Pondelok, 15. apríl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Trnava – Žilina? Viac takýchto fodbalov

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Zápas mesiaca dostál svojho mena. Spartak si to so Žilinou rozdal naplno, pred super kulisou, pekne večer pod svetlami. Žiadne vyčkávanie na to, kto urobí prvú chybu a či tento moment príde skôr ako diváci zaspia pri obrazovkách. Obidve mužstvá vytiahli svoje silné zbrane, ktoré boli našťastie na každej strane úplne odlišné. K nim aj tie slabšie, ale pri tom nasadení divák odpustí aj zahodenú penaltu, alebo zakončenie z okresného preboru. Viac takýchto fodbalov a ľudia si ten náš začnú vážiť a znovu sa naňho tešiť. Pretože povedzme si pravdu, zaslúžil by si minimálne 10 000 divákov na tribúnach. To je jediné negatívum nedeľného večera v Trnave a preto jediný, kto včera prehral je divák, ktorý zostal doma. Nech už si našiel akúkoľvek výhovorku neprísť.

FC Spartak Trnava – MŠK Žilina 1:1, 4 028 divákov

Fakt, že na zápasy Žiliny chodí väčší podiel skautov, ako je v ĽSNS poslancov s dokončenou základnou školou, je nepopierateľný fakt. Preto nie je prekvapením, že Kajo možno do kasičky pridá ďalšie melóny. Vrabce pri obchvate v Žiline si čvirikajú, že o Kiwiora je záujem v Serii A. Strata jedného z najlepších obrancov ligy bude pre šošonov stratou, ale taká ja klubová politika. Ak už nebudú prví v ligovej tabuľke, budú mať aspoň pekné daňové priznanie.

Žilina na Trnavu vybehla ako štátny úradník dole schodmi cestou domov v piatok o pol tretej. Spartak sa prvýkrát dotkol lopty po góle Kaprálika pri rozohrávke. V 14.minúte Ristovski ukázal, prečo by faulovaný hráč nemal kopať penaltu. Kiwior však zahral rukou v 42.minúte, z VAR štúdia prišla SMSka a Twardzik už druhú trnavskú penaltu nezahodil. Druhý polčas bol ako keď dáte päťročnému dieťaťu sedem tabuliek čokolády. Šance na každej strane, zápas mohol pokojne skončiť 4:4 pri troche šťastia v zakončení. Nakoniec sa body zaslúžene delili.

ŠK Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce 4:1, 2 655 divákov

Ešte štyri tlačovky a zriadim Vladovi transparentný účet na nákup posíl. Ak mu teda nebude stačiť posledná rošáda Strelca za Mráza. Weiss Mráza chcel už skôr, ale ten z Empoli prestúpil do Spezie a tešil sa, že niekde pobudne dlhší čas. Lenže Spezia chcela radšej Strelca, tak na Tehelné pole pošle toho Mráza, ktorý sa tešil, že si zahrá Seriu A. Namiesto toho si zahrá znovu Fortuna ligu a skupinu Konferenčnej ligy. A ak sa pošťastí, dotiahne Vlado do Slovana aj Micka van Buurena zo Slavie. Zobrať si môže napríklad dres po Rataovi, ktorý odišiel do Toulouse za recept na croissanty.

Majiteľ ViOnu oslavoval šesťdesiatku a darček si rozbalil v nedeľu večer na Tehelnom poli s venovaním od Hentyho. Teda, darčeky nakoniec boli až štyri. Skóre síce otvorili hostia po chybe stopérov Slovana, ten však zápas rozhodol medzi 43. a 49. minútou tromi gólmi. Henty začína naberať formu, premiéru si na ľavej obrane odkrútil Vojtko a Slovan je jediným 100% mužstvom v lige.

FK Pohronie – DAC Dunajská Streda 0:3, 998 divákov

Súboj Jedlička verzus Hrdlička dopadol lepšie pre toho z nich, ktorý dokáže nepodbehnúť Fábryho center, ktorý letel až z leteckých dní v Sliači. Dunajská si prišla na stred Slovenska po tri body, prvé čisté konto a konečne dobrý pocit z futbalu.

V týždni sa na Žitnom ostrove dohodli, ako si medzi seba hráči rozdelia Ramirezove góly a v prvom polčase domácich rozobrali ako Sládkovičovu Marínu na hodine slovenčiny. Pohronie zápas zachytilo až v druhom polčase, ale to už hostia hrali pohodlne na brejky, z ktorých jeden vyšiel po osi Schaefer – Sharani.

FK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Senica 1:2, 42 divákov

Senica si v týždni odfúkla, keď v pohári porazila Radimov na penalty, Mikuláš si zase v Poprade už dopredu odpykáva trest a rozhodol sa hrať zápasy bez divákov. Akože nie je sa čo čudovať, ak hráte domáce zápasy v Poprade, prší štyri dni v kuse a vonku už je zima, že Pellemu mrzne šampanské v krabici.

Liptákom vyšiel úvod zápasu a zatiaľ to vyzerá tak, že si berú príklad z Petry Vlhovej, ktorej v zjazde stačí zopár minút na víťazstvo. Bolo vidno, že premočené ihrisko viac vyhovovalo domácim, ktorí prvých 20 minút Senicu nepustili ani nad hladinu. To keď sa lopta Ravasovi prekotúľala medzi nohy a o pár centimetrov prešla bránkovú čiaru. Senici vyšiel až záver polčasu, keď domáci zahrali rukou v pokutovom území a penaltu premenil Sukisa. Hosťom vyschli kopačky až v druhom polčase, do ktorého nastúpili oveľa lepšie a nakoniec ho aj vďaka náhradníkovi Halabrínovi rozhodli pre seba.

AS Trenčín – ŠFK Sereď 0:0, 720 divákov

Trenčín síce stále prehral len raz v sezóne, ale remíza doma proti Seredi je ako dať robiť daňové priznanie Bašternákovi. Máte to za sebou, ale v marci si spomeniete. Bol to zápas, v ktorom bolo občas komplikované napočítať päť prihrávok po sebe a najviac by mu svedčalo, ak by Kadák v 93.minúte z priameho kopu prekonal Illieva. Ale ako sa hovorí, na keby a fauly na achilovky sa okrem škótskej ligy nehrá nikde.

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 0:0, 617 divákov

Michalovce hodili aspoň na pol cesty do Bratislavy Matúša Vojtka, ktorý prestúpil v Kraľovanoch do Slovana a nemusel tak vidieť tú prvopolčasovú nudu pod Čebraťom. Ružomberok totiž už tri zápasy doma nedal gól, ale tréner Struhár si uvedomuje, že v týždni Krajčírikovi objedná Ľuboša Hlavenu, aby mu vybozkával za sobotné zákroky všetky rukavice, vrátane tých na zimnú guľovačku.

V prvom polčase to bol zápas dychberúcich streleckých pokusov, ktoré vyrážali dych podávačom lôpt za bránkami mužstiev. V druhom polčase sa strelnica roztočila na plné obrátky a len Michalovce mali tri tutovky, ktoré by premenil aj Henty. Ale nestalo sa a hráčom zápasu je tak Krajčírik.