Piatok, 19. apríl 2024

Posledné kolo základnej časti. Kto a kde a pred kým má ešte o čo hrať?

Gabriel Vass Gabriel Vass 08.03.2019
SITA

Máme pred sebou posledné kolo základnej časti Fortuna ligy. Hrá sa vôbec o niečo? Samozrejme, ozýva sa z Trnavy, Serede, Dunajskej a Žiliny.

Čo nás teda čaká?

Slovan sa ide vyprdkať do Senice. Ak jeden z nich prehrá, nikoho to trápiť nebude. Senica by ale rada nejaký ten bodík uchmatla, pretože sa s ViOn-om predbiehajú o to, kto si zahrá o rok v druhej lige. Tip pre tých, ktorí radi chodia do pobočky: Slovan vyhrá aspoň o dva góly.

Zaujímavé to bude aj v Moravciach. Dunajská si ide ustrážiť druhé miesto. Pri pohľade na tabuľku bez váhania ťukám dvojku, ale… Neviem čo chlapci dostávali na jedenie v tom Turecku, ale DAC je na jar ako vymenený. Ťažkopádna hra, žiadny schopný útočník po odchode Baya a v obrane to aj zásluhou Koného horí ako lesy v Kalifornii. Ešte stále je to však o dve triedy lepšie ako to, čo predvádza ViOn. Na výhru by to malo Dunajskej stačiť, ak sa chcú dostať pred nadstavbou do pohody, tento zápas je na to ako ušitý.

Žilina zavíta do nevyspytateľnej Podbrezovej. Ak chcú Šošoni trhnúť druhé miesto, musia sa spoliehať na zakopnutie Dunajskej. Žeby práve toto bol duel, kedy základná zostava hostí bude tvorená z ťahúňov prípravky, žiakov a dorastencov? Bolo by to však príliš veľké riziko, postaviť práve v poslednom kole čisto odchovancov, keď majú reálnu šancu na druhé miesto v tabuľke. Čo ale ponúkajú domáci? V zime sa o Podbrezovej hovorilo ako o čiernom koňovi jari. Zatiaľ je to ale skôr čierny poník z kolotočov. Bilancia po troch odohratých jarných kolách je V-P-R. Nič moc. Ale motyka môže vystreliť hoci proti Žiline. Môj tip: stávka bez remízy na Žilinu.

Nitrička ani Ruža už o nič nehrajú. Maximálne o bodové vylepšenie si štartových pozícii po rozdelení tabuľky. Tréner Gauád stále márne smúti nad zimnými odchodmi. Jeden bod z troch jarných zápasov je žalostne málo. A to nehrali s favoritmi. Na výhru to veru nevyzerá ani v sobotu. Ružomberok si potichučky ide svoje. Na jar ešte neprehrali. Sympatické dve výhry a remízka.  Ak Žilina zaváha, dotiahnu sa na tri body. TOP6 by potom malo väčší náboj. Ak Vesťo v sobotu nebude koncertovať, tipujem čistú dvojku.

Do Michaloviec zavíta Trenčín. Východňare už hádam vytriezveli z osláv postupu do elitnej spoločnosti.  Ide im o piatu priečku, čo má však asi rovnakú hodnotu ako šiesta. Naopak Trenčín skôr bojuje o zachovanie si pošramotenej dôstojnosti. Nič viac k tomuto zápasu neviem napísať. Nech vyhrá dobrý futbal. Tipujem remízu.

A je to tu. Zápas pravdy. Sereď (v tomto prípade štadión na Myjave) hostí Spartak. Trnava musí ísť all in. Ak sa chcú Trnavčania aj na druhý pokus dostať na Tehelné pole, musia v sobotu nad Horalkármi vyhrať. Domácim stačí aj remíza. Predpokladám, že to nebude veľmi pekný futbal. Sereď namieša kvalitný betón, a Trnava môže búšiť celý zápas. Predsalen sa však prikláňam viac na stranu červenočírnych. Istá kvalita a skúsenosti tam ešte ostali aj po novoročných výpredajoch. Tipujem veľmi tesnú dvojku s minimom gólov.

Ultras on tour

Navyše to na Myjave vyzerá na kvalitnú porciu hosťujúcich fanúšikov. Trnavčania kúpili všetkých 1100 lístkov, ktoré im boli k dispozícii, ale očakáva sa oveľa vyššia návšteva. Ticho nebude ani v Zlatých Moravciach. Relatívna blízkosť praje fanúšikom DAC-u, ktorí tento štadión majú v obľube. Tipujem to na 500-800 kusov výletníkov z juhu. Uvidíme ako sa zmobilizujú chlapci z Bratislavy. Senica je tradičnou destináciou Slovan on Tour. Nechajme sa prekvapiť. Len aby to nakoniec neskončilo bitkou pri Sobotišti, niekde na polceste medzi Senicou a Myjavou. If you know what I mean.

Na ostatných štadiónoch neočakávam prívaly fanúšikov hostí. Šošonov v Podbrezovej, Concordie v Nitre a ani Légie Laugaricio v Michalovciach. (Dúfam že som použil správne názvy).

Takže v sobotu ráno trošku porobiť okolo domu, porýľovať na záhradke, a o druhej všetci na štadióny.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera