Utorok, 26. marec 2024

Pondelkové Tréneroviny – Kto sa smeje naposledy, ten nefandí Ružomberku

Dlho sme nemali ligu zamotanú ako súvetie Andreja Danka. Gólový návrat Krstoviča v 82. minúte poslal DAC znovu na čelo a Ružomberok o jediný bod do spodnej šestky. Čierneho Petra si tak vytiahol Peter iný, Struhár. V TOP 6 preto máme dvoch nováčikov. U Podbrezovej to bolo zrejmé hneď po prvý kolách, že sa tam ale z posledného miesta vyškriabe aj Dukla, to by ani Mišo Ščasný nepovedal. Slovan pozametal v derby s hráčmi Trnavy a urobil tak z boja o titul len duel. A áno, Ivan Kmotrík mladší je znovu generálnym riaditeľom Slovana. Posila za milión, ale Polievka to není, jasný pane.

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 4:1, 11 480 divákov

Slovan v derby ukázal, že v časoch, kedy sa mu nedarí a je podceňovaný, vedia jeho hráči konečne zabrať. Spartak prišiel na Tehelné pole s malou dušičkou, že sa ten Slovan možno porazí aj sám. Ale Vlado Weiss dal Mišovi Gašparíkovi dekanský termín, nechal jeho mužstvo hrať a Slovan robil to, čo má najradšej. Tešil sa z chýb v otvorenej obrane a štandartiek. Spartak v útoku pôsobil, akoby sa hráči celý týždeň pripravovali na obranu Trenčína a keď už boli na dostrel k Chovanovi, vyslali na neho nie strelu, ale korešpondenčný lístok. Do polčasu bolo 3:0 a vymaľované.

V druhom polčase padlo po góle na každej strane. Kóša zložil po rohu reparát a Barseghjan sa potešil z penalty. Tú Marhefka úplne zbytočne fúkol po troch polofauloch Kucku na Koštrnu a jeho následnom kopnutí do miest, ktoré znamenajú svet. Zápas bol dávno rozhodnutý a táto komická penalta nebola potrebná. Ale to ani strieľanie gumených projektilov v preplnenom sektore hostí. Ale chápem, keď od rána sypeš predtréningovky, potom si na mobile pozrieš všetky diely Ramba a zrazu stojíš pred dilemou, či zobrať jedného vinníka, alebo vykonať kobercový nálet, mozog vydá jasný signál. Sektor hostí na Tehelnom poli, obohnaný dvojitým sitom raz dúfam získa cenu CE ZA AR.

MFK Ružomberok – FK DAC Dunajská Streda 0:1, 1647 divákov

Že DACu o niečo ide zistí človek vtedy, keď klub začne dotovať fanúšikom výjazdy. V Ružomberku sa nikdy nevyhrávalo ľahko, hlavne ak tento klub vopred vie, že sympatických 0:0 by mu mohlo stačiť k postupu. Lenže DAC má tento rok obrovský hlad po úspechu a na lavičke aj Krstoviča s Ramadanom. Pre fanúšikov zo Žitného ostrova to môže byť po manželoch Miazgovcoch ďalšia legendárna dvojica.

Ružomberok odohral takticky dobrý zápas, ale ako povedal aj Peter Struhár, obrana DACu nerobí chyby, ak nemusí. A keď už to Fabiš dobre trafí zo štandartky, Petráš stojí na svojom mieste. Pri chuti bol Kalmár, ale gólovú prílohu si už nenaložil. A tak musel Guľa z teplých sedačiek postaviť Amara s Nikolou, ktorí zápas rozhodli. Vyrovnať mohol Bobček, ale z dvoch metrov to prekopol niekam k bazénom v Bešeňovej.

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2, 815 divákov

Kurz na víťazstvo Dukly bol 3,1. Gratulujem všetkým, ktorí si ho všimli a vydržali aj pri Vlaskovej šanci v nadstavenom čase. Jano to fair-play zakopol niekam do tej vodnej priekopy, aby pomohol Dukle k účasti v TOP 6. Tu sa ukazuje veľkosť hráča. Je najľahšie loptu napáliť do siete a nevidieť tak následky svojho konania.

Polievka je nezastaviteľný. Teda, Hurtado našiel jeden spôsob, ale už zopár rokov sa to považuje za faul. Škoda, bol to takmer geniálny objav. Robogol poslal z penalty svoje mužstvo do vedenia, čím spustil smrtiacu sedemminútovku. Už o tri minúty vyrovnal práve Hurtado, ktorý sa už nemohol pozerať na to, ako nikto z obrancov Dukly nechce odkopnúť loptu. Tri body na Štiavničky poslal z voleja Balič. Slušná posila.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MŠK Žilina 1:2, 395 divákov

Žilina utiekla hrobárovi z lopaty vďaka Kaprálikdorepre. V klube môže vládnuť spokojnosť, získali ďalší polrok na pásový vývoj hráčov. Domáci Liptáci si dlho verili aj v oslabení na bod, ale treba byť optimista. Stačilo si pred zápasom prepnúť mobil do leteckého režimu a nikto si v ňom už nenájde výpoveď v SMSke.

Žilinčania sa zápasu trochu zľakli. Keďže mali na ceste do TOP 6 papierovo najľahšieho súpera, chceli si to trocha skomplikovať sami. Skóre otvoril René Dedič, ale už onedlho ostal Sváček zaskočený tým, že mu to Jambor nekopol do múra, ale presne tam, kde stál. Gergely Tumma chcel stihnúť aspoň v telke čo najviac z derby a s prehľadom mu stačilo odohrať 29 minút. Neexistuje žiadny problém, ktorý by nevyriešil šlapák s nohami dopredu. Žilina stupňovala tempo, ale keď musíš, vtedy to nejde. Kaprálik sa aj so šťastím preštrikoval cez dve nohy obrancu a tá bomba ľavačkou stála za to.

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 1:1, 483 divákov

Trenčín prežíva naozaj sezónu snov. 49 minút bol ôsmym tímom v tabuľke, pretože nad dovolenkujúcou Podbrezovou viedol vďaka gólu Bainoviča pred odchodom do kabín. Kapitán domácich sa nečakane vyskytol v priestoroch, ktoré inak okupuje Kelvin Pires. A keď si to v 94.minúte Marek Bartoš postavil k Zamarovciam na priamy kop, podávači lôpt pomaly začali baliť. Lenže stopér hostí vyslal takú bombu, že Mišovi Kukučkovi s ňou podpísal ospravedlnenku do školy.

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 0:0, 586 divákov

Šesťbodový zápas tabuľkových susedov upútal už v týždni. Domáci klub lákal divákov na tribúny za finančnú odmenu. Sponzor, ktorý si neželá byť menovaný, lebo presne preto sponzori sponzorujú kluby, sa rozhodol 13 fanúšikom rozdať od 30 do 100 eur. Novodobý bitcoin.

Obaja tréneri sa po zápase posťažovali na otrasné ihrisko, obaja boli s bodom nespokojní. Možno menej Ivan Gauád, ktorého mužstvo sa vďaka neprehre udržalo nad Michalovcami. Viac šancí mali domáci. Jánošík, odchovaný na dokonale rovnej umelke, si pomerne dobre zvykol na tankodrom, ale jeho loptám vždy niečo chýbalo. Gratulujem všetkým, ktorých utajovaný sponzor vylosoval a želám im, nech ich tie peniaze nepokazia.