Štvrtok, 23. máj 2024

Potvrdia Salahovci majstrovský ťah, alebo budú na Anfielde kikiríkať Kane a Son? Liverpool – Tottenham je zápasom o titul aj o Ligu majstrov

Foto: SITAAP Photo/Frank Augstein

Dnes večer sa na Anfield Road odohrá dôležitý zápas Premier league. Stretnutie domácich The Reds proti Kohútom z Londýna môže ozrejmiť mnohé smerom k majstrovskému titulu aj k zloženiu najlepšej štvorky súťaže, ktorá si na jeseň zahrá Ligu majstrov.

V redakcii to bude súboj Jána Janočka, ktorý po Trnave nosí červenú šiltovku liverpoolskeho klubu dúfajúc, že si ho všimne napríklad taký Martin Škrtel. Najväčším fanúšikom Tottenhamu v redakcii som ja. Tmavomodrú zimnú bundu s kohútom na lopte na ramene nosím po Bratislave dúfajúc, že si ma nevšimne žiaden fanúšik Arsenalu.

Dohodli sme sa, že obaja položíme tomu druhému tri otázky, ktoré nás pred večerným zápasom zaujímajú. Najprv som sa pýtal ja.

1. Vieš si predstaviť, že Liverpool dnes nevyhrá?

Ján Janočko: Predstaviť si to viem, samozrejme, mám bujnú fantáziu, ale nepripúšťam si to. Liverpool je dostatočne skúsený na to, aby dokázal zlomiť odpor Tottenhamu, a to aj v prípade, že by mal súper v niektorých fázach zápasu navrch a že by bolo dlhšie nerozhodné skóre. Navyše, eufória z radosti z postupu do finále Ligy majstov môže tímu výrazne pomôcť.

2. Komu z dvojice Arsenal – Tottenham by si doprial top4?

Ján Janočko: Pokojne aj obom, ale ak by som si mal vybrať len jedného, tak Arsenal. Medzi mojimi kamarátmi má viac fanúšikov. A teraz viac futbalovejšia odpoveď. Kvôli osobe Harryho Kanea by som skôr bral Tottenham. Trochu mi ho je ľúto, že neprestúpil, keď mohol, že klub dlho vajatal, než ho predal a teraz sa mu strelecky až tak nedarí. Tak by som mu ako náplasť doprial, nech si poriadne zakope v Lige majstrov.

3. Koľko trofejí získa Liverpool v tejto sezóne a prečo práve tie?

Ján Janočko: Jednu už má, ďalšie dve by ešte mohol pridať. Nie som si istý ligou, lebo tá už od hráčov Liverpoolu nezávisí, musia sa spoliehať na zaváhanie súpera. Netvrdím, že sa to nestane, len si myslím, že je to nepravdepodobné – hoci šance po vypadnutí City z Ligy majstrov podľa mňa vzrástli. Myslím si, že Liverpool má na to, aby zvládol finále FA Cupu aj Ligy majstrov. Tá mu ostatne svedčí asi o čosi viac ako Premier League.

Na oplátku položil tri otázky Jano mne.

1. Čo sa musí stať, aby si mohol čestne prehlásiť, že považuješ aktuálnu sezónu Tottenhamu za úspešnú?

Aby bola sezóna pre fanúšika Spurs úspešná, mali by byť splnené dve podmienky. Jednou je účasť v Lige majstrov, teda umiestnenie do štvrtého miesta. V aktuálnej sezóne je reálne len skončiť len presne na štvrtom, najlepšia trojka City, Liverpool, Chelsea je o úroveň vyššie. Jeden klub z druhého sledu sa do Ligy majstrov pozrie a ja by som chcel, aby to boli Kohúti. Druhou podmienkou je skončiť lepšie ako Arsenal. Končiaca sa sezóna je zaujímavá aj tým, že budú buď splnené obe podmienky, alebo ani jedna. Inými slovami, Spurs skončia piati, Arsenal na štvrtom mieste po výhre v North London Derby v ďalšom kole. Predvídam doom, ako obyčajne.

2. Tottenham stále bojuje o Ligu majstrov. Ktoré faktory sú v tomto boji jeho najsilnejšie stránky a čo mu môže, naopak, zlomiť krk?

Najsilnejšou stránkou sú tréner Conte a forma Sona. Večne nespokojný Antonio každý týžden príde s vyhlásením, po ktorom si ťapkám na čelo (rozumej robím facepalm), ako keby si povedal, že musí stúpiť manažmentu zakaždým na jedno kurie oko. Tím ale za ten čas, odkedy je pri ňom, naučil hrať ten svoj systém na troch obrancov. Doplnil mančaft zarputilými Kulushevskim s Bentancourom a po každom góle sa teší, ako keby ním jeho klub vyhral Ligu majstrov. Ale dobre. Sonko v poslednom zápase dvakrát skóroval a načechral roh Kaneovi na hlavu v zápase proti Leicestru. Ak tí dvaja dokážu skórovať v najbližších dvoch zápasoch a Spurs neprehrajú na Anfield a porazia Arsenal, začnem veriť, že Liga majstrov sa podarí. Bolo by to krásne a dalo nádej do najbližšej päťročníce.

3. Kto bude anglický / európsky majster a prečo?

Tuším odo mňa chceš počuť len jednu odpoveď, hoci otázky sú dve. V Premier league sa mi javí zostávajúci program jednoduchší pre City. Ak vyhrajú na West Hame, už titul nepustia. Liverpool musí navyše do konca 38. kola absolvovať aj finále FA cupu proti Chelsea. Skôr verím, že tí tvoji ovládnu Ligu majstrov. Real už má titul vo vrecku a za tri týždne môže vypadnúť z formy. Liverpool zas môže byť hladný po trofeji – najmä ak mu dve dovtedy utečú. Bude to krásne vyvrcholenie futbalovej sezóny.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera