Pondelok, 22. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Nájdite si niekoho, kto vám verí ako ligoví tréneri Yilmazovi

Vlado Weiss sníva o poslednej posile, ktorá mu sadne do skladačky, Medvedev si zákaz pyrotechniky vyložil po svojom a po operácií oka zaňho zaskočí Hrnčár, z ktorého robia na Slovane moderného beka. Čo by za takéto možnosti dal Miroslav Nemec v Michalovciach.

Tomu tesne pred začiatkom ligy odišiel do Plzne Matej Trusa a pri trejde Neofytidisa do Zlatých Moraviec si v kabíne našiel Kubiho Yilmaza. Ten síce za 15 zápasov jesennej časti gól nedal, ale dôvera ligových trénerov v jeho gólové schopnosti je stále neochvejná.

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 5:0, 2829 divákov

Senica do zostavy nasadila päť nových posíl, medzi nimi aj ďalšiu Instagramovú vychytávku z Indonézie. Nepredáva síce kolagén, ale Witanovi aspoň nehrozí, že ho ráno z kávičky zoberie spolu s Rendym NAKA. A keďže Filip Oršula má menej followerov, prischla mu úloha pravého obrancu. Lenže Senica nie je skrinka z IKEA, ktorú môžete narýchlo postaviť a nikto si nič nevšimne. Slovan jej vymietol všetky šuflíky, pretože najnebezpečnejšie z mužstva hostí vyzeral Pavel Šustr s bicepsom, ktorý sa na tlačovke pýtal do hry.

Slovan postavil do hry Mustafiča a na hrot Sama Mráza, trénera streľby našej biatlonovej štafety. V bránke nebolo čo riešiť, Šulla je po operácií, čiže šancu dostal Chovan. Slovan od začiatku zápasu dominoval, Senica robila až príliš veľa chýb v rozohrávke a Vlado Weiss sa medzi jej hráčmi pretancoval do ďalšieho kola Let’s Dance. Po jeho obaľovačke sa lopta odrazila k Mustafičovi a potom už to išlo ako po masle. V druhom polčase dal Weiss do hry aj nové posily, presadil sa aj Saponjič a nakoniec z toho bola pätica kusov v bránke hostí. Za každý zákaz prestupov jeden.

FC Spartak Trnava – DAC Dunajská Streda 1:1, 2765 divákov

Dunajská Streda si do zápasu okrem dvoch autobusov Portugalcov niesla aj šesť čistých kont za sebou, čo je super dôvod na to, aby ste si bránky postavili krajana. Spartaku bude chvíľu chýbať Ristovski a tak hral Gašparík s falošnou devinou Kozakom a falošným krídlom Bamidelem. Do zostavy sa vrátil Koštrna a na prime Ronalda sa cez prípravu zmenil Alex Iván.

Od začiatku Iván ukazoval, že kým niekto cez Vianoce chytil covid, iný zase formu. Lenže radoval sa až Kružliak po penalte, ktorú síce VAR skúmal päť minút, ale vidieť ju bolo aj z bufetov. Od gólu na 0:2 zachránil Trnavu VAR a ofsajd. V druhom polčase vrhol Spartak všetko do útoku a aspoň bod mu vystrelil Savvidis. Pravda ale je, že Spartak mal z tlaku v druhom polčase proti tak zatiahnutej Dunajskej získať viac, ako len bod. Taký Ricardo mal v druhom polčase pri výkopoch z bránky väčšie držanie lopty ako jeho zvyšní spoluhráči.

MFK Zemplín Michalovce – ŠFK Sereď 0:1

Boj o hornú šestku bude zamotaný ako pôvod majetku Ficovho syna. O dve postupové miesta sa bije okrem Žiliny aj Sereď, Senica, Michalovce a Trenčín. Podľa rozlosovania a výpisov zo Sociálnej poisťovne to vyzerá tak, že lístok medzi najlepších by mal v rukách ostať Žiline a Seredi, ktorá si pomohla tromi bodmi na východe krajiny. Jarábkovci si počas zimy udržali Ljubičiča a znovu sa vrátil Fábry, ktorý si hneď v prvom zápase pripísal asistenciu na víťazný gól.

Ak by mali domáci v útoku Trusu, možno je za polhodinu 2:0. Ale Michalovce svoje šance zahodili a napriek tomu, že počas celého zápasu hýrili aktivitou, zápas im priniesol len zraneného Igora Žofčáka. Oshima nad všetkými vyčnieval ako Blahové majetkové priznanie medzi ostatnými zamestnancami SAV, ale stačila jedna Fábryho kolmica a Roko Jureškin nedal Kožucharovi šancu po šprinte z vlastnej šestnástky. V závere ešte domáci dúfali, že VAR odhalí ruku hostí v šestnástke, ale Očenáš ich modlitby nevyslyšal. Tri body domov si tak vezie Sereď. Kdekoľvek ten domov tento rok je. Ten budúci by to podľa zloženia kádra mohlo byť v Chorvátskom Grobe.

AS Trenčín – FK Pohronie 3:0

Päťzápasová séria prehier Trenčína sa skončila v zápase s Pohroním, ktoré ako to už vo februári býva zvykom, vytiahlo do jarnej časti novú sadu futbalistov. Zvolov excel ich za posledných dva a pol roka napočítal 87, teda takmer toľko, koľko domácich štadiónov vymenila Sereď. V sobotu bolo v Trenčíne pekné počasie, hráči AS si dobre zatrénovali a ich sen o TOP 6 je stále živý.

Už od začiatku zápasu sa hralo na jednu bránu, čomu sa niet čo čudovať. Hosťom chvíľku potrvá, kým sa naučia mená spoluhráčov a budú si vedieť zakričať. Snažil sa Jendrišek, ktorý sa ale po polhodine zranil a musel ho vystriedať Ikoba. Zápas zlomil faul na Azanga, premenená Kadákova penalta a na bránu Slančika sa to už len valilo. Ikoba prevyšoval stopérov hostí o dve hlavy, dvakrát si úspešne naskočil na center, na Kukučku nešla ani jedna strela, čiže si pripísal čisté konto a Rybníček nerozkopal ani jednu stoličku. Jedno podarené poobedie pod hradom Matúša Čáka.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ViOn Zlaté Moravce 0:0, 500 divákov

Tabuľkovo od Mikuláša nižšie je pohodička, mužstvá netrápi boj o hornú šestku, keďže im už v septembri začal boj o záchranu. A tento zápas dokázal, že tieto mužstvá sú v boji o záchranu minimálne po lakte.

V prvom polčase mal viac aktivity ViOn, ktorý dal od začiatku zápasu šancu novému objavu, Horákovi. Po prestávke sa začali viac snažiť aj domáci, najväčšiu šancu mal Pavúk, ale Kira potlačil svoju arachnofóbiu a šancu anuloval. Výborne sa vo ViOne zapísal jeho nový spoluhráč Neofytidis, ktorý zatiaľ drží bilanciu čo zápas, to červená. Ako hovorí Peter Šťastný, oslabofku hostia prečkali a pri troche šťastia mohol Kyzyridis prelobovať Sváčeka. Ale spravodlivosť zvíťazila, tri body si v sobotu zaslúži málokto.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina – odložené na pondelok 14.2.

Kvôli nedostatočnému počtu negatívnych krúžkovacích testov v tíme domácich.