Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Palácový prevrat

TASR - Martin Baumann

Pressko s mliekom pre rozhodcov spustilo na Tehelnom poli palácový prevrat. Ivan starší najprv vyprášil Riša a skautov, teda všetkých kamarátov jeho syna z práce. Ten nadšený nebol, pretože zrazu nemal s kým chodiť do kantíny na obedy. Ako keby nestačilo, že mu NAKA nedávno zobrala obľúbeného parketára. Tak sa mladý Ivan rozhodol, že si na Instagram zavesí fotku so všetkými trofejami, ktoré pre klub získal a funkciu položil. Ako generálny riaditeľ odviedol kus dobrej práce, keď klub postavil na nohy doslova z ničoho a s minimálnym rozpočtom na hráčske mzdy. Medzeru, ktorá po ňom ostane, bude ťažké zaplniť. Otec mu ponúkol miesto, ako inak, v ďalšej rodinnej firme, ale sám sa pochválil, že dostáva futbalové ponuky z Európy. To sú ponuky typu, že ste zdedili 40 miliónov po bratrancovi v Ugande a stačí poslať 500 na notára.

Pozitívnou správou pre slovanistov je fakt, že sa na najvyššie pozície v klube dostávajú klubové legendy ako Vittek a Tomaschek. Navyše Kmotríkova chuť vlastniť klub je stále menšia a znovu sa vynárajú reči o jeho predaji.

ŠK Slovan Bratislava – FK Železiarne Podbrezová 3:1, 3715 divákov

Tak to konečne prišlo v 12. ligovom kole. Eric Ramirez gólovo explodoval. Robím si srandu, Eric je predsa pohárový hráč a šetrí sa na tímy zo siedmej ligy. To Podbrezová prvýkrát v lige spoznala trpkosť prehry. Niekto tú chuť volá tajomstvo šéfkuchára, Liptovský Mikuláš to má na tanieri ako rezne. Slovanu vyšla pomsta za prekvapenie z prvého kola a ligu stále vedie aj bez útočníka, ktorý strieľa góly. 

Od úvodu zápasu bolo jasné, že Slovan pôjde po bodoch, pretože Vlado do hry poslal to najlepšie, čo má a hobby pyrotechnika Juriho Medvedeva. Ukazuje sa, že kombinácia Weiss a Chakvetadze bude robiť problémy všetkým súperom a hlavne Erikovi na hrote. Zbierka jeho zahodených šancí by vydala na knihu. Prvý gól Weissovi pripravil Barseghjan, ale po Grendelovej strele tečoval loptu za Chovana Godál. Podbrezová bola vpredu nebezpečná, Ďatko skoro Chovanovi zrepasoval žrď. Tri body si Slovan zaslúžil za Hrnčárové rohy v samotnom závere zápasu. Tešil sa najprv Kašia, potom Vernon, ktorý ešte v prvom polčase vystriedal Abenu, ktorého Grešák pri strele vypol ako diabetik Pečie celé Slovensko.

FC ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava 0:3, 2621 divákov

Spartak si vyrazil na výlet k R1ke v základe už s Taiwoom, ktorý sa rozbesnil v pohári a už sa nepotkýňa o vlastné nohy. Prichádzajúca jeseň znamená dve veci. Treba sa pripraviť na terény, ako v Rambovi trojke a Mišo môže prevetrať svoju zbierku jesenných kabátikov veľkosti XS. Výkon Zlatých Moraviec pridal vrásky nielen trénerovi Kocianovi, ale aj domácemu kustódovi, pretože hráči zbytočne zasrali dresy. Netrafiť doma ani raz bránku, to môžu chlapci cez týždeň trénovať na príjazdovej ceste k štadiónu.

S výnimkou šance Mondeka s Ďubekom a vody po Mikiho plecia nemal Spartak v zápase väčšie problémy. Kombináciu Savvidis – Taiwoo zakončil Grék vyšachovaním zostávajúcich hráčov domáceho mužstva. V druhom polčase zase zoči-voči Lukáčovi vedel, čo s loptou Štefánik a tretí kus pridal po jeho prihrávke Taiwoo. Ešte k tomu Milan Ristovski mohol dať štvrtý gól, ale porušil nepísané futbalové pravidlo o tom, že penaltu by nemal kopať faulovaný hráč a ani Milan Ristovski. Mišo Gašparík do hry poslal mladíkov a Ali Babu. Keďže jeho 40 zbojníkov neprešlo lekárskou prehliadkou, neporušil limit striedaní.

MŠK Žilina – AS Trenčín 1:1, 1259 divákov

Tento zápas vám prináša oddelenie umelých trávnikov v OBI. Väčšie úsmevy sú momentálne u Šošonov. Mužstvo sa drží v TOP 6, pod Hynekom predvádza pekný futbal a Karolovi sa do repre dostali ďalší zverenci. Ak to klub kvôli vysokým cenám energií znovu nedá na bankrot, bude sa v Žiline krásne predávať.

Šošoni by si svoj biznis model mohli postaviť aj na tom, že budú tak tretinu svojich šancí predávať iným tímom do hajlajtov. Od začiatku zápasu zahrievali Kukučku ako podlahové vykurovanie a krásne si to po tej zemi šúchali do šancí. Lenže urobili dve veľké obranné chyby a Soares sa zrazu ocitol sám pred bránkovou čiarou. Prehra Žiliny by nebola veľmi fér a aspoň bod jej po krásnej a na oko jednoduchej akcii zabezpečil Jambor. Legenda hovorí, že Stojsavljevič dodnes leží na umelke. Domáci mali aj na to, aby brali tri body, ale aj taký je futbal.

MFK Ružomberok – MFK Skalica 2:0, 924 divákov

Ružomberku sa z repre zrazu vrátil Martin Regáli, ktorý v posledných zápasoch Ligy národov vytvoril ofenzívny plastový trojzubec s Jirkom a Boženíkom. Lenže na Martinovu smolu reprezentácia neodohrala zápasy na oračine, ktorá hráčov čakala v piatok pod Čebraťom. Jarábek sa pri pohľade na ňu prežehnal a namontoval Yaovi na chrbát GPS zariadenie, keby sa vo výmoloch stratil.

Liptáci by mali rozmýšľať nad tým, že si takéto ihrisko ponechajú počas celej sezóny. Dokonale vyhovuje ich štýlu hry a Skalicu až s výnimkou šancí v závere zápasu pustili iba do polčasových kabín. Tradične po štandartke a menšom chaose v šestnástke sa presadil Regáli a zápas poistili v druhom polčase umiestnenou strelou Tučný.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – DAC Dunajská Streda 0:1, 211 divákov

Veľký obdiv si zaslúži všetkých 211 divákov prítomných v Národnom tobogánovom centre v Poprade, kde sa odohrával súboj z tretej série Káčerovcov. Káčerík vs. Káčer v ich prirodzenom vodnom habitate. Zápas rozhodol Krstovič, ktorý síce jemne ubral nohu z gólového plynu, ale aspoň na gól prihral domácemu Bielákovi, ktorý to narval suverénne pod brvno. Vyznamenal sa aj jeho obranný kolega zo stopérskej dvojice Imrich Bedecs, ktorý po faule na Krstoviča dostal druhú žltú a za odmenu sa vyhol druhopolčasovému lejaku. Druhý polčas už sa mohol s ohľadom na ceny energií hrať po tme.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 3:1, 734 divákov

Robo Polievka si futbal v tejto sezóne užíva ako Matovič tlačovky bez otázok. Médiami prebehol údajný záujem Slovana o jeho služby, čo však jeho super agent, slovenský Jorge Mendes s webom pripomínajúcim Hledání min poprel. Bystrica by predajom Polievku prišla o hráča, cez ktorého ide každá akcia mužstva a na ktorého je naozaj radosť pozerať.

Michalovce si Na Štiavničkách takmer ani neškrtli. Dukla pressovala a už od začiatku zápasu Polievka obrane hostí ukazoval, že toto bude veľmi dlhý kolotoč. Skóre otvoril Faško, ako inak, po centri domácej sedemnástky. Po zmene strán sa podarilo Michalovciam vyrovnať, ale to, čo ich obrana ukázala pri druhom góle Faška, keď sa stopéri okolo seba rozhliadali ako jehovisti na chodbe paneláku, tomu ani Faško neveril. Tretí gól Polievku bola už len odmena všetkým, ktorí prišli, alebo neprepli.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera