Piatok, 17. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Vo ViOne budú rezy. Odložte mi dva punčové

Foto: Facebook.com/FCVion

Zapáľte volebné programy Smeru, nech sa dymí z komínov. Spoznali sme majstra. Pred dvomi mesiacmi. Slovan ale v sobotu ukončil čakanie a titul potvrdil proti DACu. Spoznali sme aj to, že Michalovce s Franzom Strakom neprehrávajú. Nielenže preskočili v tabuľke Košice, ale ViOnu podarovali druholigovú eutanáziu. Marek Ondrejka avizuje, že v klube musia prísť tvrdé rezy. Či budú punčové, ukáže až úvod novej sezóny. Žilina vymenila trénera, zmluvu na dobu neurčitú dostal Mišo Ščasný. Je dobre, že je to na dobu neurčitú, môže ísť do banky a pýtať hypotéku.

ŠK Slovan Bratislava – FK DAC Dunajská Streda 0:0, 9160 divákov

V sobotu večer si mladý Ivan zapísal šiesty titul v rade. Postupové kalkulačky hlásili, že majstrovi stačí remíza a Xiscovi viac nebolo treba. Zápas v ktorom naša liga spoznala majstra, si pozreli iba majitelia Voyo. Aj keď, pri pohľade naňho, možno aj chvalabohu. Slovanu klobúk dole za to, že to tu rozbil ako Paška zdravotníctvo, Kuckovi štyri za to, ako valcuje celú ligu. Ale aj Slovan vie, že liga bez konkurencie je preňho to najhoršie, čo môže byť.

Nie tak dávno tieto dve mužstvá súperili o titul. Odvtedy DAC vymenil toľko trénerov, čo mladý Vlado zranení, Sanel sa nebojí, že narukuje do vojny a ceny potravín klesli natoľko, že mascarpone za stáleho miešanie lejeme rovno do záchoda. Ako by povedal Peťko, tento šláger bol pomerne pokojný. DAC si prišiel po remízu ako po dieťa do škôlky, Slovan zase nechcel prekladať oslavy. Strelec otvoril zápas prvou šancou, za zmienku stála aj Trusova hlavička, ktorú si Borjan našiel v ľavom zadnom vrecku. Po zápase prišlo poveľkonočné zjavenie Gersona, zbohom od Borjana a avizované možné ukončenie kariéry mladého Vlada. Dramatickejší koniec ako v Ruži pre nevestu. 

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:2, 1376 divákov

Človek tak pozerá Živú panorámu a v tom mu tam skočí futbal. Neoficiálny predzápas odvety semifinále Slovnaft Cupu, taktický súboj Skuhravého s Gašparíkom. V zostave s náhradníkmi obkolesený peknou prírodou a tichom. Ak toto mal byť predzápas Slovnaft Cupu, mali ho odohrať radšej mladší žiaci. V prvom polčase zahodená penalta na každej strane, Uljakyho gól a Tomáš Poznar hrajúci všade inde, len nie v šestnástke Podbrezovej. 

Až cez polčas sa tréneri rozhodli odkryť karty a dopriať ľuďom futbal. Všetko však uťal rýchly Štefánikov gól na 0:2. Samo je dlhodobo odstavený zo zostavy, v Podbrezovej však patril medzi najlepších na ihrisku. Podbrezová naďalej trpí v koncovke, v nedeľu mala problem vôbec sa do nej dostať, tým pádom menej šancí zahodila a optimista by to nazval pokrokom. Ale berme to len ako predohru toho, čo príde v stredu večer.

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 0:0, 1383 divákov

Žilinský projekt je unikátny ako zloženie ich tresky. Jozef Antošík v zime predal polovicu klubu, takmer aj trávnikára a v apríli si to odskákal Jaroslav Hynek. MŠK sa v zimnej prestávke držal na druhom mieste, ale spomínaný výpredaj a prvé jarné kolo so Slovanom naznačilo pomer medzi ambíciami športovými a účtovnými. Fešácku teplákovku už v zápase proti Ružomberku obliekol Michal Ščasný, ktorý má doma v skrini už pomerne slušnú zbierku klubových tréningových súprav. Ak to takto pôjde ďalej, bude pánovi Antošíkovi stačiť namiesto trénera samoobslužná pokladňa z LIDLA. Pozná jazyky, vie si veci vážiť a teší sa z každého predaja.

Laureát ceny Ligy za prínos k jej atraktivite, Ružomberok, zaknihoval ďalší skvelý zápas. Derby o Strečno ubránil ako Národná diaľničná tunel Višňové. Mišo Ščasný nebol spokojný s hrou svojich, Smetana tiež nie a to už je čo povedať. Väčšinou to o jeho mužstve totiž hovoria tréneri súpera. Ak niečo zaujalo divákov a hlavne rozhodcov, bol to zákrok Gabriela na malého Sauera. Červená karta znamenala, že Ružomberok absolútne rezignoval aj na gól v nadstavenom čase a nechal pred letným prestupovým obdobím vyniknúť Fruhwalda, ktorý tam hasil šance šošonov.

AS Trenčín – ViOn Zlaté Moravce 4:0, 749 divákov

Je to oficiálne. ViOnu ani päť bodov nestačí na záchranu v lige a po rokoch laškovania ju opúšťa. Bol to sympatický klub, v ktorom sa pravidelne stretávali hráči z celej ligy a hlavne v tejto sezóne menili tréneri ako sviečky na škodovke. Letné prestupové obdobie klubu absolútne nevyšlo. Jediná podarená vec je sada dresov a to je málo. Trenčínu návšteva klubu od R1 preto padla dobre, ako litrová Fatra po kačke s lokšami.

Výsledok 4:0 je ešte veľmi milosrdný. Trenčín sa do súpera zahryzol a ten nevedel, kde mu autobus stojí. Na hosťoch zase bolo vidno, že by boli veľmi radi, ak by prišla pandémia, ktorá ukončí celú ligu. Balajov faul v šestnástke bol iba jednou z ukážok. Do štatistík sa zapísal aj Kupusovič. Doklepávačky a jasné gólové akcie s prehľadom zahodí, ale potom pošle do sita taký banán, že len ošúpať treba. Štvrtý gól Artura Gajdoša už bolo na cestu do druhej ligy pre mužstvo hostí.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 0:1, 1083 divákov

V strede krajiny si domáci diváci vyskúšali, ako bude vyzerať hra ich klubu, keď raz Robo Polievka dostane notársky overený súhlas s prestupom do iného mužstva bez atletickej dráhy okolo ihriska. A my ostatní sme si uvedomili, že to možno nebudú Michalovce, kto si zahrá baráž o druhú ligu. Rozhodnutie angažovať Franza Straku bolo výborné a veľmi pravdepodobne zachránilo klubu ďalšiu sezónu. A nám tak Igora Žofčáka.

Nebol to okulahodiaci zápas. Hostia prišli hlavne predĺžiť sériu nepriestrelnosti Žigu Freliha a podarilo sa. Jeho počítadlo má momentálne 520 minút. Hosťom sa v zápase veľmi rýchlo zranil Igor Žofčák a brali by aj remízu. Nebyť Gina Van Kessela, ktorý na východe zažíva desiatu mladosť.

MFK Košice – MFK Skalica 1:2, 2582 divákov

Nový diel relácie Páli vám to sa odohral v Košiciach. Mužstvo Jánov Kozákov sa pomaličky namáča v druholigovom fondue a dopomáhajú tomu aj straty bodov v zápasoch, ako bol tento. Len samotný Mišo Faško mohol po zápase inkasovať bonus za hetrik, ale nestalo sa tak, pretože aj Skalica to vie dať na Ružomberok.

Aj tréner Majerník po zápase uznal, že v zápase prehralo lepšie mužstvo. Zároveň ale nebude náhoda, že Skalica z posledných štyroch zápasov tri vyhrala. V Košiciach mohla ďakovať Junasovi, bránkovej konštrukcii, vybehnutému Kirovi a faulujúcemu Jonesovi.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera