Štvrtok, 25. júl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Senica je ako gól z ofsajdu

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Ani ten neplatí. Fanúšik našej ligy má preto jednu veľkú výhodu. Nemusí si dávať do kalendára termín na prezutie pneumatík na aute. Stačí si počkať na správy o tom, že Senica znovu nezaplatila hráčom výplaty a hrozí jej zákaz prestupov na tri prestupové obdobia. Je tomu tak aj teraz a otázkou je, kedy naposledy videli výplatu hráči súčasného kádra. Zaujímavý spôsob, ako robiť futbal. V Nitre blednú závisťou.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Pred štvrtkovým zápasom o všetko proti PAOKu Vlado Weiss svojich nešetril, pretože tušil, že v nedeľu večer to v sychravom počasí v Michalovciach rozhodne nebude ľahký zápas. Slovan síce začal dobre, keď sa trafil kto iný ako Henty, ale Michalovce v nedeľu sú extra silné, pretože Igor Žofčák má v práci voľno a môže prísť aj na rozcvičku.

Žofčák – Kanu – Trusa robili, čo mohli, aby belasým cestu za tromi bodmi znepríjemnili ako cestári, ktorí sa rozhodnú rozkopať cesty vždy v špičke. Trusa kúpal De Marca tak, že Vernon musel ukázať svoj Covid pass, keďže aquaparky sú len pre očkovaných. Domácemu strelcovi sa podarilo vyrovnať po tom, ako sa Božikov s Chovanom pri nákope z polovice Michaloviec nedohodli a kde sa dvaja neporozprávajú, Trusa vyhráva.

V druhom polčase boli domáci odvážni, chodili do pokutového územia, ale Nemec stiahol unaveného Žofčáka, ktorého dovtedy bolo plné ihrisko a Slovan o minútu vybavil po osi Weiss – Henty – Zmrhal gól na 1:2. Vlado mladší si ešte na lavičke po vystriedaní zarobil červenú kartu, voľno o týždeň v zápase proti Seredi, preradenie do Géčka a na pozápasový rozhovor radšej prišiel Boris Kitka.

MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:0, 482 divákov

Ružomberok si stále ide na vlne úspechov a dobrého futbalu, Trenčín vyzerá tak, že sa znovu chce zahrávať s hornou šestkou až do posledných zápasov základnej časti a úspechom bude, keď dokáže aspoň dva zápasy po sebe bodovať.

Domáce mužstvo nedalo hosťom dlhý čas na aklimatizáciu, už v piatej minúte si urobil Regáli z Piresa slalomovú bránku a bolo 1:0. Keď konečne Trenčín ožil, znovu zaúradoval Pires, keď zložil Rymarenka ako Hans Zimmer soundtrack k filmu. 2:0 po Kochanovej penalte a to už Ružomberok vie, že sa stačí stiahnuť a čakať. Kto čaká, ten sa dočká, ak teda nečaká na balík zo Slovenskej pošty. Šefčík využil brejk a gólom na 3:0 uzavrel piatkový večer v Ružomberku.

ViOn Zlaté Moravce – FC Spartak Trnava 0:0, 683 divákov

ViOn sa začína pomaličky zbierať z dna, na ktorom ževraj našli životopis a diplomovku Roberta Fica a pomáha mu v tom aj fakt, že už nemá na zozname viac zranených ako leží na Covidových JISkách. Spartak postupom sezóny zisťuje, ako veľmi dôležité sú pre neho kraje ihriska. Pred zápasom na ViOne sa zranil Cabral, Bamideleho forma je niekde vo Viedni na Vianočných trhoch a absencia Koštrnu s Mikovičom bolí viac, ako rozchod Twinsky s Lobotkom. Možno stačí nepustiť domov Kadleca, keď najbližšie bude hrať Sereď v Trnave.

Spartak mal dostatok šancí na to, aby zápas rozhodol. Snažil sa Bukata, Grič, ale Kira bol vždy na správnom mieste. ViOn si čakal na svoje šance a občas vedel Spartak potrápiť, ale nič veľmi nebezpečné Takáč riešiť nemusel. Novinka pre Spartak je, že okrem nuly vzadu sa mu podarilo podržať nulu aj vpredu.

DAC Dunajská Streda – FK Senica 1:0, 3175 divákov

Tak Oszkár Világi si do svojej vitríny vyhodených trénerov pribalil aj Antala Németha, na ktorého miesto už usadol Joao Pedro de Oliveira z Portugalska. Prekvapivo prichádza z maďarskej Kisvárdy. Na to, aby človek robil skauta alebo športového riaditeľa v DAC potrebuje pravdepodobne iba maďarskú diaľničnú známku. Snáď nájde tú konzistenciu, ktorá podľa vlastných slov chýbala mužstvu pod Antalom. 

V prvom zápase pod novým trénerom čakala DAC Senica, ktorá opäť baví rovnakým problémom. Jej majiteľ má už dlhšie splatnosť faktúr posunutú na polroka a príkazy na úhradu v Georgovi odklikáva až keď mu v telefóne pípne tretia pripomienka od FIFA. Ak nezaplatí momentálne dlhy vo výške okolo 100 tisíc eur do 45 dní, dostane znovu zákaz prestupov. 

Senica nepredala kožu lacno a dokonca dala v zápase aj tri góly, len škoda pre Oršulu a Šumberu, že na ofsajdy sme zatiaľ výnimky nezačali rozdávať. DAC mal optickú prevahu aj napriek tomu, že taký Lamkel Zé nebol ani na súpiske a Oliveira dal šancu aj hráčom, ktorí nehrávali pravidelne v základnej zostave. O troch bodoch rozhodol Moumou a keďže Egyho strela skončila na žrdi, radoval sa vo VIPke Oszkár.

MŠK Žilina – Tatran Liptovský Mikuláš 2:2, 505 divákov

Na prvý pohľad sa zdá výsledok ako prekvapenie, ale Liptáci už od začiatku zápasu trápili deravú žilinskú obranu brejkami a len so šťastím vydržalo dlhšiu dobu 0:0. Až kým si to Žilina pri priamom kope nezahrala na krátko a Bičachčjanovi vyšiel projektil z dobrých 25 metrov. Do šatní sa išlo za stavu 2:0, Vahan z rohu posadil loptu na hlavu Minárikovi.

Šošoni mali kopec šancí v druhom polčase, aby zápas zlomili, ale bič plieskal na konci a mal červené dresy. Rišo Bartoš je najväčším oživením ligy od vstupu Serede a komu sa nepáči jeho futbal, zaslúži si Jozefa Barmoša ako kouča repre. Penaltu síce zahodil, ale stihol loptu doraziť a potom dal čechraný centrík na hlavu Krčíkovi.

ŠFK Sereď – FK Pohronie 3:1, 110 divákov

Nový Covid automat naštval takmer každý ligový klub, ale keď v Seredi počuli, že na zápasoch môže byť prítomných až 200 divákov, rozžiarili sa im oči. Ešte stále je kam stúpať. Svoju nespokojnosť s brankármi vyriešil Juraj Jarábek excelentne, do mužstva totiž pritiahol Martina Chudého, aj keď zmluvu podpísal len do konca roka 2021. To sa mu neoplatí dávať ani na LinkedIn.

Pohronie stále bojovalo s Covidom, čo je daňou za stredoveké zmýšľanie niektorých ľudí. Človek by si myslel, že sa liga s klubmi dohodla na povinnom očkovaní hráčov. Skóre zápasu síce otvoril Miloš Lačný, ale Andrej Kadlec potvrdzuje, že patrí medzi to najlepšie, čo sa tento rok v Seredi ukázalo. Dvomi gólmi otočil zápas, lietal po krídle, spoluhráčom sa ponúkal a obrana Pohronia nevedela, čo s ním robiť, aby to nebolo trestné. Poistku pridal Karrica po krásnej kolmici Ljubičiča. Tomu sa hrá, keď vie, že mu možno aj Senica pošle trinásty plat.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera