Štvrtok, 27. jún 2024

Pondelkové Tréneroviny – Postavte už Strakovi v Michalovciach kruháč!

Foto: Facebook/MFKMichalovce

O týždeň sa o všetkom rozhodne. DAC, Žilina a Trnava si to rozdajú o dve zvyšné miesta do Európy, Michalovce s Košicami o to, kto si vytiahne čierneho Petra Marcina v boji o play-off. Ak máte čas, odporúčam aj rozhovor s malým Ivanom. Za 50 minút síce nepovedal nič, ale na ligu by malo chodiť viac divákov a mal by aj prebudovať káder. Ale divákov chce dnes, na káder mu dajte rok, rok a pol. A aby toho nebolo málo, trénera Weissa láka Azerbajdžan. Tešme sa na posledné kolo.

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava 2:1, 1687 divákov

Smutná séria prehier Podbrezovej sa skončila na štíte majstra. Ten sa po spečatení titulu zmenil na vlaky zadarmo a kade chodí, tam rozdáva po bodoch. Už tomu chýbajú len trináste dôchodky a zrušenie DPH na sladené nápoje. V malebnom strede Slovenska sa Vlado Weiss znovu presvedčil o tom, že ak nemá pokope to najsilnejšie, nemôže čakať zázraky.

Ak môžeme veriť malému Ivanovi, čo 9 z 10 psychológov neodporúča, už len týždeň a dozvieme sa, kto v Slovane o rok zostane. Ešte jeden zápas tak ostáva hráčom na to, aby zaujali. Inak na to išiel Pauschek, ktorý chcel ukázať dobré srdce. Po prihrávke Kováčika trafil Assinor do spojnice a do učebnice zahodených šancí pridal ďalší skvost. Paušo sa ale zľutoval a loptu dorazil za Hrdinu. V prvom polčase ešte stihol zahodiť nájazd Marcelli a strelu z uhla Galčík. Potom sa do hry dostal aj malý Vlado a druhé dejstvo sa zmenilo na kondičný tréning pre postranných rozhodcov, ktorí lietali zo strany na stranu. Slovan pred penaltou zachránil ofsajd a padol aj druhý vlastný gól, ktorý si strelil Bakaľa. O všetkom rozhodol roh domácich, pri ktorom sa obrana Slovana na pár sekúnd objavila aj na katastri nehnuteľností a Mrvovi dala všetok čas sveta na to, aby to za hrdinu poslal ako cez Packetu.

FK DAC Dunajská Streda – Spartak Trnava 1:0, 8760 divákov

Celú jar si Spartak koledoval o problém a ten sa teraz volá Podbrezová. Tú musí doma poraziť, aj keby ani tá upratovačka, čo kedysi verila v titul, už neverila. Pomôcť mohol aj bod z horúcej pôdy sponzora Slovnaft Cupu. Do Dunajskej si Spartak prišiel po remízu, ako zamestnanec na desiaty deň v mesiaci na finančné po gastráče. Na hrote s Kubom Paurom a celkovo tak jemnúčko defenzívne ladenou zostavou.

V prvom polčase Trnava dobre bránila a v útoku sa spoliehala na nesmrteľnosť Kuba Paura. Tomu obetavosť nikto zobrať nemôže. Čo mu však zobrať ide, bol meniskus pri kopačke na koleno od Kačarabu. Za toto sa už nedáva červená? Pýtam sa len pre kamaráta. Xisco ale na druhý polčas vystriedal a Yapimu stačilo pár minút na to, aby objavil čaro troch narážačiek, ktoré obranu Trnavy vypojili ako štvrtý blok v Jaslovských Bohuniciach. Tá potom začala útočiť, vrcholom bola šanca Azanga s Paurom. Ale ako by povedal Boris Kollár pri trinástom potomkovi: To je málo.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 1:1, 1515 divákov

Vyše jeden a pol tisíca párkychtivých fanúšikov sa zúčastnilo slávneho derby de la Strečno. Po tom, ako majiteľ Ružomberka ako vďaku za zisk Slovnaft Cupu skritizoval veľa remíz a marketing klubu, marketéri nezaháľali. Návštevníkom zápasu sľúbili Zipser párky. Verím, že toto už disciplinárna komisia začne riešiť a udelí klubu exemplárny trest. Na finále to bola treska, teraz párky, na posledný výjazd sezóny by sa patrilo niečo pre vegánov. 

Aby nemal pán Fiľo tých remíz málo, ďalšiu mu jeho zverenci darovali v zápase proti Žiline. Tá do zápasu nabehla vo veľkom štýle a je až neuveriteľné, ako dokážu súperi zahadzovať šance proti komukoľvek, kto stojí v bránke Ružomberka. Skóre otvoril Domonkos krásne z priameho kopu po faule Stojčevskeho. Tomu pri snahe o rozohrávku lopta odskočila ako od radiátora na štvrtej strane letáku a v šmyku zobral Zsigmundovu stojnú nohu. Boris Marhefka ho odmenil žltou kartou, VAR červenou. A hoci aj v oslabovke bola Žilina lepšia, ujal sa až Jamborov priamy kop.

MFK Zemplín Michalovce  – ViOn Zlaté Moravce 3:0, 986 divákov

Karty sú rozdané jasne. Vďaka trom zlatým bodom proti Moravciam stačí Michalovciam v Košiciach remíza na to, aby mohli aj v tomto septembri začať budovať mužstvo na novú sezónu. Hostia si prišli na východ krajiny urobiť výlet a tak aj počas celého zápasu pôsobili.

V tomto zápase sa Michalovciam poradilo využiť úvodný tlak a dostať sa do pohodičky. V tej bol extra Enzo Arevalo, ktorý najprv ťažil zo Žofčákovho centru a potom poslal za Richtera takú bombu, že daňová kontrola sa môže ísť učiť. V druhom polčase si cvičil hokejové nájazdy Niarchos, ujala sa až Marcinova strela. Franzovi Strakovi kruháč v Michalovciach postaviť!

MFK Skalica – FC Košice 1:0, 679 divákov

Komu kruháč nepostavia, skôr možno po ňom raz pomenujú slepú uličku, bude Jano Kozák mladší. Ten tak trochu tušil, že Michalovce proti Moravciam zaberú, ale hrať v Skalici je ťažké, aj keď občas prestane fúkať. A prvých 20 minút vyzerali práve domáci ako mužstvo, ktoré o niečo bojuje.

Postupom času prebrali taktovku hostia, ale tá deka, ktorá na nich leží, je veľmi huňatá. Čerešničkou bol gól Hrádeckého, keď Figueiredo loptu pri priamom kope vyrazil pred seba a tam sa zjavil domáci “Joselu”. Košice v druhom polčase vystupňovali tlak, lopty lietali do šestnástky, trafil sa však len Varga. Lakťom do Sobczykovej hlavy. V nadstavenom čase mohol vyrovnať Medved, ale neurobil tak, lebo marketing je marketing a čo je lepšia pozvánka ako na posledný zápas sezóny, ako nutnosť doma poraziť Michalovce, že áno?

AS Trenčín – MFK Dukla Banská Bystrica 2:0, 1116 divákov

Dukle zápas na umelke v Trenčíne sadol ako celiatikovi Sahibov sen z pumpy. Boj o siedme miesto je tak stále živý, Robo Polievka odohral už celý zápas a má ešte jednu Skalicu na to, aby sa odpútal od Tigrana na čele tabuľky strelcov.

Trenčín využil svoju formu z konca sezóny a Duklu od úvodu tlačil valcom s nápisom Emeka. Chinoso si počkal kým sa Sunday dobicykluje a jeho šanca prišla. Lavína príležitostí domáceho mužstva neustávala, poistku pridal Kupusovič, ale pred ním to mohla dokázať asi polovica mužstva. Vtedy sa aktivoval Robo Polievka, ale Vozinha v sobotu chytal, ako keby chcel v Ostrave v pondelok “lapať” aj proti Američanom.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera