Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Prestupové bombe: Ericova first minute dovolenka

FOTO TASR – Jaroslav Novák

Asi najdlhšia zimná prestávka je čoskoro za nami. Tým, že prestupové obdobie sa začalo len nedávno, najväčšie príchody môžeme stále len očakávať. Na ťahu je hlavne majster z Tehelného poľa, ktorý si zatiaľ urobil poriadok v kabíne a miesto v autobuse.

Eric je dobrý chlapec

Jeden z prípravných zápasov Slovana zachytil ex-trénera našej repre pripraveného na ligu. Vlado starší svoju formu načasoval na najdôležitejšiu časť sezóny a Trnovský tak už navždy bude vedieť, na ktorú nohu poslať stopérom loptu. Ak sa ešte niekedy do brány postaví, už nebude hľadať Hrnčára, ktorý odišiel na hosťovanie s opciou do Beverenu. Davidove tvrdenie o tom, že urobí všetko pre to, aby sa do Slovana nevrátil, určite pobavilo útočné kladivo mužstva, toho času vo Venezuele.

Eric Ramirez je dobrý chlapec, len sa veľmi neoplatí pustiť ho na Vianoce domov. Eriček sa totiž rozhodol, že v najlepšom treba skončiť. Slovanu vykopal postup zo skupiny Konferenčnej ligy a už bude len čakať, kedy mu pod strechu vyvesia dres.

Zmluvu s klubom rozviazal aj Rabiu, do Odense odišiel Mustafič a hlboký vzťah k fanúšikom už druhýkrát po sebe dokázal Majo Abena. Jeho životopis znie ako nočná mora organizátorov halového turnaja fanúšikov. Spartak – Slovan – Fradi. Díky Majo, mali sme ťa radi.

Hovorí sa aj o prestupe Agba, ale tomu vzhľadom na jeho posledné výkony ani nechcem veriť. Aj keď, možno za odvoz… Dnes ľudia kúpia hocijakú blbosť. Klub skúša nájsť nové uplatnenie Šaponjičovi a keď to celé sleduje Jano Švehlík, pre istotu si dal oprať termoprádlo.

Krstovič a Polievka zatiaľ zostávajú

Na Žitnom ostrove si Aďo Guardiguľa určite mädlí ruky pri pohľade na prestupovú politiku lídra tabuľky. Danilo Beskorovajnij sa síce vrátil domov na Ukrajinu, ale jeho miesto na súpiske zaplní Mendez z Michaloviec, najšpanielskejšieho kúta Slovenska. Nikolu Krstoviča držia na utajenom mieste pri stánku s langošmi v miestnom aquaparku a príchod Niarchosa zo Zlatých Moraviec len dokazuje obľubu miestneho tímu mať na súpiske znovu aspoň 76 útočníkov. Z klubu odchádza aj jeden zo slávnej dvojice galských bojovníkov, Obelixov parťák Ciganiks.

V Trnave bolo tichšie. Najväčšou bombou je nový seriál na Voyo – Do neba a do pekla, Spartak Trnava. Pri pohľade na šatník Miša Gašparíka by sa človeku mohlo zdať, že ide o best of všetkých dielov Nákupných maniačok a ja stále čakám na to, či bude Alexa Ivána dabovať Maštalír, alebo Túma. Filip, nie Gergely, pretože ten bude na jar hosťovať v Mikuláši. Inak ide o výborne spracovaný dokument a kto ho chce porovnávať so Sunderlandom, nech si skontroluje rozpočty. Markíza už pracuje na rovnakom projekte aj pre iné ligové kluby. Narcos a Miazgovci by mali mať premiéru v septembri. Na hosťovanie naspäť z Linzu prišiel Filip Twardzik, z čoho sa najviac potešil Kristián Koštrna s priateľkou a Domino Takáč. Treba si priznať, že obrana Trnavy na jar pôsobila ako mimika Sisy Sklovskej po poslednom liftingu. Tam sa nepohne už ani mihalnica. Gašparík dal voľnú ruku hľadať si nový klub Boatengovi s Ivánom. Ale tí majú takú formu, že si zatiaľ našli iba Billa club kartu a naďalej sa pripravujú s klubom.

Karol Belaník mal takú radosť, že by celú Žilinu zavinul do na mieru ušitého hodvábneho obleku. Jakub Kiwior sa totiž sťahuje do Arsenalu a v klube už vyťahujú postupové kalkulačky, aby si vypočítali podiel. Je to skoro ako príbeh Sama Mráza, len úplne naopak. Hynek na jar nemôže počítať s Jibrilom, ale ani Patrikom Myslovičom, ktorý už kope za Aberdeen. 

Veci v Skalici

V Skalici sa diali veci. Z klubu kvôli Jarábkovi odišiel Potoma, ale potom aj samotný Jarábek. Budú mi chýbať jeho tlačovky, človek potom nevie, akou perinou sa má prikryť. Nahradil ho Pavol Majerník. Celtic zo Záhoria posilnil Morong, Krčík a Ivan Kmotrík požičal Žana Klóda Medveda. Prichádza tiež Kubo Švec. Opačným smerom ide Jaro Mihalík, ktorý už Skalici nepomôže. Nie, že by jej doteraz nejak pomohol, ale od januára to bude už aj matematicky vylúčené.

Zlaté Moravce to myslia naozaj vážne a nechcú to všetko nechať iba na Mikuláš so Skalicou. Niarchosa síce stratili, ale bez Gauáda je to aj tak iba Šaponjič. Ivan si k sebe na lavičku dotiahol Gergely Geriho, ale aj útočníkov Ikugara s Čerepkaiom. Zaujímavý je aj príchod Lucasa Demitru z Trenčína. Ono dnes odísť z Trenčína kamkoľvek je posun k lepšiemu. Klub spod bývalých lízatiek avizuje, že La Ling už má svoj vek a na sedemdesiatke mu bude hrať jeden z dvojice Maxim Turbulenc / Krímeš.

Predaj zimy v Podbrezovej

Predaj zimy sa podaril Podbrezovej. Mesta, ktoré doteraz predávalo iba železo. Cobnan si vystrieľal presun do Krasnodaru. Tej časti Ruska, kde jedia príborom a poznajú čaro splachovacích WC. Skokan sezóny sa rozhodol znížiť vekový priemer mužstva a zbavil sa Godála, Breznaníka a Grendela. Erik putuje do Pohronia, opačným smerom Patrik Blahút. Boris Godál sa stal novým hráčom Al Adalh. Ak náhodou toto mužstvo nepoznáte, kope rovnakú ligu ako ten DAC, ktorý kúpil Ronalda.

  • Vyzerá to tak, že o Polievku sa strhne bitka, Mišo už potom Ščasný nebude
  • Ambície Ružomberka dostali tri ibalginy, Martin Regáli odišiel do Kortrijku
  • Kostelníka na lavičke Liptovského Mikuláša nahradil Marek Fabuľa
  • Michalovce síce stratili stopérske duo Jeřábek – Mendez, ale prekvapivo prechádzajú na balkánsku cestu. Zvonko Čeklič a Saša Marjanovič už podpísali životnú poistku, havarijnú a nové PZP cez Igora
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera