Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Tajomstvo mojej kuchyne, zabíjačkový špeciál

FOTO TASR - Pavel Neubauer

Podbrezová po omladení mužstva pokračuje v rekreačnom wellness pobyte, Spartak sa konečne gólovo odtrhol, Liptáci dostali doma kefu a v Zlatých Moravciach boli porušené všetky fyzikálne zákony. Slovan sa až veľmi šetril doma so Žilinou a celé to uzatvorila zabíjačka v Banskej Bystrici. Na čele má DAC náskok už 4 body a Nikola Krstovič je znova najlepším strelcom ligy.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK DAC Dunajská Streda 2:3, 2538 divákov

Na Štiavničkách sa odohral najnovší diel relácie Tajomstvo mojej kuchyne, zabíjačkový špeciál. Do polčasu vybavený zápas sa rozhodli chlapci od píšťalky a VARu tak okoreniť, že nejednému divákovi zabehlo. Keby sa Michal Ščasný nenechal vylúčiť už v prvom polčase a zažil toto osobne z lavičky, odoberú mu aj kartičku poistenca, poľovnícky lístok a PZP. A pritom to Krstovič celé takmer vybavil do polčasu.

Nikola celý prvý polčas pôsobil neohrozene. Do čoho kopol, z toho bol gól. Volej, hlavička, nábeh za obranu. DAC bol na Duklu perfektne pripravený, robil veci s ľahkosťou a vysoko efektívne. A to aj bez Kalmára. Polievka si v kabíne pozrel aktuálny stav tabuľky strelcov a  Dukla vybehla ako vymenená. Kapitán Dukly krásnou strelou, po ktorej mu už môžu leštiť trofej za gól mesiaca, znížil. Pridal sa k nemu aj striedajúci Franko. Bystrica možno mohla aj vyhrať, keby si ktokoľvek za to platený všimol, že Polievka trafil Pinta do ruky. To si všimli aj v Únii nevidiacich a slabozrakých. Frankovi zobral vyrovnávajúci gól priamo rozhodca Dohál, ktorý jastrabím okom videl Ľuptákovu ruku. Ale bola to ruka iná, bolo to jasné rameno.

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 0:1, 4834 divákov

Slovan si z Bazileja doniesol vynikajúci výsledok do odvety, z čoho sa najviac tešila Žilina. Vlado logicky uprednostnil šancu postúpiť v Konferenčnej lige a bolo jasné, že vytiahne náhradníkov a znovu si ušetrí Sharaniho. Taký drahokam človek len tak na ulici nevyťahuje. Samotný zápas nakoniec ukázal, že lavička Slovana je síce drahá a rozmaznaná, nechce sa jej behať a človek sa na ňu nemôže spoľahnúť, ale niekto na tých stoličkách sedieť musí.

Od začiatku to bol viac ako vlažný zápas. Malik v útoku dokázal, že nohy má síce porobené, ale ak ho lopta netrafí do hlavy, góly sa mu strieľajú ťažšie. Žilinčanom stačilo behať, čo je v ich veku ešte celkom prirodzená vec. Polhodinu si počkali, či toto znova nebude Kaprálikov deň a keď zistili, že nie, musel Sauer nájsť v pokutovom území Javorčeka. Ale teda že tá prihrávka mala oči. V polčase Vlado prestriedal, poslal do hry chalanov, ktorí si kopli aj v Bazileji, ale ani tí už nedokázali zaradiť rýchlosť. Šancu buď zahodil Čavrič, alebo Barseghjan toľko pred prázdnou bránou špekuloval, že asi vymýšľal novú príchuť Marlenky.

FC Spartak Trnava – FK Železiarne Podbrezová 6:1, 1637 divákov

Dúfam, že si tento zápas nezapla v telke Romana Tabak. Ak áno, doteraz čaká na druhý set. Spartak sa aspoň gólovo revanšoval po prehratom derby, po ktorom Mišo Gašparík nepustil hráčov dlhé hodiny od videa. Trikrát v rade si pozreli zápas Michalovce – ViOn 0:0. Podbrezová od začiatku sezóny snívala o prvej šestke, ale asi nečakala, že ju aj vyfasuje. Každopádne si za to môže sama. Od zaistenia TOP 6 je to iné mužstvo a ako povedal Mikovič, využívajú formát súťaže na predaj mladých hráčov a z ligy si urobili Parndorf.

Spartaku v prvom polčase vyšlo všetko. Pressingom nepustil hostí z ich polovice ihriska a pri troche šťastia mohlo byť už do polčasu 6:0. Zápas vyšiel Romanovi Procházkovi, v gólovej forme pokračuje Taiwoo a hráči Podbrezovej čakali na polčasovú prestávku ako českí turisti na zelenú v Ružomberku. Po polčase prišla tradičná prvá strela na trnavskú bránu s gólom, ale Spartak si chvíľu počkal a doložil hosťom ďalšie tri kusy. Ako povedal Peter Sládek, Podbrezová sa v sobotu do Trnavy nedostavila.

AS Trenčín – MFK Ružomberok 0:3, 371 divákov

Vedenie Ružomberka je sklamané, že napriek tomu, že sa mužstvo iba oslabilo, nemíňa takmer nič na posily a vyťahuje iba mladých odchovancov, nefiguruje v hornej šestke. Peter Struhár mal navyše šťastie, že najbližší zápas odohralo jeho mužstvo v Trenčíne a povinné tri body neboli také náročné. To taký manažment AS urobil asi aj dobre, že ten štadión zatiaľ nedostaval celý. Ak to takto v klube pôjde ďalej, ľahšie sa demontuje.

Trenčín už klesol na predposlednú priečku a má šťastie, že im zatiaľ za tie výkony nikto nezačal body odpočítavať. Ružomberok mal konečne aj ofenzívnu chuť do hry. Nie je sa čo čudovať, ja vidieť Vozinhu v bránke, pošlem do hry aj Pištu Gereca. Skóre otvoril Macejko a Trenčín mohol z penalty vyrovnať. Lenže Matúš Kmeť porušil nepísané pravidlo o tom, že pokutový kop by nemal kopať hráč, ktorý je odchovancom súpera a nedávno podpísal novú zmluvu, aby nestrávil zvyšok sezóny na tribúne. Tu sa zápas zlomil a prišli dva gólové momenty Ole Gunnara Gereca.

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Zemplín Michalovce 2:5, 555 divákov

Odveta za minulotýždňovú futbalovú tragédiu s happyendom pre východniarov. Keď už si urobili výlet cez celú krajinu, malý rodinný klub od R1 ukázal svoju pohostinnosť a dokorán im otvoril v prvom polčase celú obranu. Keď bude Markíza v lete organizovať Deň otvorených dverí, nech porozmýšľa nad partičkou okolo Patrika Lukáča.

Celé to odštartoval Jánošíkov rohový kop, ktorý Ikugar takticky pustil presne na Lukáča. Patrik tento počin nie veľmi anticipoval a hostia sa mohli tešiť. Lenže tá voľnosť, ktorú im ViOn doprial pri góloch Kanuho s Peňom, to bolo futbalové all you can eat. ViOn sa dvihol v druhom polčase. Almeida je pri chuti a znížil, Bednár potom po Brenkusovom rohu zahodil z dvoch metrov niečo, pri čom sa Ristovskemu začne štikútať a zápas uzavrel Issa. Piaty gól hostí dal po samostatnom nájazde legendary Igor Žofčák.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Skalica 0:3, 141 divákov

V novej sezóne relácie utajený šéf sa Ondrej Desiatnik rozhodol, že to bude on, kto dovedie Liptovský Mikuláš do druhej ligy. V práci toto gesto doloží potvrdenkou od lekára, ako doprovod blízkej osoby. 

Buď máš Yao, alebo ho nemáš. V tomto zápase nie je čo hodnotiť, Skalica vystúpila z autobusu a už mala v kufri tri body. Yao, Hollý a Haša prestrelili Sváčeka a kopec šancí hostí ostalo nedopovedaných. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera