Pondelok, 22. júl 2024

Pondelkové Tréneroviny – Zbytočná ako Kajov hrebeň..

SITA/Milo Fabian

Tak si budeme pamätať túto sezónu Fortuna ligy.

Reštartujú ju v júni, ale len na päť ligových kôl. Nikto z nej nevypadne, nikto do nej nepostúpi a dohrá sa aj Slovnaft Cup. Takto si to kluby odhlasovali v duchu hesla “Teraz si to nepokazme”. Hravo tak prekonali aj navonok najblbšie rozhodnutie Ligovej rady Tipsport ligy s titulom pre Banskú Bystricu. 

Možnosti

Na výber mali v princípe dve možnosti, z ktorých sa vzhľadom na naše podmienky ponúkalo ligu ukončiť. Majster je aj tak jasný už od Mikuláša a o vypadnutie si mohli Pohronie s Nitrou zahrať tri partičky Človeče pakuj se v priamom prenose komentovanom Marcelom Merčiakom a Matovičovou tlmočníčkou do posunkového jazyka. Pretože príjmy za televízne práva prekoná aj predavač Nota Bene za tri hodiny predaja a klubom tieto peniaze vykryjú možno tak benzín do kosačky. Sponzori tímov sú dnes radi ak majú na odvody a ak klubom zoberieme aj ten posledný príjem z lístkov, rovnica má jasný výsledok. Aj keď je treba povedať, že mnohé naše kluby sa na pandémiu a zápasy bez divákov poctivo pripravovali dlhé roky. Na Interi by mohli rozprávať, keby ešte mal kto a hlavne komu.

Druhé riešenie bolo dohrať kompletnú nadstavbu anglickým týždňom, čo však nevyhovovalo až deviatom klubom. Tie zo skupiny o udržanie si zachovali svoju prvoligovú príslušnosť v duchu fair-play a dali lige taký náboj, že ak si máte v telke vybrať medzi sledovaním ligového zápasu a reprízy Rodinných prípadov, zastrite žalúžie a vytrpte si radšej nečakaný a dychberúci príbeh o tom, ako si Marika kúpila nové šaty, aby nahnevala Žanetu, na ktorej je už aj bez toho vidno psychický problém z detstva, kedy jej otec nedokázal sklopiť dosku na WC.

A tak nám tu vznikla blbosť ako elektrokolobežka. Ani kolobežka, ani motorka. 

O majstra

Už ani minister zdravotníctva by neveril, že Slovan dokáže za päť kôl stratiť desaťbodový náskok. A to teda Marek verí naozaj zaujímavým veciam. Slovan navyše oslavuje toľko rokov, koľko bolo psov v názve filmu 101 dalmatíncov a tak je jasné, že pôjde okrem titulu aj po pohári ako Iľko po tlakovej níži v utorok o pol siedmej ráno. A tých päť zápasov ligy si odbehá aj Vladko Weiss, nová veľká posila nášho ligového futbalu.

Žilina najprv prekvapila celú krajinu svojou akože likvidáciou, aby sa mohla zbaviť drahého hnuteľného majetku. Káčer s Kašom už sú s Guľom v Plzni, Holec možno skončí v Sparte. Žilina však si svoje miesto udrží, aj keby sezónu dohrala s Belaníkovými kaderníkmi v zostave a o rok to dá zase aj s mladšími žiakmi, ktorých potom rozpredá do celej Európy.

V Dunajskej Strede sa zase mení tréner. Helder Cristovao prišiel v januári, ale od júna preberá jeho miesto Bernd Storck Citrus. Ten si myslí, že strávi v Dunajskej Strede dva roky, Oskar si ale obľúbil meniť trénerov s rovnakou frekvenciou, s akou sa mení letný a zimný čas. Osembodový náskok na štvrté Michalovce je viac ako slušný, hlavne ak si harakterne odhlasujete len polovicu z nadstavbových kôl. Ale nezabúdajme, že Igi Žofčak pracuje pre Partners Group, takže ak mužstvu tie bodové zisky výhodne zúročí a každý spoluhráč mu prinesie po desať poistiek členov rodiny, aby z toho ešte nebola Liga majstrov.

Michalovce, Trnava a Ružomberok si to môžu pinkať o štvrté miesto, ktoré možno zaručuje baráž o poslednú pohárovú priečku. Tá je totiž dosť pravdepodobná, keďže Slovan je v boji aj o Slovnaft Cup. Baráž by si tiež zaslúžila nejaký zaujímavý model, nech si to už naozaj nepokazíme.

Napríklad na sedem víťazných zápasov, každý na tri tretiny po 27,5 minúty. V prípade, že sa nerozhodne, nebude sa predlžovať, aby sa hráči neunavili. Nasledovala by súťaž o kto, kto vykopne loptu vyššie. Ak ani táto nerozhodne, príde do stredu ihriska Martin Nikodým s kolesom z Milujem Slovensko a o všetkom rozhodne ruka Dana Dangla.

Skupina o udržanie

Tu pôjde maximálne tak o udržanie moču.  Pretože o udržaní dôstojnosti sa tu hovoriť nedá. V Pohroní sa bude oslavovať ako keď prišli zlatí hokejisti z Goteborgu, teší sa aj nový záhadný majiteľ Nitry z Ukrajiny a aj v Senici a Seredi spadol mnohým ľuďom obličkový kameň zo srdca. Návrat Juraja Pirosku na Záhorie sa tak ponesie v atmosfére tréningových zápasov. Kluby sa už podpisujú na pohľadnice do Bystrice a Dubnice, možno o rok vám to s tým postupom vyjde chlapci.

Termíny zápasov skupiny o udržanie zverejnené nebudú, je to na dohode klubov, kľudne sa môže odohrať všetkých päť zápasov v jeden deň ako na dedinskom turnaji starých pánov. Výsledky nech potom pošlú do Únie ligových klubov, budú skartované prednostne. 

My sa dovtedy budeme tlačiť v Lidli pri zelenine, kde je ráno viac ľudí ako na jednom ligovom kole dokopy. A kupovať lístky na imaginárne zápasy, aby sme podporili kluby, ktoré futbal radšej hrať nechcú, aby náhodou nevypadli. Sráči.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po siedmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika.

Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866.

Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať.

Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem.

Telovýchovný vedúci.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera