali Dubnickú tretru proti Partizanu, v piatok dali tréning a autobusom vyrazili smer Košice.  Ale na druhej strane, Oskar speňažil Ramireza, aj keď ani v Dyname Kyjev neprešiel lekárskou prehliadkou.

Aj DAC musel trocha prerotovať zostavu, šancu dostala aj nová posila, tretí zo slávneho tria Asterix, Obelix a Ciganiks. Prvú polhodinu taktiky vydržali, ale gólostroj domácich odštartoval laxný Beskorovaynyi, ktorému zobral loptu Kanu a pripravil gól Begalovi. O 6 minút sa úlohy vymenili, Kanu išiel sám na Jedličku a pridal druhý. Na 3:0 do polčasu upravil Igor Žofčák. Hostia v polčase vymenili, čo sa dalo a druhý polčas už im patril. Taiwo využil jednu zo svojej zbierky šancí, ale Michalovce už to zavreli a nenechali si pokaziť radosť. V internej tabuľke mužstiev, ktoré si v lete nechali pokaziť logo vedú po prvom zápase východniari.

MŠK Žilina – FK Sereď 3:0

Sereď sa postupne stala miláčikom celej ligy. Na fakt, že nemá štadión, sme si tak nejak zvykli a túto sezónu odohrá bielo-červený klub dokonca Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Seredi by stačila umelá tráva medzi bránkou a severnou tribúnou, ale Vlado Poor má tak rád Spartak, že Seredi prenajal celé ihrisko, nech si to ten trávnik užije.

Žilina sa dobre naladila na Cypre a góly sa očakávali aj v nedeľu. Navyše prišla Sereď, ktorá stále hľadá po celom Slovensku hráčov, aby mohla striedať viac ako troch v jednom zápase. Ako to je v Žiline na umelke zvykom, hostia si veľakrát len zoderú nohy a inak to nebolo ani v tomto prípade. Skóre veľmi rýchlo otvoril Myslovič, ktorý pridal do polčasu poistku. Sereď sa nechcela nechať zahanbiť, v pondelok na konci športových novín uvidíme aj gól Jambora so zákrokom Yakubuho.

FC Spartak Trnava – FK Pohronie 2:0

Spartak proti Rumunom vo štvrtok príliš nepresvedčil a aj Mišo Gašparík dal šancu hráčom, ktorí si zápas proti Sepsi pozreli v rozlišovačkách. Pohronie prišlo s ofenzívnym duom od ktorého si tento rok veľa sľubuje Lačný – Adler, ale nečakalo sa nič iné ako to, že tri body ostanú doma a Spartak odštartuje sezónu tak, ako skončil tú minulú.

Od začiatku zápasu si Spartak pomaly pripravoval pôdu na gól a ujal sa až Čurmov ofenzívny výlet s polpenziou, pri ktorom našiel Procházku, ktorý oslávil svoj návrat domov. Pohronie mohlo vyrovnať z penalty, kedy Lačného faulovala lopta. Chalani vo VAR miestnosti v tej chvíli asi boli na cigarete ak toto odkývali. Lenže Miloš to kopol s kľudom Angličana na EURE a Takáč mu loptu lapil. Mišo striedal asi o hodinu skór ako v zápase proti Sepsi a do druhého polčasu vymenil obidve krídla, nech to ľudia môžu v 70.minúte s kľudom vypnúť. Lenže Spartak začal druhý polčas pasívne,  Pohronie prevzalo kľúče od miešačky a videli sme viac faulov ako šancí. Drámu uzavrel v 80.minúte Trajkovski, ktorý sa nemohol pozerať ako sa Cabral s Boatengom potkli o seba a loptu.