Štvrtok, 23. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Vlado znovu cvičil chrbát

Foto: SITA/Branislav Bibel

Jedenásť bodov je náskok, ktorý bude pre Slovan veľmi ťažké stratiť. Mužstvo s najlepšou ofenzívou v lige si ide znovu po titul aj vďaka skvelému Weissovi mladšiemu. Ten nesie na svojich pleciach celé mužstvo, vykrýva biedne výkony Greena a spol. a strelca dokáže urobiť aj zo Sama Mráza. Ivanovi zostáva dúfať, že má Vlado doma dosť kĺbovej výživy, niesť na pleciach toľko lajdákov dá totiž zabrať aj tým najlepším hráčom.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 2:3, 1167 divákov

Zápas týždňa priniesol výborný futbal, nepriniesol však kulisu, akú sme videli v zápase mládežníckej Ligy majstrov v stredu. Niektorí fanúšikovia na Slovensku sú ako katolícki farári, radšej si pozrú mladších chalanov. Šošoni tak do zápasu vstúpili s mierne vyšším vekovým priemerom oproti strede, Weiss vytiahol Lovata a šiltovku Fendi, za ktorú by mohol polroka platiť celý žilinský káder. Prvý polčas nasvedčoval tomu, že v kabíne si to znova polka hráčov hostí odnesie. Green, Lovat a Mustafič sa blysli takým výkonom, že ak po nich tá Fendi v kabíne neletela, tak si môžu gratulovať a zľavové kupóny na Pelikan.sk si vo vrecku nájdu až v týždni. Gólov sme sa dočkali z penált, ktoré premenil najprv Kopas a potom Weiss, jednoznačne najlepší Slovanista na ihrisku.

Ako to pri Slovane už býva zvykom, po polčase vybehlo na ihrisko iné mužstvo, ktoré Žilinu pritlačilo. Zmrhal so Šaponjičom ešte neuspeli a tak to boli domáci, ktorí prekonali Chovana, kým to znovu na svoje plecia zobral Vlado Weiss. Najprv vytancoval Kaprálika a vyrovnal a keď to už vyzeralo, že je jeho otec s remízou spokojný, pretože na ihrisko poslal Čavriča s Mrázom, poslal Vlado na Samovu nohu načechranú loptu a urobil z neho znovu strelca. Žilina sa snažila až do konca, ale na Slovan v nedeľu nestačila. 

MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda 4:1, 633 divákov

Ružomberok v týždni doma posunul do ďalšieho kola Slovnaft cupu Slovan, ale náladu si zlepšil proti hlavnému sponzorovi tejto súťaže. Rio De Janeiro a jeho partička Portugalcov sa znovu presvedčili o tom, že keď musia opustiť obrannú ulitu a zatlačiť v útoku, sú vzadu priechodní ako hraniční prechod Berg s antigénom v ruke.

V prvom polčase to ešte hostia ako-tak udržali, aj keď Ružomberok dokázal využiť svoju veľkú zbraň, štandardky. Domonkos sa javí ako výborná posila, čo dokladoval posadením lopty na Madleňákovú hlavu. Prietrž Gabčíkovskej hrádze v obrane hostí prišla hneď na úvod druhého polčasu, Gerec prepálil Ricarda z nulového uhla. 20 minút boli hostia zrelí na uterák, tretí kus pridal Bobček, začalo mierne snežiť, po odrazenej lopte sa na druhej strane presadil Moumou, pár ofsajdov si nepostrážil Krstovič a štvorku do loga DAC dokreslil Boďa.

FC Spartak Trnava – ŠFK Sereď 0:1, 1662 divákov

Mužstvom jari je zatiaľ Sereď. Tri zápasy, deväť bodov, jeden Roko Jureškin a futbal, ktorý pôsobí rovnako ako lieky na vysoký krvný tlak. Čo by za túto formu dal Spartak. Zápas proti Dunajskej Strede bol trocha o smole v koncovke, ale odvtedy to je v útoku ako Silvestrovská šou z roku 1999. Bolí to, chcete to prepnúť, ale neurobíte to, aj keď viete, že vám to zabíja mozgové bunky. Odchod Saymona Cabrala bolí viac, ako by sa dalo čakať.

Od Serede sa čakalo, že ako správny podnájomník nebude robiť problémy a zloží mesačnú splátku za nájom a energie. Lenže v zápase dvoch stávkových kancelárií v lige, ktorú sponzoruje tretia, vyšla hosťom hneď prvá strela na Takáčovú bránu. Mičin to trafil luxusne. Obraz hry sa nezmenil. Spartak mal viac loptu na kopačke, ale akonáhle sa dostal na 20 metrov od bránky Martina Chudého, bol bezradný. Hráči Serede to bránili už od pánskych záchodov a od prvej minúty si išli za svojim cieľom. Za trest sa budú dva týždne prezliekať na chodbe.

MFK Zemplín Michalovce – AS Trenčín 1:0, 347 divákov

Michalovciam pomaly začínal boj o záchranu, ale na ich šťastie pricestoval na východ Trenčín, ktorý sa už nemôže dočkať konca tejto sezóny. Znovu po roku. A že to domáci s bodmi už mysleli vážne, potvrdila aj účasť Igora Žofčáka v základnej zostave.

To najdôležitejšie sa stalo v závere prvého polčasu. Žofčákov center predĺžil Vaško na Marcina a Kukučka sa len pozeral, na koho všetkého jeho obrancovia pri bránení rohu znovu zabudli. Do budúcna Ginkoprim pred zápasom. Trenčín si mohol z tohto zápasu priniesť aj bod, ale to by musel ísť kopať penaltu niekto, kto nemá kopaciu techniku ako príklepová vŕtačka. Ikoba si pred kopom pekne poskákal a potom to kopol tak, že ani Kožuchar nemal problém sa zvaliť na loptu.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Senica 2:1, 220 divákov

Najväčší boj čaká Senicu s zápase o licenciu pre budúcu sezónu Fortuna ligy. Aby sa tak stalo, musí do prvého apríla vydokladovať, že nemá žiadne dlhy. A to bude menší problém, pokiaľ nedá urobiť účtovníctvo Bašternákovi. Milión za mesiac nevytlačí z Youtube, Instagramu a predaja dresov do Indonézie.

Postupom času bude Senica ľahším a ľahším súperom. Hrať bez peňazí sa totiž nedá donekonečna. V Mikuláši to okolo brány hostí lietalo jedna radosť, domáci dokonca dokázali zahodiť aj šancu traja proti bránkovej čiare a trest prišiel po brejku Jurdíka. Ak by Mikuláš dokázal tento zápas prehrať, môžu rozmontovať tú Lego skladačku v Poprade a hrať domáce zápasy v Podbanskom na parkovisku pri Permone. Ale vďaka hlavičkám Lauru a Geráta majú Liptáci na záchranu stále pekný vankúšik.

FK Pohronie – ViOn Zlaté Moravce 0:1 , 390 divákov

V Pohroní po sobote už asi pochopili, že nie vždy sa dá v zime prerotovať mužstvo, vymeniť trénerov za tri mikrobusy a zázračne ligu zachrániť. Zlaté Moravce im ukázali, ako sa bojuje o záchranu v lige. A možno aj vďaka tomu, že Miloš kopol penaltu ešte horšie, ako Ikoba.

Ak by po ruke Čogleya Lačný penaltu premenil, možno by domáci to vedenie nejak ukopali. Ale na keby sa nehrá a keďže nechali Mondeka pri rohu samého pred polkruhom, body si domov vezie partia zo Zlatých Moraviec. Gólový v volej prepálil aj inak vynikajúceho Le Gianga, ktorý v druhom polčase chytil penaltu Kyziridisovi. Pohronie zahodilo veľkú šancu na vyrovnanie tesne pred koncom zápasu po nedorozumení hosťujúcich stopérov, ale Lukáč bol dobre postavený. Ale hlavu hore chlapci z Pohronia, sú aj horšie veci, ako byť posledný. Napríklad sa v nedeľu začala ďalšia séria Let’s Dance.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera