Piatok, 17. máj 2024

Povinné víťazstvo, nepovinný hetrik. Spartak si poradil, ako mal

Ján Janočko Ján Janočko 22.07.2022
FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Spartak Trnava úspešne vstúpil do pohárovej Európy. V druhom predkole Európskej konferenčnej ligy narazil na waleský Newtown AFC a v prvom zápase na domácej pôde ho porazil 4:1. Hetrik ešte v prvom polčase strelil Yusuf Bamidele, štvrtý gól víťaza Slovnaft cupu pridal Alex Iván. Za hostí skóroval Cowans. Toto si zo zápasu odnášam ja:

Hrdina zápasu

Hanbil by som sa sám pred sebou keby som nedal Bamid3l3ho Yusufa. Dal hetrik a súperom sa o jeho šikovných nohách bude snívať. Príjemné sny to nebudú. Smerom dopredu bol aktívny, nebezpečný a taký hetrik, to vám poviem, zvýši sebavedomie aj prestupovú hodnotu. Za hrdinu zápasu ho nominujem a vyhlasujem aj napriek tomu, že na ihrisku strávil len hodinku. Aj po vystriedaní totiž spravil veľmi taktický ťah – z trávnika zišiel na opačnej strane, než bola striedačka. Mohol si tak vychutnať potlesk všetkých tribún, no najmä kotla, keď popod neho prechádzal.

Zaujímavé je, že pôvodne mohol mať včerajší večer pre uberstrelca jemne trpkú príchuť. Na obed prišiel podľa trénera v šľapkách, preto mal platiť pokutu. Gašparík mu však sľúbil, že ak dá gól, tak mu ju odpustí. Dal tri. Nie som ekonóm, ale možno mu ešte vyjde aj na nový dres.

Toto som fakt nečakal

Húževnosť Walesanov. Iste, Spartak bol jasne lepší, lenže v úvodných minútach dokázali NovoMeštiaci Trnavu pritlačiť a v prvých piatich minútach hlásili výskyt len na polovici súpera. Ich otravná hra síce k úspešnému výsledku neviedla, dokázala však znechutiť domácim futbal a vyviedla z miery aj najlepšieho brankára Fortuna ligy. 

Tiež som nečakal, že brankár hostí bude zdržiavať vykopávanie päťky. Obzvlášť, keď jeho tím prehrával o dva góly.

A tiež som nečakal, že si hostia zápas tak užijú. Vrátane trénera, ale aj klubového twittru, ktorý sa z pohostinnosti v Malom Ríme veľmi tešil.

Moment zápasu

Možno trochu prekvapivo, gól súpera. Myslím si, že toto bola facka, akú Spartak nečakal a chvíľa, ktorá mohla priniesť zrkadlo – teda ukázať Spartaku či má na to zvládnuť tlak a nečakanú zmenu diania na ihrisku. Trnava to ustála, ale je to dobré varovanie do budúcna. Prídu aj náročnejší súperi a proti nim Spartak dominovať nebude. Takáto chyba by tím nemala zraziť na kolená. Ak sa z nej Gašparíkovci dokážu poučiť, môžu z tejto skúsenosti do budúcna ťažiť. Navyše, toto bola prvá výraznejšia chyba Dominika Takáča za dlhé mesiace. Opäť dobrá šanca poučiť sa. Alebo sa nepoučiť a mať ju stále kdesi vzadu hlave. Uvidíme. Toľko z herného hľadiska.

Ak by som mal vybrať moment zápasu, ktorý bude ešte dlho hriať pri srdiečku, tak je to ďakovačka hráčov súpera domácim tribúnam po zápase. Všeobjímajúca nálada by sa dala krájať. Bodaj by sa dala krájať ešte poriadne dlho!

A čo odveta?

Ak nebudú Bílí Andeli lietať hlavou v oblakoch a miesto krowkowých myšlienok na ďalšie predkolo s Rakowom preladia na futbal, dovolím si povedať, že už nemajú čo pokaziť. Teda, šanca tu je vždy, ale v tomto prípade v ňu neverím. Ak máte 50 centov, alebo pokojne aj euro, na postup Spartaka si smelo podajte. To vás ani nenavádzam na hazard.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera