Utorok, 23. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Prestupové bombe. Ligové, aj logové

SITA/Branislav Bibel

Výkony sokolov na EURE sme už strávili, v Neapole podľa všetkého padli dvojičky, všetky naše mužstvá stále žijú v európskych ligách a ligové kluby aj tento rok dostali licencie. Fortuna liga 2021/2022 sa môže začať.

Na prestupovom trhu bolo živo ako na bytovej schôdzi a niektoré mužstvá popracovali dokonca aj na svojich logách. Pritom tie najväčšie prestupové bomby možno ešte prídu.

Adios Domino, čakanie v Dunajskej a noví tréneri

Vlado Weiss už pred koncom sezóny avizoval, že zopár hráčov si bude musieť hľadať nového majiteľa. Taký Moha s Rataom si pred posledným kolom odišli na last minute, ale brazílsky útočník nakoniec dostal v klube druhú šancu. Možno aj preto, že naňho prišla ponuka len z výkladu v HM-ku. Nono sa pobral do Honvédu Budapešť, na hosťovanie Ivan pustil aj ostrostrelcov Medveda s Ožboltom, ktorí sa vrátia až na Račianske vinobranie do stránku so strelnicou a Domino Greif si splnil svoj sen o Malorke. Na jeho miesto sa postaví Adrián Chovan. Do mužstva sa vrátil David Hrnčár, z Gruzínska si Weiss priviezol Kashiu a Jankavu, vďaka čomu priemerný vek mužstva vzrástol až tak, že LIDL s Kaufladnom začali do kabíny distribuovať viac akciových letákov. Zaujímavý je príchod Zmrhala z Brescie, menej zaujímavé už Holmanovo zranenie, po ktorom si od futbalu dlhšie oddýchne. Do konca prestupového obdobia ešte ďaleko, v prípade postupu v Európe tu ešte môže puknúť jedna bomba. 

Na Žitnom ostrove je zatiaľ ticho pred búrkou. Teda ak nepočítame fakt, že Eric Ramirez nakoniec za 2-3 melóny do Kazane neprestúpil. Neprešiel lekárskou prehliadkou, vydzigať fľašku domácej namiesto ionťáku je tažšie ako dať tri kúsky Senici. Oskár ale nelenil a dal si navrhnúť aspoň nové logo. Horšie ako tá mangalica to byť nemohlo, ale písmeno D až priveľmi pripomína počet titulov klubu. Zaujal príchod Martina Vantrubu zo Slavie Praha, aby mal DAC v zostave aspoň 12 brankárov. Klub vypravil aj jednosmerný zájazd s polpenziou a wellnesom v Podhájskej pre hráčov ako Vida, Sommer, Christie-Davies a pod. DAC má v obľube hromadné príchody neznámych talentov v druhej polovici leta, tak si ešte počkajme.

V Trnave bolo hlavné nedopustiť exodus hráčov a to sa aj podarilo. Klub dokázal navyše podpísať Milana Ristovskeho, ktorý sa stal najdrahším nákupom klubu. Druhé miesto si drží firemný Superb. Ak sa podarí kúpiť aj Cabrala, môže to byť zaujímavá sezóna. Do útoku prichádza Kevin Boateng, na pravú obranu namiesto Turňu Čurma, domov sa vrátil Roman Procházka a na krídlo prichádza štipľavý Alex Iván. V Trnave bude tento rok premiérovo viac brankárov ako kostolov, z Trenčína prišiel Chudý. V hre je stále aj príchod Martina Škrtela a Spartak do sezóny vstupuje v dresoch, za ktoré si zaslúži naozaj pochvalu. Po tých sa len tak zapráši.

Nebolo týždňa, nebolo týždňa

Ako hovoril Milan Reichel, nebolo týždňa, nebolo týždňa, kedy by MŠK nedokázal predať aspoň za mega svojho hráča. Toto leto si to odniesol TOP strelec našej ligy David Kurminowski. ktorý sa pobral do Dánska. Kajo prezradil Oľge Záblackej na streche, že na Davida prišli aj lepšie ponuky, ale nechceli mu pokaziť život.

Systematická práca v Ružomberku pokračuje, tréner Haspra už nás na tlačovkách baviť nebude. Šancu dostal Peter Struhár, bývalý asistent trénera pri oranžovom Béčku. Klub pustil do Ostravy Laca Almásiho, ale udržal si Regáliho. Z Nitry prišiel Fabiš so Šefčíkom, ktorí sa najprv zotavia z toho, čo pod Zoborom zažili a zhruba od sezóny 2028/2029 budú k dispozícií.

ViOn Zlaté Moravce je každoročne v lete aktívny ako Instagram sestier Nízlových počas reprezentačného zrazu a inak tomu nebolo ani tento rok. Straty Chovana s Balajom vykrylli pri R jednotke príchodmi Matúša Kiru, Gamboša, Yilmaza, Bednára a Mondeka. Hlavne Mondek bude mať úlohu ťažkú, ako po Gottovi spievať. Mal by nahradiť Dávida Hrnčára a jeho produktivitu. Naše trávniky bude po predĺžení zmluvy ešte rok brázdiť slovenský Buskec Martin Tóth.

Aj Pohronie vymenilo trénera, žlto-modrí siahli po Gergely Gerim zo Serede. Ten na otázku, čo ho presvedčilo aby vymenil zamestnávateľa odpovedal okamžite. Všetko. James Weir mu už síce nepomôže, ale ostal Adler da Silva a k nemu pribúda Miloš Lačný. Jeho životopis už začína pripomínať scenár relácie S faktúrkou po Slovensku.

V Trenčíne sa už definitívne rozlúčili s Igorom Šemrincom, ktorý si bude na východe hľadať menej rizikovú prácu ako tú, ktorý zažíval za trenčianskou obranou. V klube skončil aj Čatakovič, Milan Corryn, Rogulič, alebo Ligeon. Veľkou posilou môže byť Erik Jendrišek, ale Rybníček určite aj toto leto privedie zopár mladých talentov na neskorší predaj.

…a ešte toto:

  • Michalovce tiež zmenili logo, nikto nevie prečo. Možno ani nový kouč Miroslav Nemec, ktorý vymenil Antona Šoltisa. Jeho návrat sa očakáva v polke marca
  • Igor Žofčák a Matej Trusa zatiaľ v klube ostali
  • Senica sa udržala v lige, preventívne vymenila trénera a prichádza Pavel Šustr. Ľudí, ktorí za svoju prácu nepýtajú peniaze je dnes stále menej a menej, preto si ich treba vážiť
  • Tomáš Malec z klubu odišiel do Tychy
  • Sereď stále nemá štadión, ale vracia sa Nikola Gatarič
  • Zoznam posíl Serede vyzerá ako štvrtá strana katalógu poličiek IKEA
  • Markíza predstavila zaujímavé mená na komentovanie Fortuna Ligy. Ak by sa prihlásili do ligy, je veľká šanca, že by z nej v tejto zostave nevypadli
  • Liptovský Mikuláš bude hrávať vedľa akvaparku v Poprade
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera