Nedeľa, 19. máj 2024

Poučenie pre najbohatších: Jediná skutočná superliga zostáva slovenská Mars Superliga z konca minulého storočia

Matej Vanoch Matej Vanoch 21.04.2021
Foto: Rudolf Bihary - TASR

Superlige už nikto nevezme, že naozaj zaujala.

Zdá sa, že je vymaľované a jedinou pravou a naozajstnou Superligou ostane slovenská Mars superliga.  Tá vznikla v roku 1997 a fungovala pod týmto názvom päť rokov. Znalci si iste hneď spomenú na súboje Chemlonu Humenné s Rimavskou Sobotou, či Petrimexu Prievidza s BSC JAS Bardejov.

Týždeň čo týždeň sme so zatajeným dychom pozerali zostrihy zo zápasov s Miroslavom Michalechom v relácii Tango. Tešili sme sa na finálne prihrávky Vladislava Zvaru, vinkle Lubomíra Faktora a neuveriteľný nos na góly Jožka Kožleja.

Aj manažment FC Nitra je schopnejší

O niečo podobné, len na trochu vyššej úrovni sa pokúsilo aj dvanásť majiteľov európskych veľkoklubov. Dostali nápad, že keď budú hrať dookola medzi sebou, zarobia viac peňazí. A majú pravdu, akurát, že momentálne to už vyzerá skôr tak, že bude hrať dookola Real Madrid proti Juventusu Turín.

Iste, Superliga možno niekedy vznikne, ale po tom, ako projekt dokázal za dva dni skrachovať, pôsobí dôveryhodnejšie a schopnejšie aj manažment FC Nitra.

Aké poučenie z toho plynie pre zakladajúcich členov ligy najbohatších?

Ak by na niektorý zo zápasov našej Mars superligy zašiel napríklad Florentino Pérez, na mieste by bol obohatený o zistenie, že úspešný futbalový produkt sa môže nazvať hoc aj po lacných robotníckych cigaretách, ale nikdy, naozaj nikdy si nemôže proti sebe poštvať v tom istom čase fanúšikov, novinárov, politikov, futbalové asociácie, samotných futbalistov a trénerov a všetky ostatné kluby na kontinente.

Povedzme si to rovno: Hoci vznikla v podstate ihneď po legendárnej prehre Trnavy s Rimavskou Sobotou, po ktorej získali Rezešove 1. FC Košice titul a väčšina účastníkov zápasu nové auto, ešte aj Mars superliga mala väčšiu popularitu ako ohlásená Superliga Florentina Péreza

Projekt sa nepoddal

Otázka za milión je preto takáto: To sa predtým nikto neunúval opýtať sa fanúšikov, trénerov, futbalistov, novinárov a futbalové asociácie, čo si o tom myslia? Alebo sa opýtali, ako odpoveď dostali vztýčený prostredník a napriek tomu si povedali, že sa to nejako poddá?

Nuž, nepoddalo. Florentino Pérez a ani rodina Agnelliovcov z Turína si na Slovensko po dobré rady neprišli a tak dostali, čo si zaslúžili.

Nie, jedinou naozajstnou Superligou ostane Mars superliga a vo svetovom futbale zatiaľ nevznikne kasta ultrabohatých, ktorým sa už nikto nikdy nevyrovná. Leicester ešte možno niekedy vyhrá titul a Rimavská Sobota raz za čas porazí Trnavu.

No dobre, ten druhý príklad beriem späť.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera