Nedeľa, 26. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Prestupové bombe s Andražom a Boženikom

SITA/Branislav Bibel

Už to budú dva mesiace od poslednej zlej prihrávky vo Fortuna lige.

Slovan má pohár pre majstra ligy už uložený vo vitríne a každý hráč stihol dostať aj majstrovskú magnetku. Hrať sa bude ešte o TOP 6, pohárové miesta, vypadnutie a prípadne bankrot niektorého z klubov.

Ale aj futbaloví agenti sú len ľudia a keby sa im v zime nepodarilo najmenej 25 prestupov, bola by to ďalšia chyba Radičovej vlády. Ale že to bude takáto bohatá prestupová zima, to by neodhadol ani Edo Chmelár.

Z ligy odišli hlavne góly. Dvaja najlepší strelci a reprezentačný útočník.

ŠK Šporar

Už to nebolo iba o tom, či najlepší hráč našej ligy prestúpi. Otázka bola kedy a kam. Ukáž mi Karolko, ktorú a za koľko? Či to bude Celtic, jedna z TOP 5 európskych líg a či bude drahší ako Ficova kampaň na Youtube?

Ivan dlho tajil budúceho ženícha, nakoniec prestup dohodol Andrej Danko na svojej návšteve Lisabonu. Šporar mení belasú za bielo-zelenú a do vrecka Ivanovmu otcovi poputuje 6 miliónov eur. Slovan si ale udržal Greifa, na ktorého ževraj neprišla žiadna ponuka a do Sparty nepustil Mohu. Chvíľu sa písalo, že garantované miesto v útoku Sampdorie Janov má David Strelec, ale táto správa mala v sebe toľko pravdy, ako statusy Ľuboša Blahu. 

Na Tehelné pole sa z Trnavy sťahuje Lucas Lovat, čo oľutovali asi len vybrané trnavské podniky. Nahradiť Andraža v útoku by mal slovinec Ožbolt s Ezekielom Hentym. Okrem nich prišli aj balkánci Medved s Mustafičom. Aby to mal kto platiť, Národný futbalový štadión sa tesne pred voľbami predražuje o zanedbateľných 23 miliónov.

Toto keby vedel napríklad Matuš Čák Trenčiansky, mohol sa pri stavbe hradu pekne nabaliť aj on.

V Trnave fúkalo, ako na turné Riša Mullera

Spartak chce ísť do TOP 6, preto sa znovu prehadzujú hráči vidlami. Osobnosťou roka by mal byť agent Filipa Oršulu, ktorý mal na jeseň takú formu, že by aj na halovom turnaji TV Lux sedel na lavičke. Napriek tomu mu vyšiel prestup do Dinama Tbilisi.

Do Turecka odišlil Yilmaz s Halilovičom, do Nordsjaelandu prestupuje talentovaný stopér a skokan na lyžiach Mesík, domov k moru sa vracia Joao Diogo. Do Poľska, kde má Spartak od minulej sezóny Béčko, poslal tento rok len 30 kg posypovej soli a plnú AVIU kúpeľnových obkladačiek na reklamáciu.

Spartak lovil po celom svete, na post brankárskej dvojky sa vracia Kamenár, zaujímavo sa javí nový stopér Izuchukwu z Nigérie a švédsky tvorca hry z druhého poschodia v IKEA Vukojevič. Okrem nich za mikrobus nových hráčov, ktorí dostanú šancu zaujať.

Boženík sa/si polepšil

Robo Boženík nemal síce ligovú jeseň, o ktorej by chcel frajerke hovoriť večer pri Netflixe, ale keďže v útoku našej reprezentácie by v súčasnom stave mohla hrať aj Hantuchová s Fialkovou, dostal v nej šancu, ktorej sa chopil.

A tak prišla ponuka z CSKA Moskva, ktorá sa páčila aj Antošíkovi. Nachvíľu to všetko zamotal Martin Petráš, do podcastu sa zapojil aj Marek Hamšík, ale Robo nakoniec prestúpil aj bez ich pomoci za 4,3 milióna do Feyenoordu Rotterdam.  Treba povedať, že toto je pre našu reprezentáciu výborný prestup.

Inak, šošoni udržali v bránke Holeca a navyše sa stali účastníkom zaujímavej trénerskej rošády. Adriána Guľu z repre do 21 rokov zobrala Plzeň, na jeho miesto prešiel Jaroslav Kentoš a na jeho miesto sa dostal Pavol Staňo. To je ten vysoký, čo dal za Petržalku postupový gól v Lige majstrov proti Kajratu Alma Ata.

Čardáš na Žitnom ostrove

Hyballa sa na poslednej tlačovke s Kozákom rozlúčil, to ale nemohol tušiť, že sa už z Nemecka nevráti. Klub sa rozhodol, že ho už nebaví napodobenina Jurgena Kloppa, ktorá len vyšúchava trávnik v zóne vyhradenej pre trénerov a šancu dostane Portugalčan Helder Cristovao.

Ten zmenil štýl hry DAC s dôrazom na dobrú obranu a lepšie držanie lopty. V príprave však musel realizačný tím hráčom rozdať stieracie žreby, aby konečne niečo vyhrali.

Zaujal odchod Mateja Oravca do Filadelfie. Je to prvý priamy prestup z Fortuna ligy do krajiny, kde ľudia doteraz nevedia rozoznať, čo je futbal a čo je hádzanie si šišky s prerušením každých 25 sekúnd. DAC využil predkupné právo na Andreja Fábryho a do Karvinej za trest poslal Taiwa. To je ten nový Bayo, ktorý nebol dobrý ako Bayo.

Už skôr bol vyhodený Koštrna, sa sťahuje do Dinama Bukurešť. Zo Zlatých Moraviec prišiel talentovaný Švec, jeho miesto skúsi vo ViOn-e zaplátať hosťovanie Kelemena s mladým Hrnčárom.

Investorské monopoly

Finančná situácia Nitry na jeseň pripomínala seriálovú tvorbu TV JOJ. Viete, že jedeň deň je horší, ako druhý a tešíte sa len na to, kedy to celé skončí.

Ale v zime sa mestským parkom prešlo pár Ukrajincov, ktorí avizujú futbalovú revolúciu. Trénerskú stoličku dostal ich krajan Demjanenko a vedenie avizuje, že chcú raz vyhrať našu ligu. Do 5 rokov hrať Ligu majstrov. Asistentom trénera bude Silvia Kucherenko, v útoku bude hrať Andrej Ševčenko s Nasťou Kuzminovou a miestny psychiater si zarobí toľko, že jeho deti už nikdy nebudú musieť nič robiť.

Investora hľadá aj Senica. Počas zimy jej odišli všetky opory na čele s Castanedom a Ščasný začal prípravu s 12 hráčmi. Venezuelský majiteľ stopol prílev peňazí a skúša klub predať. Dlho sa ako potencionálny kupec javil chlapec, ktorý dostal pod stromček od starých rodičov do obálky 300 euro, teraz sa píše o nejakých Nemcoch, ktorý v zime takmer kúpili Nitru. Aby sa na Záhorí nakoniec neobjavil Honzík Novotný vo svojom károvanom svetríku a Gabikou Drobovou pod pazuchou.

Zvyšok

  • Pohronie si stiahlo posily do boja o záchranu. Do útoku Tandira, do obrany pred dôchodkom Pavlíka. Jedného poznáte z Ružomberku, druhého zo Senice.
  • V Seredi si prajú kľudnú jar, po odchode Vojneskiho dostal prácu Roland Praj a vrátil sa Michalík. Hosťovanie brankára Ilieva ukončil Arsenal, tak zle na tom je.
  • Z Petržalky chodia každý piatok tisícky ľudí smerom Ružomberok a jeden tam zostal. MFK angažoval útočníka Almásiho. Jeho agentom je Mirka Almasy z predpovede počasia.
  • Kapitán Nitry Miloš Šimončič radšej ukončil kariéru, ako by mal riskovať ukrajinský experiment.
  • Michalovce opúšťajú Španieli Rota a Martinez
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera