Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Last minute prestupové bombe

FOTO TASR - Edmund Örzsik

Ligisti počas repre pauzy nezaháľali a na poslednú chvíľu posilnili svoje kádre. Niektorým z nich sa vydarili naozaj pekné prestupové bombe. Spartak okrem Jána Bernáta a mladého Srba s výzorom masového vraha priniesol na hosťovanie aj Miša Ďuriša. Svoj vekový priemer radikálne zvýšila Žilina, kam sa po pätnástich rokoch vrátil Tomáš Hubočan. S radosťou sa obliekol do nového dresu so špeciálnou treskou. Späť v lige je aj Dominik Kružliak, ktorého FC Volos vyhodil po ruke v nadstavenom čase zápasu proti AEK. Klub mu navyše neželá nič dobré do budúcnosti. Ktovie, či si práve preto vybral Košice namiesto Slovanu. Majster, ktorého tiež čaká európska jeseň svoj káder neposilnil. Napriek tomu, že junior pred pár týždňami svetu zvestoval, že sa na niečom pracuje. Klub nemá peniaze na prestupy hráčov. Aspoň že na tie platy, ktoré vôbec nie sú ustrelené naškrabkali. Mizériu Michaloviec sa bude snažiť zmeniť Gino Van Kessel.

FK Železiarne Podbrezová  – MFK Skalica 1:0, 1485 divákov

Piatková predohrávka nenechala jedno čelo suché na ÚLK. Jano Vlasko nahodil v piatok na Instagram viac obsahu ako sestry Nízlové na týždňovej polpenzii v Taliansku a kto nepodal Podbrezovú, ten si tú infláciu zaslúži. Hráči Skalice sa počas týždňa trápili s črevnou virózou, z ktorej by Miloš Bubán mohol napísať rigoróznu prácu. V klube sa však nenašiel ani jeden, ktorý by dokázal podať na ligu žiadosť o preloženie zápasu. Podbrezovej, ťahajúcej tri zápasy bez víťazstva, samozrejme padol takýto súper vhod a ÚLK ešte nie je v stave odkladať zápasy pri každom označení v Instastories.

Skaličania neprišli do Podbrezovej dosraní a snažili sa niečo ukázať aj v ofenzíve. Najviac motivovaní bol práve Jano Vlasko, ale stačil mu jeden polčas. Pred jeho koncom to vyskúšal v šestnástke, nevyšlo a tak vyletela noha do protihráča. O jedného menej sa už Skaličania presúvali z bodu A do bodu B a po Bakaľovom góle už išlo iba o výsledné skóre a to, koľko z nich sa bude držať hesla DuVen DuBlejt.

FK DAC Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 3:1, 8866 divákov

V nedeľu na Žitnom ostrove sa odohral súboj osobného vlaku Železníc Slovenskej republiky s TGV. Aďovi odveta vyšla, pravdepodobne si zachránil miesto a klub našiel nového Krstoviča. Volá sa Goure, má dva copy do boku a ešte dlho bude spomínať na rýchlosť obrancov Slovana. Ten prvýkrát v lige prehral a pred derby s Klaksvíkom tak fanúšikov pekne namlsal.

Vlado začal so svojou obľúbenou “dynamickou” záložnou formáciou, vpredu dostal šancu potentný Tigran. Káčer však jednou kolmicou vyradil z hry celú zálohu a lavičku náhradníkov .A keď sa neskôr Borjan zahral na Neuera (ale po tej úspešnej lyžovačke), bolo 2:0. To už mal Goure na konte gól a prihrávku. Druhú vystrúhal v druhom polčase Gavričovi a to už boli fanúšikovia Slovana na ceste domov. Aby si v pohodlí domova pozreli Vladovu tlačovku. Strelec síce znížil, ale do stredového kruhu sa vracal s takou vervou, že bol úspech, že sa vôbec vrátil. Tréner Weiss znovu začal svoj mikrocyklus, v ktorom v nedeľu sťahuje z Profesie vzor výpovede pre seba alebo zopár hráčov, aby ich vo štvrtok vychválil, ako Blaha keď predsedovi trčí až po členky von.

MFK Zemplín Michalovce – FC Spartak Trnava 3:4, 1569 divákov

Spartak začal trénovať svoje európske výjazdy, precvičil si ich na Michalovciach. Pre domáci tím je super správa, že východniari začali strieľať góly. Na druhej strane je fakt, že ich stále viac dostávajú. Spartak v týždni vyradil zo Slovnaft Cupu Šurany a v ofenzívnej exhibícii pokračoval aj prvom polčase v Michalovciach. Aj s novými posilami v zostave a je treba povedať, že Ján Bernát bol trefou do čierneho. A nemyslím tým Azanga ako pri Koštrnovom centri.

Prvý polčas vyznel pre Michalovce veľmi smutne. Kelvin Ofori vyzeral pri žlto-modrej obrane ako Verstappen na autodrome na trnavskom jarmoku. Mišo Ďuriš vstúpil do klubu ligových stovkárov a s Lacom Jurkemikom je tak jediný aktívny člen. Jeden gólmi, druhý vekom. 1:4 do polčasu bol silný luxus a v druhom polčase vyzerali hostia, ako by už boli jednou nohou na burčáku. Michalovce poslali do hry Žofčáka s Van Kesselom a zápas získal náboj. Zabrala im aj spolupráca na osi Danko – Marcin, čo takto tesne pred voľbami môže nahnať strach. Spartak sa až do konca zápasu obával, aby zápas totálne nepokazil.

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 1:4, 2345 divákov

Fanúšikovsky zaujímavý zápas sa odohral v Žiline, kde domáci zhoreli pekne po svojom. Mišo Ščasný ešte pred mesiacom nevedel, či mu v mužstve zostane jeho kapitán a najlepší hráč. Teraz si užíva, kým mu Robo v zime odíde a zatiaľ jeho Dukla okupuje druhé miesto. Tej zachutili body z ihrísk súperov a 3:0 do polčasu si v Žiline nedovolí hocikto.

Hostia v prvom polčase Žilinu prekvapili. Pohyb na umelej tráve im nevadil a prenikali medzi línie ako bývalí tenisti do Národnej rady. Prvý gól Polievka dal, pri druhom to bol jeho pas, ktorým Iľko klasicky žilinsky preloboval vlastného brankára  a vysunul Hlinku. Pri treťom góle centroval Polievka od Strečna a našiel Arevala. V druhom polčase to už Mišo Ščasný stiahol dozadu a priestor zahustil ako Kamila Magálová s polohrubou múkou.

ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín 1:2, 1824 divákov

ViOnu padla repre pauza vhod, počas nej neprehral ani jeden ligový zápas. Počkal si na ten domáci s Trenčínom. Kde padol znovu tesne, s dobrou hrou a nula bodmi do tabuľky. Šialené bodové preteky s Michalovcami sú stále otvorené a o to väčší klobúk dole pred vedením ViOnu, že drží trénera Cifraniča.

Trenčín vedie ligu aj po siedmom kole. S Vozinhom v bráne. Neuveriteľné. V Zlatých Moravciach vďaka Kupusovičovi. Toho najprv krásne našiel Kmeť, ale to, čo Njegoš udrel v druhom polčase, to bol v panko strúhanke obaľovaný a vyprážaný banán, pri ktorom nemal Slávik žiadnu šancu. ViOn znovu pekne hral, Čerepkai mu vykresal šancu z penalty, ale bolo vidno, ktoré mužstvo si teraz ide na vlne a ktoré už druhý mesiac umiera na krásu.

MFK Ružomberok – MFK Košice 1:0, 1724 divákov

Košiciam v sobotu skončil bodový all inclusive, keď narazili v zápase v Ružomberku. V zostave už aj s novou posilou Kružliakom, ktorý však zápas nedohral. Peter Tomko pripravil svoje mužstvo na to, aby získalo tri body za každú cenu. Napríklad aj za cenu toho, že obrana Košíc absolútne zabudne brániť Sama Šefčíka a ten to uprace tak, že sa Kirovi ani neoplatilo hodiť.

Ružomberku tak konečne doma vyšiel úvod zápasu, ale to je asi tak všetko. Košice boli aktívne, mali náznaky šancí, ale najviac zažiaril Mišo Faško pri druhej žltej v nadstavenom čase. Prvú dostal za údajné filmovanie po zákroku v šestnástke. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera