Pondelok, 20. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Prišiel, videl a radšej sa vrátil do Prešova

FOTO TASR - Roman Hanc

Marek Petruš takmer do bodky dodržal známy Cézarov výrok, až na to víťazstvo. S Michalovcami sa rozlúčil a vrátil sa tam, odkiaľ pred sezónou prišiel. Do Prešova. Jeho miesto, nekonečné volania, SMS a MMS do všetkých sietí už okupuje Peťo Struhár. Trenčín v tomto kole otváral novú tribúnu, Žilina s Podbrezovou zase otvárali obrany súperov.

MŠK Žilina – MFK Skalica 5:3, 1321 divákov

Volebné kolo otvorila piatková prestrelka v Žiline. Tam naozaj nikto nič negarantuje a v ďalšej sezóne by namiesto loga tresky mohli šošoni na dresoch nosiť názov liekov na vysoký tlak. Možno pomôže návrat Tomáša Hubočana do obrany, ktorý už sa blíži.  Ktovie, či sa blíži aj bod pre Skalicu po troch X-kách po sebe. Andrej Bičan by krochkal blahom. Ale nie Lubošom.

V prvom polčase sme videli ofenzívnu modernu v najlepšom svetle. Žilina fúkla do 17. minúty dva góly a hostia mali flashback z Podbrezovej, s tým rozdielom, že tam im bolo zle už pred výkopom. Užil si aj Junas v bránke, ktorý pochytal ďalšie tri góly, minimálne. Lenže Skalica chytila úvod druhého polčasu, znížila a neskôr dokonca dotiahla ďalší dvojgólový náskok Žiliny. Jej obrana bola ako Uhríkova obrana podložená argumentami, neexistovala. Chvíľu to síce vyzeralo na prekvapenie, hračku si však Skaličania našli ešte dvakrát vo vlastnej sieti.

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 1:0, 3862 divákov

Trenčín otváral novú hlavnú tribúnu. Ide z ľavej strany do pravej, je z nej pekný výhľad na hrad a OMVku na Zamarovciach. Od zápasu prvých dvoch tímov tabuľky boli obrovské očakávania. Stretnúť sa mali dva ofenzívne ladené tímy, vo forme je Matúš Kmeť s Kupusovičom a kde je Timo Záhumenský, tam je predpoklad gólov. Na ľubovoľnej strane ihriska.

Ja fakt netuším, čo im Ilja Stolica sype do granúl, ale na futbal Trenčína je radosť pozerať. Bystrica si to chcela vzadu postrážiť a nemienila robiť sparinga na zabíjačke pri príležitosti otvorenia novej tribúny. Trenčín mal očakávanú prevahu a obstreľoval Hrušku z každej pozície. A možno by gól nepadol ani do ďalšieho Stanley Cupu, ktorý sa ocitne v Trenčíne, nebyť chyby v obrane Bystrice. Soares, ktorý v minulej sezóne v tomto čase vyklusával pri rohovej zástavke, vypichol loptu, posunul ju Gajdošovi a ten posunul Kupusoviča na čelo tabuľky strelcov. 

DAC Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 0:1, 7646 divákov

Zápasy medzi týmito dvomi sú také, že nikdy nevieš, čo očakávať. Jedno je ale isté, zápas odštartuje slávnostný výkop a domáce choreo v trikolóre. Ristorante, chutí ako v pravej talianskej reštaurácii. Vytiahli sa aj deti zo susednej školy, ktoré nakreslili milé choreo ako teasing na nových Miazgovcov na Voyo. Potešil sa aj Aďo, v perimetri sa mu ocitol ďalší ex-Žilinčan. Len teda smola, že Bernát behal v drese hostí. Vtedy tréner DAC nevedel, že toto bude posledná vec, ktorá ho poteší.

Spartak vytiahol plnú silu a pôsobil veľmi sebavedomo. Milan Majerský s Annou Záborskou nech požehnajú človeku, ktorý dotiahol Miša Ďuriša do Trnavy. Znovu rozhodol zápas a bol tam, kde útočník byť má. Okrem návštevy barbera samozrejme. Spartak sa v zápase nijak netajil tým, že si počká na to, čo domáci vymyslia. Počas celého zápasu im však niečo chýbalo. Čermákovu zrazenú strelu čapol Takáč a keď na Danielov lob zareagoval iba Mišo Ďuriš, dostal sa Spartak ešte do väčšej pohody. A keby Kelvin Ofori nemá zakázané v šestnástke aj prihrávať, mohlo byť vybavené oveľa skôr.

ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:3, 3853 divákov

Slovan čaká vo štvrtok výlet do Slovinska, v nedeľu získal tri body a ušetril aj nejaké tie sily. Majster okrem toho v týždni v dohrávke porazil Ružomberok a naďalej stúpa tabuľkou. Čo stúpa tiež, je tlak otca, syna a ducha svätého Weissovcov. Nevedno prečo rozhodcovia aplikujú na ich správanie paragraf 363, ale v Ružomberku mali ísť na halušky obaja už do polčasu.

ViOnu nevyšiel príchod Igora Šemrinca, ale proti Slovanu by mu to bolo asi aj tak jedno. Veľmi rýchlo totiž otvoril skóre Zmrhal a keď to domáci ešte viac otvorili, udrel Slovan hneď po zmene strán. ViOnu ide ku cti, že sa snažil proti Slovanu hrať futbal, ale nedáš gól, nemáš pravdu. Slovan sa v ofenzíve bavil, pobyt na ihrisku si užíval hlavne Tolič. A ak sa Sharani naučí aj plávať a bicyklovať tak, ako behá, črtá sa nám tu výborný triatlonista.

ZP Železiarne Podbrezová – MFK Košice 5:3, 1268 divákov

Ak je pravda, že mal Anton Šoltis štvorbodové ultimátum, už ho zachránia iba výsledky exit pollov Focusu. A to pritom východniari v Podbrezovej dokonca otvorili skóre a viedli aj 3:2. Ale dostať tri góly za päť minút, to je veľa aj na takého rétora z tlačoviek, akým Šoltis bezpochyby je.

Skóre zápasu napriek šanciam Podbrezovej otvoril Miloš Lačný, ktorý sa do Fabišovho centra nezadržateľne hodil. Ale už do polčasu dvakrát skóroval Blahút. Bystrý pozorovateľ si mohol všimnúť okná v obrane Košíc. Šoltis prestriedal a jeho mužstvo dokázalo v druhom polčase dokonca zápas otočiť. Napriek tomu, že popri tom mohlo inkasovať dobrých 25 gólov. Košický maratón sa v nedeľu behal aj v jeho obrane. Hostia to potom chceli zavrieť, ale pískala sa penalta a za päť minút ich Podbrezová sfúkla ako sviečky na narodeninovej torte. Ja síce nečítam na raňajky najnovší update pravidiel o ruke, ale písknuť s VARom penaltu za takto nastrelenú ruku, tam chýba akýkoľvek cit pre hru.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 0:0, 1120 divákov

Ak by ste hľadali highlighty tohto prestížneho zápasu a nájdete ich, pošlite mi prosím link. Peťo Struhár sa vrátil domov, s drakom z Fantagíro na teplákovej súprave. Prišiel si po bod, s ním aj odišiel a už po prvom zápase sa dotiahol na Zlaté Moravce. Futbal je kontaktný šport, občas aj bolí. A občas bolí najmä tých, ktorí sa naňho pozerajú. Inak tomu nebolo ani v tomto zápase.

Duel sa niesol v znamení súboja Sama Šefčíka s presnosťou centra Sama Šefčíka. Lopty z jeho nohy lietali do pokutového územia hostí, prípadne nad bránu Száraza. Čisté šance Ruža zahodila ako Erik Tomáš morálne zábrany a je vlastne fér, že tento zápas za tri body nestál.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera