Nedeľa, 26. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Prestupové bombe

SITA

Prestupové obdobie. Hráčski agenti zažívajú Vianoce, futbalisti menia dresy a slovenská enkláva v Poľsku rastie rýchlejšie ako štátny dlh. Pretože ako si v lete v kádri ustelieš, tak budeš v lete posielať splátkové kalendáre. Tak sa teda pozrime, kto si ako na prestupovom trhu počínal a komu ako teploty udreli na hlavu.

Najviac sa práši v Trnave

Logicky sa najviac práši v Trnave. Majiteľa zmenil aj klub, na lavičke sedí Ricardo Cheu zo Senice a ak by leto trvalo ešte tri mesiace, do klubu príde týmto tempom aj Mbappé a jeden z tých psov, čo vo filmoch hrali baseball. Novú zmluvu podpísal Erik Grendel, menovať všetky posily klubu by zabralo tri obedné pauzy a aj tak by vám 70% mien nič nepovedalo. Ale z tých zaujímavejších je to Oršula, Halilovič, Menich, Záhumenský, Marko Kelemen z DAC alebo stopér Bogdan Mitrea. Okrem nich kopec hráčov, ktorí by mali byť perspektívni do budúcnosti a nie ako to bolo zvykom doteraz, keď klub nakupoval na jednotke intenzívnej starostlivosti a dúfal, že všetci chalani majú len poruchu rastového hormónu a raz z nich vyrastie Messi. Nevyrástol, prekvapenie. S klubom sa rozlúčili takmer všetci hráči, najčerstvejšie aj Fabian Wienerschnitzel Miesenbock, ktorý sa v Trnave dokonca aj futbal naučil hrať. Depetris sa zbalil tiež, išiel pomôcť Trenčínu a Čonkovi dlží Marek Janečka dva obedy, tak išiel za ním do Karvinej. Na novej zmluve sa bohužiaľ nedohodol Tóno Sloboda a Abenu už celkom dávno kúpil zadarmo Slovan. Ukázalo sa, že na žiadosť fanúšikov pri prvom derby na novom Tehelnom poli.

Slovan

Ivanov Slovan sa pripravuje na Ligu majstrov aj tým, že Šporar predĺžil zmluvu na najbližších 25 sezón a Greiffa nepustí do Porta ani na dovolenku s frajerkou. Klub z Portugalska sa rozhodoval medzi Buffonom a Dominikom, z čoho dostal aj Casillas menší infarkt. Ivan nemusí predávať, aby bolo na výplaty, preto si počká, koľko predkôl jeho mužstvo odkope. A aby si Šporar nemyslel, že to bude také ľahké, o miesto sa bude biť s Rafaelom Rataom a Tzovarasom. Teda chalani ho nahradia, keď v auguste odíde. Erik Daniel už je oficiálne slovanista, ale nie pre peniaze. A de Kamps už nevie, čo od nudy a chcel by slovenské občianstvo. Okrem lacnejšej MHDčky ho láka aj šanca zahrať si za reprezentáciu. Jún bol extrémne teplý, to je pravda. Ale to skôr Hodúr s Rákom budú tvárami Niké namiesto Laca Borbélyho.

DAC

V Dunajskej to dlho vyzeralo, že Hyballa by rád hral systémom 0-8-2. Huk so Šatkom nabrali smer Poľsko a Záhumenský sa pobral do Trnavy. Ale prvotné obavy elektronickej ceruzky vymazal Dominik Kružliak, ktorý to s Davisom a Beskorovainym v obrane nejak dá. Zostal aj miestny Ed Sheeran. Kalmár to dal zo seba von vo videu ako pred rokom Griezmann. Ale v šatni si už nepokecá s Hercom, ktorý sa vybral do Plzne. Zo Zlatých Moraviec a Vrábiel prichádza do útoku mladý Švec, pretože klub stále hľadá strelca, ktorý obuje Bayove kopačky. Ten musel mať strašne malú nohu. Zaujímavý je aj príchod Mateja Oravca z Podbrezovej.

Žilina, Trenčín

V Žiline sa tiež lúčili s oporami. Mišo Škvarka sa po roku dočkal a konečne aj on ochutná cudzinu. Po novom bude fakturovať Ferencvárošu Budapešť. Novú zmluvu nepodpísal Holúbek, hosťovanie skončilo Mihálikovi a Genk by rád zlákal Boženika. Lenže Karol chce 4 mega a to sa skôr začnú kradnúť Daewoo Tico na náhradné diely, ako padne takáto suma. MŠK ale pokračuje vo svojom trende, priviedla talentovaného Tomiča zo Sampdorie Janov a zmluvy podpísala celá tretia trieda na miestnej športovej škole. 

Aj v Trenčíne majú čo robiť. Posledná sezóna klubu vyšla. V kategórií zabávač/zabávačka sa umiestnil na treťom mieste. Lepší bol len Joe Trendy a Peter Marcin. Keďže štadión stále vyzerá ako priemerná slovenská nemocnica, svoje domáce zápasy bude klub hrávať na granuláte v Žiline. Paurovi doktor odporučil kľudový režim, jazyky chalan už vie a tak si hľadá nový klub. Spolu s ním aj Van Arnhem. Genk kúpil Rubena Yema, z hosťovania v Nantes sa nevrátil Mance, pretože putuje rovno do Osijeku. Klub ale domov láka svoje bývalé hviezdy. A tak sa môžu fanúšikovia tešiť na Depetrisa s Koolwijkom. K nim prichádza ex-slovanista Ligeon. A to ešte po svete behá kopec futbalistov, čo kedysi kopali pod hradom Matúša Ihna-čáka z kuchyne LIDLa. Len taký Baez ich zjedol minimálne troch.

Ružomberok, Nitra

V Ružomberku obmenili znovu celú filozofiu napriek tomu, že ak by Filo chcel, kúpi si nielen celú ligu, ale aj všetkých jej fanúšikov s rodinami, záľubami a civilizačnými chorobami. Ide sa šetriť. Najväčšími posilami sú preto Regáli z Michaloviec a Filip Hašek od klokanov z Bohemiansu. A Marek Sapara s Jánom Hasprom na lavičke.

V Nitre zase nemajú peniaze, preto odtiaľ odchádza každý, komu ešte zostalo na benzín. Klub už nedokáže zorganizovať ani valné zhromaždenie. Naposledy sa pohádali kvôli tomu, že v pozvánke sa písalo o chlebíčkoch a na stoloch boli kanapky. A tak je Vestenický z hosťovania už naspäť v Poľsku, Niba podpísal s Honvédom a Chovanec, Kóňa a Machovec skončili tiež. Zmluvu predĺžil aspoň kapitán Farkaš, ktorý mal stavebné sporenie. Klub stále hľadá strategického partnera, čo sa rovná sponzorovi. Za pokus stojí Váhostav, alebo niekto z rodinného dua Širokých.

  • Anton Šoltis nerozšíri enklávu východniarov zarábajúcich na západe, pretože klub sa s ním nakoniec dohodol na peniazoch a zostáva tam, kde mu to ide veľmi dobre.
  • Senica síce do Trnavy čo-to pustila, ale na oplátku dostala Košúta. K tomu si z Dunajskej stiahla odchovanca Baumgardnera. Počet Slovákov v klube rastie, Danko bude mať radosť.
  • A medzi Senicou a Trnavou prebehla ďalšia zámena manželiek, po novom ju bude trénovať Ščasný. Já su tak ščasný!
  • Pohronie podpísalo bývalého reprezentanta Poľska so skúsenosťami z Číny – Zachara
  • Podbrezová bude oslavovať storočnicu až keď sa vráti do Fortuna ligy. Takže možno neskôr ako Helenka Vondráčková.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera