Štvrtok, 27. jún 2024

Pondelkové Tréneroviny – Tu som doma, tu nakupujem

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Podbrezová si zahrala tabuľkové 5 proti 5 a nazbierala tri X po sebe, čo si vo finále odniesol Spartak. Ten do nedele ťahal dobrú bodovú, aj hernú formu, navyše dlho bez inkasovaného gólu. Na stred Slovenska sa ale vybral na nákupy, ako kedysi Mojsejovci do Talianska. 

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 3:1, 1670 divákov

Podbrezová si v týždni natiahla svoju sériu prehier na číslo tri, keď vycestovala darovať body Michalovciam. Prehrať štyri zápasy v rade bolo vysoko nepravdepodobné, preto sedel pán Soták na svojich siedmich sedačkách už počas rozcvičky. A zápase sa dá povedať len to, že Podbrezová Spartak prevýšila vo všetkých aspektoch hry.

Absencia Erika Daniela sa naplno ukázala. Spartak nedokázal vpredu podržať loptu, aj keď teda Alex Iván ukázal svieži cut od barbera, za ktorý sa na krídle nebolo treba hanbiť. Akcie Podbrezovej vyzerali na oko veľmi jednoducho. Ono sa to hrá, keď od vás obrancovia stoja na dva metre. Kováčik a Cobnan dali domácim už do polčasu pohodu na kopačky. Po zmene strán sa nič nezmenilo. Spartakovci sa po ihrisku pohybovali, ako keby mali na sebe 15-kilové vesty a pri treťom góle Cobnana si urobili z Takáča srandu. Kozmetickú úpravu toho ničoho, čo Spartak v Podbrezovej ukázal, vyrobil gólom na 1:3 Oseni. Pre Gašparíka najhorší výkon mužstva odkedy dostal zmluvu. Ešte tri takéto výkony a Azevedo bude musieť vrátiť brazílsky pas.

MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava 0:1, 1528 divákov

Slovan dohral kolo v Michalovciach u Marcina v nedeľu neskoro večer. Pre trojicu Agbo, Križan a Šaponjič doslova neskoro, keďže sa do konca jesene pripravujú individuálne. Vladove mužstvo cestovalo na východ s bodom proti Bazileju vo vrecku a v zostave už aj s Rabiom, ktorý plynule vymenil Agba. V prvom polčase poslal do hry svoj tím v standby mode s tým, že keď sa podarí, dajú to aj títo jedenásti.

Nepodarilo, nedali a tak po hodine hry musel z lavičky vstať Kucka, Weiss a Tigran. A to preto, že Michalovce zápas poňali naozaj zodpovedne. Lenže Chakvetadze našiel Kucku na prednej a ten si zopakoval gól zo štvrtkového večera. Ako by povedal samotný boss na pozápasovom rozhovore s novinármi, Ďuro je dobrý chlapec. Panebože. Noro Hrnčár poslal do hry Adlera so Žofčákom, ale najväčší vzruch bol práve medzi domácim koučom a mladým Vladom, za čo si Hrnčár vyslúžil žltú kartu a prasknutú cievku v oku. Slovan si zápas odkontroloval a zaslúžene vyhral.

ViOn Zlaté Moravce – DAC Dunajská Streda 2:2, 2011 divákov

Prvý polčas piatkovej predohrávky pri R1ke si uctil všetkých zamestnaných Slovákov, ktorí doteraz nie veľmi chápu zmysel tohto hracieho času. Udialo sa tam asi toľko, ako na zablokovanej schôdzi parlamentu. Možno za to mohla Káčerova absencia v strede poľa, možno sila trénera Gauáda, ktorý zmenil Zlaté Moravce. S mužstvom, ktoré pôsobilo ako domov dôchodcov na fakultatívnom výlete v Ochtinskej aragonitovej jaskyni urobil kopec práce a aj vďaka jeho práci sa už do Zlatých Moraviec nebude chodiť po body a cukrovú vatu. Napriek tomu ten prvý polčas zápasu vyzeral ako tréningový kemp Telovýchovnej jednoty Báhonských slepcov.

V tom druhom sa už začal hrať futbal. Nikola Krstovič dokazuje, že keď sa mu chce, pôsobí pri obrancoch súpera ako ten spolužiak na telesnej, ktorý už štvrtý rok za sebou prepadol. Prvý gól mu daroval Ďubek nespracovaním lopty, druhý vypracoval Kalmárovi, ktorý až priľahko prekonal Lukáča. Mohlo sa zdať, že je všetkým šanciam ViOnu koniec, ale hrdinom zápasu sa nakoniec stal Adam Brenkus. Adam je dobrý chlapec. Najprv zakrútil roh na Niarchosa a potom dostal priamy kop z 35 metrov. A namiesto do ohňa to fukol Petrášovi do vinkla. Gólman hostí loptu celý čas videl a nemal problém ju nechať zaplachtiť do sita. Loris Karius Award. Ivan Gauád je krízový menedžer, ktorého táto liga potrebuje. On by prinútil aj Hegera priamočiaro odpovedať na otázku.

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 2:1, 3254 divákov

Žilina v zápase ukázala, ako vyzerá hra Bystrice, keď necháte robiť Polievku, čo sa mu zachce. Šošoni ale išli rýchlo do vedenia vďaka Galčíkovej bombe. Pred ňou stihol urobiť súkromný kruhový intervalový tréning Záhumenskému s Ľuptákom a keď už to chalanov prestalo baviť, vyslal projektil. Postupom čase zápas ovládli domáci. Matej Franko mohol streliť hetrik, zastreľoval sa Polievka s Faškom.

A práve on naštartoval obrat priamym kopom pred odchodom do šatní. Druhý polčas už patril Dukle až na jednu žrď od žltých. Žilina ukázala, že brániť len chcela a Mišo Ščasný sa vďaka gólu Roba Polievku nemusel cítiť druhý zápas po sebe poškodený.

MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:1, 1492 divákov

Jozef Kostelník si už uvedomil, že inflácia sa človeku zvláda horšie, ak je nezamestnaný a preto začali Liptáci zbierať aj body. Síce im už obrana súpera nedarovala tri previazané mašľou, ale brať jeden bod z Ružomberka po tom druhopolčasovom obraze sa dá považovať za príjemný sobotný výlet so zastávkou na salaši Krajinka.

Erik Jendrišek chodí na tieto zápasy prezlečený priamo z domu ako na nákup do Tesca. Erik mal jednu peknú pätičku, jednu bombu vedľa bránky a medzi prvými sa dobehol tešiť s Václavíkom. Ružomberok je známy svojou pevnou obranou, takto ale nezvykol púšťať hráčov do štrikovania pred šestnástkou. Ruža v druhom polčase Liptákov pritlačila k ich bráne a tí museli s klubovým autobusom veľmi rýchlo zaviesť parkovaciu politiku. Ujal sa len mäkučký center Chriena na zadnú žrď, pri ktorej stál sám Regáli.

AS Trenčín – MFK Skalica 3:1, 824 divákov

Trenčania pred týždňom odpílili z kádra Slovana troch futbalistov a na víťaznej vlne pokračujú aj po zápase so Skalicou. Tá v sobotu v druhom polčase odišla ako tlmiče na dvojkovej Octavii a môže ľutovať Yaove šance v prvom polčase. Toľkokrát sa chodí s Yaom do gólovej šance, až to Bajnovič spoza šestnástky rozbije. Záložník domácich dostal na šestnástkovom kruhu až príliš veľa priestoru. Skalica sa zo svojej chyby poučila a veľmi úspešne si ju zopakovala o tri minúty neskôr, keď mal loptu na nohe Kmeť. Hostia to potom otvorili, ale Kmeť zápas poistil a preto Fábryho gól z poslednej minúty trápil iba Miša Kukučku. 

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera