Sobota, 25. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Pandémia vyhodených trénerov

TASR - Martin Baumann

Dve kolá do konca základnej časti už máme skoro vymaľované, Slovan navýšil náskok, Senica sa rozlúčila so Šoltisom a Kružliak najprv mal gule na to, aby si priznal chybu a potom dostal trest.

FC Nitra – FC Spartak Trnava 0:1

Pokračovanie seriálu Najhorší týždeň môjho života sa odohralo na štadióne pod Zoborom. Na mieste, kde sa 1. mája 2019 konalo hromadné sčítanie ľudí s vysokým krvným tlakom, inak nazývané aj finále Slovnaft Cupu Trnava – Žilina. Hlavne prvý polčas tohto zápasu bol vnútorný boj, porovnateľný s tým, keď Braňo Mojsej prestal piť. Trnava totiž zápas chcela vyhrať, aby si zabezpečila istotu prvej šestky, ale nikto nevedel, čo od novej Nitry čakať. Tu nie je čo závidieť Petrovi Lérantovi, ktorý postupne odhaľuje potenciál svojho mužstva a keby bola FC Nitra adventný kalendár, prvých 10 okienok je zaručene prázdnych.

V najlepšej forme odohrali zápas Kóša, Savvidis a ofina Miša Gašparíka. Či je zima, alebo fúka, poctivo drží ako Jankovská hladovku. Do druhého polčasu naskočil aj Milan Ristovski a Spartak začal byť konečne viac agresívny aj na polovici Nitry. Tá síce postupom času odpadávala, ale stále to vyzeralo tak, že pre Spartak je vykúpením aspoň to, že do Trnavy ide rovná R1ka, čiže domov sa netrafiť nedá. Spasiteľom bol po Ristovskeho hlavičke Savvidis a Spartak už natiahol sériu víťazstiev na tri jarné.

ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie 1:0

Slovan sa cez víkend potešil správe, že Dávida Strelca zaradil časopis L’Equipe medzi TOP 50 svetových talentov. Už teraz sa tešíme na správy o tom, do ktorých klubov ho majiteľ počas najbližších prestupových okien nepustí. To si nemôže povedať Arťom Suchockij, ktorého belasí zadarmo poslala niekam na Ukrajinu. Arťom do klubu prišiel spolu so Šporarom, ale bol tak dobrý, že ho nahradil Vernon de Marco pri návrate z Michaloviec. Na druhú stranu si môže povedať, že zaňho klub dostal toľko peňazí, ako pri rekordnom prestupe Andraža Šporara do Sportingu. Zeleno-biely klub si už ževraj zriadil inkaso na 25€ mesačne ako za elektrinu v dvojizbáku.

Keby sme na zápasoch testovali systém VAR, pri tomto by sa pokazil a reklamáciu by neuznali ani v NAY pri predĺženej záruke. Prvý polčas bol tragický, okrem snahy Mohu vyslať sondu na Mars. Ten druhý začal perfektnou kombináciou na osi Weiss – Strelec – Daniel, 1:0 a belasí už úplne prestali hrať. Pohronie prevzalo iniciatívu, ale ak zahodíte aj penaltu, tak si môžete z Bajkalskej odniesť maximálne objednaný tovar z Alza Boxu. A áno, Domino znovu chytal, znovu nadšený ako mladý Kaliňák keď mu zablokujú účet na TikToku.

DAC Dunajská Streda – MŠK Žilina 1:1

Už sa len 25-krát otestujeme a máme tu sezónu 2023/2024 so zákazom umelých trávnikov a pier na Slovensku. Okrem Silvie Kucherenko sa už k tomu stihlo vyjadriť aj vedenie MŠK Žilina. Šošonom a Trenčínu toto nariadenie veľmi nevonia a je jasné, že liga sa môže pripraviť na odložené zápasy a súboje na blate. Argumentov obidvoch strán je viac, ako magnetiek na Robových tlačovkách a buď sa vyberieme cestou zdravia hráčov a futbalových tradícií, alebo možnosti hrať celoročne a hlavne vyťažiť ihrisko naozaj naplno. 

Dunajská nemá ľahký žreb, po zachránenom bode v Trenčíne navyše proti Žiline nastúpila bez Baliča s Kalmárom, zato na dobrom teréne, pretože tu poznajú sneh len zo Živej panorámy na Jednotke a pohľadníc z Tatier. Gabo Vass pochválil hru domácich, že miestami vyzerá ako tiki-taka po slovensky, Nicolauescu po krásnej kolmici od Christie-Davisa otvoril skóre a Žiline chvíľu trvalo, kým sa dostala do tempa. Vyrovnal Jibril a je zázrak, že už viac gólov nepadlo. Lopty lietali z priamych kopov krásne pod brvná, ale brankári sa nechceli nechať zahanbiť. Dovnútra sa nevošiel ani Divkovičov angličan, takže sa body delili a DAC tak na Slovan už stráca sedem bodov. Rovnaký náskok má však aj na Žilinu.

FK Senica – AS Trenčín 2:3

Kauza týždňa je za nami. Za chybu v poslednom kole dostal Ivan Kružliak trest a bol na šesť zápasov preradený do druhej ligy poľovníkov v Humennom. Trenčín dostal do tabuľky jednu hviezdičku. Pri rovnosti bodov má k dobru jedno ospravedlnenie od rozhodcu navyše, čo mu je ale tak platné, ako keď článok začína vetou Podľa informácií Nového času. Cestovať do Senice, ktorá naposledy vyhrala ešte v časoch španielskej chrípky ale znie ako dobrá záplata po domácom sklamaní. 

Je to rovnaká pesnička. Senica hrá dobrý futbal, ale prehráva. Skóre síce otvoril Košťál, Trenčín ale potom dostal na revanš jemne darovanú penaltu, keď si Kadák sám vykrútil členky na lopte. Hostia viedli po krásnej akcii a koncovke Corryna, ale o všetkom rozhodli vlastné góly na každej strane behom dvoch minút. Senica je posledná a po zápase odvolala trénera Šoltisa. Ak dobre počítam, toto je už desiata trénerská výmena v sezóne, bez škvrny je už len šesť klubov (Michalovce, ViOn, DAC, Ružomberok, Žilina a Trenčín)

ViOn Zlaté Moravce – MFK Ružomberok 3:1

Priamy súboj o hornú šestku vyšiel lepšie ViOnu, ktorý konečne prerušil negatívnu sériu. Bolo vidno, že sa hráči poučili z kréda kleptomanov – Z každej situácie je treba si niečo zobrať. Navyše v klube dokázali pripraviť hraciu plochu a robili čo mohli, aby z nej nebol hokejový zápas pod holým nebom pri Lake Tahoe.

Ofenzívny zápas rozhodli stopéri. Keby Maslo v druhej minúte namiesto rekonštrukcie sedadiel za bránkou skóruje, nemrzela by ho tá nahrávka na Menichove nožničky. Ale chyby sú ako chleba vo vajci. Raz za čas ich urobí každý z nás.  ViOnu pomohla jedna akcia, ktorú si dvakrát zopakovali Hrnčár s Kovaľom, Ďungelov gól vlial len falošnú nádej do Hasprových žíl. Ten si veľmi dobre uvedomuje, že o šieste miesto bude bojovať s Trenčínom.

MFK Zemplín Michalovce – FK Sereď 0:2

Trénerovi Serede Františkovi Šturmovi sa tak veľmi nechcelo ísť cez celé Slovensko do Michaloviec, že si radšej z rodinných dovôdov čerpá dovolenku. Tak nevidel predzápasový ceremoniál, pri ktorom Nasťa Kuzminová s Janou Hospodárovou odovzdali Igorovi Žofčákovi trofej pre najlepšieho futbalistu v Michalovciach. Igor obsadil prvých 11 miest. Tréner Majoroš ale už cez polčas premýšľal nad tým, na ktorého hráča sa Nasťa podobá, že by ju načierno postavil do útoku, pretože klubu veľmi chýba strelec.

Prvý polčas ťažko komentovať, možno by sa k nemu vedeli vyjadriť odborníci na ornú pôdu. Ak by sme mu chceli zložiť soundtrack, ideálna by bola Katarzia so Živými kvetmi. V tom druhom už sa bolo občas na čo pozerať, svietil hlavne Miloš Lačný, ktorý tak ľahko neskóroval ani v Ministry of Fun. Najprv po Fábryho bombe dorazil loptu a potom k nemu prišla centrovaná lopta po zlufotvaní domáceho stopéra. Zemplínčania boli v ofenzívne veľmi nevýrazní, znova sa spoliehali na – akoby povedal Boris Kollár – pretiahnuté centre.

TakUrčitee Newsletter

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera