Nedeľa, 26. máj 2024

Pondelkové Tréneroviny – Zimné prestupové bombe

Aj Martin Ševela čelí prestupovým vetrom. SITA/Martin Medňanský

Si božsky krásna a zaslúžiš si hýčkanie, Fortuna liga. Hlavne zimné prestupové obdobie ti vyšlo tak, že je škoda si ho trochu nepripomenúť. Bolo viac srandy ako keby Kuly v IQ taxi celý deň vozil Silviu Kucherenko s Andreou Verešovou.

Trnava 

Najviac sa prášilo v Trnave. Hráči sa predávali tak rýchlo, že TA3 nestíhala vyrábať reportáže a z mesta ich vyvážali skibusmi. Chudý, Godál, Kadlec, Grešák, Tóth, Oravec alebo Vakho budú chýbať najviac. Väčšina sa rozhodla naštvať svoje manželky a nabrala smer Poľsko, Oravec si splnil svoj detský sen a presťahoval sa do Podbrezovej. Kapitán Godál si ide užiť Cyprus. Okrem nich klub daroval ďalších asi 10 futbalistov na dobročinné účely. Spartak však udržal Grendela so Slobodom a z domova dôchodcov povolal Mareka Janečku. Príchody Turňu, Košúta, Dudla a Lovata nič nezmenia na tom, že na jar budeme chodiť na futbal pre istotu s kopačkami v batohu. Len nech nepredajú aj bufetárov.

Slovan 

Slovan si kúpil štadión, pokrstil ho pred novinármi a mladší Ivan robí všetko pre to, aby ušatú trofej zdvihol v máji pravicou práve on. A po ňom všetci ostatní. Kým sa Martin Ševela svojim porastom pripravuje na hlavnú rolu v Revenantovi 2, klub posilnil maďarský stopér Guzmics a ľavý obranca sa stále hľadá. Z lavičky belasých sa definitívne odlepil Milan Rundič, Separ bude pokračovať v Karvinej. Jeho spolusediaci Kornel Saláta ide ochutnať chlebíček legionára do svojej domoviny. Slovan má už v kádri toľko futbalistov, že by s nimi mohol zorganizovať väčší halový turnaj a preto dostali Hološko, Van Haaren a Schet možnosť nájsť si iné zamestnanie. Ak sa im to nepodarí, budú preradení k mladším žiakom a cez zápasy spoluhráčom lopty podávať, keďže je to jediná šanca ako dokážu pomôcť v prechodovej fáze.

DAC

Najväčšia bomba buchla v Dunajskej Strede. Baya vykúpil za vyše dva milióny Celtic Glasgow. Ak mu pôjdu samostatné nájazdy tak, ako v našej lige, zažije tvrdý Brexit na vlastnej koži. Dunajská sa okrem neho zbavila aj Záhumenského, ktorému nešlo nemecké skloňovanie a s Hyballom si príliš nepokecal. Timotej si zahrá v Karvinej so Separom pod Hrnčárom. Nemecký kouč pravdepodobne plánuje hrať na štyroch brankárov, pretože mužstvo posilnil o mladého Poliaka Kucza z Leverkusenu. Herc sa zo skúšky vo Wolverhamptone chvalabohu vrátil, známku neprezradil a za odmenu mu klub našiel nového Baya. Z Pŕibramu prichádza Bastian Ayong. Z Nitry navyše prišiel aj Taiwo. A darí sa aj kukurici a skleníkovým paradajkám.

Nitra 

Nitra ešte stále plače za dvojicou Fábry – Hroššo. Nepomohlo priviazanie k radiátoru, ani poukážky do McDonaldu. Chalani Ivanovi zdrhli. Fábry už kope v Jablonci, Hroššo netradične v Poľsku. K nim sa pridal aj obranca Križan, ten využil maďarskú diaľničnú známku a už je majetkom Puškášovej akadémie. Aby sa nepovedalo, zohnali na hosťovanie z Hellasu Verona mladého Štefanca a Frederika Bílovského z Dukly Praha.

Podbrezová 

Veľké veci sa dejú v Podbrezovej, ktorá chce konečne naplno využiť potenciál svojej lokality. Oblasť, v ktorej sa aj medvede tak nudia, že pomáhajú chatárom separovať plasty a po večeroch s nimi hrajú scrabble je priam ideálnym miestom pre futbalovú akadémiu. Chalani nemajú kam po večeroch chodiť a môžu sa naplno venovať futbalu. Vstup Dušana Guľáša so spoločnosťou Respect má klub zmeniť od základov. Omladzovanie je prvým krokom. Do Slavie Praha odišiel Kuciak, smerom späť ide na hosťovanie Martin Vantruba. Klub sa zbavil aj Bernadinu s Turňom a na jar ho povedie Vladimír Veselý. Len či mu tá nálada vydrží. Klub už okrem Oravca pritiahol z Aston Villy Pastoreka, Samuela Štefánika, alebo mladého Poliaka Kiwiora. Toto bude čierny kôň jarnej časti.

Ostatné bombe

  • Sereď bola v Turecku na sústredení. Už tam teda bol naozaj každý.
  • El Mahdioui si zranil koleno a na jar môže hrať maximálne Playstation
  • Z Ružomberka odišiel Erik Daniel, vadili mu zápchy pri Ivachnovej
  • Volešák predĺžil zmluvu so Žilinou do roku 2054
  • Zlaté Moravce trénuje Praženica a hľadajú strelca. Vymenia ho za zaručené tipy
  • Frederico Ricardo už netrénuje Senicu, jeho miesto dostal Ricardo Chéu. Po ňom príde asi Sulík, Stanke, alebo iný Richard..
  • Kavka odišiel z Michaloviec,
  • Ale do klubu prišiel niekto z Panathinaikosu Atény a Černák z DAC
  • Ďalšiu šancu na kariéru v DAC dostal kickboxer Lukáš Čmelík, ktorý sa počas pôsobenia v Béčku poctivo pripravoval s Attilom Véghom a zase raz to skúsi
TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera