Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Ten pocit, keď znovu platíš turnaj pre ostatných

FOTO TASR - Edmund Örzsik

Slovnaft cup vystavil vysvedčenie ďalším ligistom, ktorí sa tak môžu sústrediť už iba na jednu súťaž. Žilina prehrala s Béčkom Dunajskej v Šamoríne, Podbrezovú nepustil ďalej Prešov a hlavný sponzor celého turnaja, Oskarov DAC, môže rovno stiahnuť prihlášku na organizovanie finále. Z Humenného si priniesol iba jetlag. Ešteže má Oskar vinohrady, pretože trojdecák rizlingu bude znovu to jediné, čo vo VIPke zdvihne nad hlavu. V týždni síce z klubu vyhodil Ciganiksa s Baloghom, ale napriek tomu ukázal veľké srdce a aj v tejto sezóne organizuje turnaj pre ostatné futbalové mužstvá. 

MFK Skalica – ŠK Slovan Bratislava 1:4, 3000 divákov

Slovan cestoval do Skalice už v piatok a nič iné, ako výhra hostí sa nečakalo. Skalica vie, že keby Slovanu zobrala bod, nebude mať miestna prestížna univerzita na koncesionárske poplatky a zároveň tu existuje diametrálny rozdiel medzi formou oboch mužstiev. Kým Skalica jemne padá ku dnu, Slovan do zápasu s výnimkou toho chalana, o ktorom v lete hovorili ako o talentovanom stopérovi z Belgicka, nastúpil s plnou palebnou silou. Aj keď teda znovu v tých ibalginových dresoch, kvôli ktorým sa celých 90 minút vždy Erike Judínyovej štikúta.

Domáci trdelník zhorkol už v štvrtej minúte. Ísť takto do súboja v siedmej lige na polovici ihriska je na dve poldeci po zápase zadarmo, ale v šestnástke je to bezduché ako myšlienky Romany Tabak. Slovan bol dominantný a akékoľvek nádeje domácich sfúkol za dve minúty pred odchodom do šatní. Kucka sám na zadnej a potom Čavrič sám na šestnástkovom oblúku. Štvrtý gól z Tigranovej pestrofarebnej kopačky v druhom polčase už bola trochu hodová exhibícia. Dôvod na načretie do strategických zásob pálenky dal domácim fanúšikom Andrej Fábry.

MŠK Žilina – FC Spartak Trnava 1:2, 2255 divákov

Spartak mal týždeň na predýchanie toho výkonu, ktorý neukázal v Podbrezovej a znovu cestoval na ihrisko súpera, ktorý dostal facku a mal by sa chcieť prebrať. Navyše je pre Spartak cesta do Žiliny nie vždy podarený výlet s vedomím, že si chlapci zabehajú jak dvaja vlčiaci strážiaci v noci celú ŽOSku. Možno aj preto poslal do hry Mišo samé pohyblivé typy futbalistov. 

A Spartak veľmi dlho stíhal domácim sekundovať, do gólu Savvidisa bol dokonca lepším mužstvom na ihrisku. Možno aj vďaka tomu, že mu po boku znovu behal Bukata. Zápas si užili trnavskí maséri. Najprv sa zranil Štefánik, po zmene strán aj Savvidis, ako postrelený behal Taiwoo. To so sebou bohužiaľ už veľmi skoro prinieslo nástup Azeveda, ktorý mohol po bombe Taiwaa do brvna zápas zlomiť. Ale nie každý deň je finále pohára a ty hlavičkuješ proti Chovanovi. Po zmene strán vyrovnal po rýchlej kľučke Ďuriš, z ihriska odišiel Savvidis a Spartak nevedel, kam skôr skočiť a pozrieť. Možno aj preto, že mladí šošoni vyzerajú všetci rovnako. Spasenie priniesol konštruktívny Štetinov pas z vlastnej polovice na Bukatu v nábehu. Hentakú bombu spracovať na nohu, to odporúča každý druhý meniskus.

FK DAC Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová 2:1, 4377 divákov

Zápas mesiaca proti sebe postavil tímy, ktoré v týždni opustili pavúka Slovnaft Cupu. Do VIPky k Marcovi Rossimu za žlté karty postavil aj Zsolta Kalmára a Guľovi stále chýba v strede poľa Káčer, čo by sa prejavilo oveľa viac, keby nebolo Krstoviča. Lepší Černohor dnes nenájdete ani v školskej jedálni.

Domáce číslo 45 vybavilo zápas, v ktorom domáci neboli lepší. Podbrezová s taktikou postupného zvyšovania vekového priemeru počas celého zápasu odolala už v 20. sekunde prvej šanci, ale potom zápas zobrala do rúk. Kružliakovi s píšťalkou v ruke začali pomaly sekundovať domáci fanúšikovia pri pohľade na výkon ich tímu. Všetko to dokumentoval v druhom polčase gólom Cobnan, po ktorom to na ihrisku hraničilo so šikanou od hostí. Lenže Guľa má Krstoviča, ktorý najprv po rohu vyrovnal a potom si zobral prihrávku pri Godálovi, odtlačil ho, otočil sa a bolo vybavené.

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1, 1235 divákov

Ľudia to volajú derby cez kopec, podľa diváckej návštevy to bol ale poriadne veľký kopec, cez ktorý sa veľa ľuďom prejsť nechcelo. Stretli sa dvaja sedemgóloví kanonieri, ale tak, ako do zápasu vošli, z neho aj odišli. V Ružomberku totiž už oficiálne začína zimná údržba trávnika, ktorý najviac vyhovoval vysokým loptám a nepresným prihrávkam.

Na všetko podstatné stačili tri minúty. Lichý našiel Gereca, ktorý dokonale využil stav ihriska, zasekol hosťujúceho hráča a otvoril skóre. Štefan mohol zakrátko dať druhý gól pri prihrávke Regáliho, ale on nemá rád takéto čisté šance, tak to fukol do Tesca k pečivu. Na druhej strane odrazenú loptu v šestnástke namiesto spracovania Faško volejom fukol na bránu a body sa delili.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC ViOn Zlaté Moravce 1:2, 310 divákov

ViOnu stačili tri zápasy s Galádom, aby naškrabkal sedem bodov a odlepil sa z dna tabuľky. Uspel aj v zápase pravdy v Poprade, kde mal už predzbalenú tašku tréner Kostelník. Bodové ultimátum nesplnil a Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Liptovskom Mikuláši už už išiel vyvesiť na nástenku voľnú pracovnú pozíciu. Klub však svojho trénera podržal.

Mikuláš je v lige posledný, spoločnosť s ručením obmedzeným mu začína robiť Skalica. Šesťbodový zápas proti ViOnu domácim absolútne nevyšiel. Hostia boli živší, mali viac šancí. Skóre mohol otvoriť už Niarchos. To bola šanca, ktorý by aj Boateng fukol len do siedmej rady. Ujal sa až Dugov odrazený halfvolej, peknú spätnú prihrávku potom využil na ďalší gól Brenkus. Keby bol vtedy na štadióne Tomas Kamenar, pošepkal by trénerovi Kostelníkovi to svoje legendárne Uš asi tušiš. Tomy Popovič korigoval neskorým smažáčikom po rohu.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 2:0, 603 divákov

Trenčania odchádzajú zo svojho sústredenia na východe konečne domov. V Trebišove síce rozdávali radosť štyrmi kusmi, v Michalovciach im ale odišlo po polčase celé mužstvo, vďaka čomu je Hrnčárova partička len tri body od šiesteho miesta.

Trenčín v prvom polčase dominoval, domáci boli duchom s čerstvým otcom Igorom Žofčákom a nechali to na Benjiho Száraza. Nevedno, čo povedal Noro Hrnčár chalanom cez polčas, či im nepohrozil tým, že za prehru budú musieť preložiť celý Kusého volebný program z češtiny, ale v druhom polčase sa role vymenili. Kanu už v prvej minúte otvoril skóre a do Radlerovho gólu v 80.tej minúte mohli domáci zápas ešte viackrát uzavrieť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera