Streda, 27. marec 2024

Pondelkové Tréneroviny – Šporar do Slovana, Anang do Celticu?

SITA

Boli sme si istí dvomi, máme troch. Len Dunajská Streda sa rozlúčila s európskymi pohármi, Slovan pokračuje v EL, Žilina s Trnavou zarábajú do rozpočtov v Konferenčnej lige. Pri troche šťastia máme na jeseň dvoch zástupcov v skupinovej fáze niektorej z európskych líg.

To nie je také zlé na krajinu, v ktorej bývalý premiér organizuje vlastné Zarábaj ušami. Hlavne Slovan má najlepšiu pozíciu, preto poškuľuje po návrate strateného syna, za ktorého len nedávno Sporting zaplatil poslednú lízingovú splátku. Andraž si v Portugalsku viac ako góly užíva počasie a tak by mu možno reštart pomohol.

ŠFK Sereď – MFK Ružomberok 2:3

Yakubu potreboval iba jeden zápas na to, aby naštval Jarábka a do klubu pri R1 sa znovu vracia Dejan Iliev z Arsenalu. Na pravú obranu navyše klub dotiahol na rok Andreja Kadleca v čase, keď by sa šikovný pravý bek hodil aj Spartaku. Sereď si v zápase proti Ružomberku odkrútila svoju premiéru na trnavskom štadióne, zápchy sa ťahali až po Novú Baňu a v dopravnom servise sa išli moderátori zblázniť.

Prvý polčas priniesol šance na každej strane, ale zábava začala až v tom druhom. Ružomberok si postupne vypracoval vedenie 3:0 po vlastnom góle Michalíka, ktorý svoju chybu chcel na druhej strane napraviť, ale pri ďalšom útoku dal Gereca dole ako zimné gumy v marci, pískala sa penalta a bolo 2:0. Tretí gól pridal Dopater. Rozhodca už mohol pískať koniec, ale Sereď sa vzchopila a gólmi Jureškina s Radičom ešte zápas zdramatizovala. Len bohužial pre ňu, už bolo neskoro. Aj keď teda Jureškinov gól bol jednoznačne najkrajšou akciou v histórií Serede, ak sa nepočítajú Horalky 5+1.

ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 2:0

Slovan síce z Ligy majstrov v Berne vypadol, ale ukázal výkon, za ktorý sa nemusí hanbiť. Okrem dobrého dojmu si z výletu priniesol aj jemnú virózu a preto Weiss odkoučoval zápas doma z gauču. Z rovnakého dôvodu šetril klub aj De Kampsa, žlté karty si tak oddýchli tiež. Kitka do zápasu vytiahol novú posilu z Trenčína, stopérske duo s Abenom vytvoril Richard Križan. Posilám na Tehelnom poli nemusí byť koniec, ožíva návrat Šporara, ktorému anabáza v Portugalsku vyšla asi ako Silvi Kucherenko dvanásta plastika. Slovan sa v útoku musí posilniť, Ivanove ambície miera totiž vysoko ako predné svetlá na dvojkovej Octavii pred STKčkou.

Slovanu patril prvý polčas, Weiss s Hrnčárom prevetrávali obranu Trenčanov, ktorí sa asi dohodli na tom, že k bránke Šullu sa mi veľmi behať neopláca. V druhom polčase ožili, belasých prikovali k vlastnej bránke, ale svoje šance zahodili a v 56.minúte im Gemzický vylúčil Lavrinčíka. O 5 minút neskôr sa rozhodca poradil s chalani z VAR štúdia pri strele Weissa, ktorú zastavilo koleno alebo ruka Yema. Z penalty sa Weiss nemýlil. Trenčania mohli mať v tej chvíli pocit, že Gemzickí a spol. sa pripravujú na koncertné turné Bocelliho s tým rozdielom, že nevedia po taliansky a ani spievať. Inak podoba sedí. Poistku pridal ľavý bek Zmrhal, ktorého našiel Rabiu.

FK Pohronie – MFK Zemplín Michalovce 2:0

Michalovce si týždeň užívali skalp Dunajskej Stredy a objavenie novej hviezdy menom Kanu, až ich do reality vrátili na Pohroní. Gergely Geri bol rád, že mal koho posadiť na lavičku a nemusel inzerovať voľné miesta na Profesii, ale jeho klubu stačil na výhru aj podarený prvý polčas.

Už za 17 minút bolo 2:0, keď najprv vyšla bomba Lajdimu a po neuznanom góle hostí aj prienik Miloša Lačného. Aktivitou hýril Kanu, ale Slančík si v sobotu vybral svoj deň.

FK Senica – FC Spartak Trnava 2:1

Spartak v týždni dokázal pretlačiť Sepsi, aj keď Bamidele podľa mňa dodnes stojí v ofsajde. Ak mu raz niekto toto pravidlo dobre vysvetlí, bude si búchať hlavu, že zahodil 10 rokov kariéry na zlom mieste. Keď si Mišo dobre napozeral posledný zápas Senice v Ružomberku, bolo mu jasné, že bod je istý aj keby nastúpia starí páni Trnavy a tri body ak sa dobre chalani po zápase v Rumunsku vyspali.

Spartak ovládol hlavne druhý polčas, keď Gašparík poslal do hry najväčšie esá, ale medzi hajlajty polčasu sa zaradil aj moment, kedy sa Jano Vlasko pred zahraním rohu stihol najesť energetického gélu. Kalorický deficit mu nehrozil ani bez toho. Spartak robil v útoku a na konci zápasu aj v obrane viac chýb, ako protestujúci na svojich transparentoch a nakoniec ho to stálo všetky tri body. Skóre síce otvoril Ristovski, ale Twardzik zbytočne fauloval v šestnástke a o pár minút vyšiel Senici brejk, vďaka ktorému si pripisuje tri body do tabuľky. Takto sa strácajú body.

DAC Dunajská Streda – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:1

DAC už sa môže sústrediť iba na ligu, prvé kolo daroval na charitu a naostro začal až v nedeľu. Doma proti nováčikovi z Liptovského Mikuláša však divákom ešte nestihli vychladnúť halászle a hostia už po kurióznom góle viedli. Kružliak spracoval loptu ako kúpeľnový radiátor, Jedlička bol vysunutý a Andrič nemal problém. Bolo len otázkou času, kedy sa podarí DACu nováčika zlomiť a či mu na to budú stačiť dva, alebo tri polčasy. Ešte v tom prvom ale vyrovnal Schaefer, tri body vykopal Taiwo a hendikep pre tipujúcich vybavil Zuberu. Liptáci si na prvý zázrak budú musieť ešte chvíľu počkať.

ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 0:1

ViOn stále dopĺňa káder, jedným z prepokladov je minulé pôsobenie v Trnave a tak na hosťovanie prišiel Peter Kolesár. Premiéru absolvoval hneď cez víkend doma proti Žiline v počasí, kedy sa o oňho v tom daždi a vysokej vode museli majitelia bez plávacieho kolesa aj báť.

Vyzerá to tak, že život bez Balaja s Hrnčárom bude ťažší, ako sa mohlo zdať. Góly chýbali ViOnu už v druhom zápase po sebe, pritom šance mali aj Yilmaz, aj Kyziridis. Žilina si v prvom čase vytriasla lýtka unavené zo štvrtkového zápasu a ten druhý už jej patril. Tri body a debrecínsku bagetu na pumpe od spoluhráčov vybavil Jambor. Ktovie, možno to bude posledná bageta pre Ananga, kým ho kúpi Celtic.