fbpx
štvrtok, 21. januára 2021
Salah fantasy premier league
SITA/Shaun Botterill, Pool via AP
Futbal

Pred druhým kolom (Fantasy) Premier League

Máme za sebou prvé kolo Premier League a každý aktívny fanúšik si už skontroloval svoj bodový počin v úvodnom kole na Fantasy Premier League.

Za jediný deň sa vás v našej TakUrčitee Lige nazbieralo 112 hráčov a konkurencia tak bude naozaj veľká.

Prvé kolo nie je kľúčové

Ak ste nestihli prvé kolo, či získali veľmi málo bodov, dobehnúť stratu nebude jednoduché, ale zároveň nie nemožné. Kto hrá Fantasy už nejaký ten rok, ten vie, že každoročne je mnoho hráčov, ktorí to hrajú na „jedno kolo“, alebo majú viac účtov a z jedného vsadia v prvom kole všetko na jednu kartu.  

Bodový zisk a najmä poradie po úvodnom kole preto berte s rezervou.

Najúspešnejší získal 88 bodov

Poradie po prvom kole vám síce žily trhať nemusí, no zároveň si môžeme dať krátke zhrnutie a „shout-out“ tým najlepším z našej ligy. V prvom kole najviac bodov nazbieral Michal Jančík, ktorý dôveroval Salahovi (kapitán), ale aj takému Jamesovi z Chelsea (14 b.)

Na druhom mieste je Martin Soltis (87 b.), ktorý okrem Salaha dôveroval aj Vardymu a dvom hráčom Leedsu. Vyplatilo sa. Salahovi maximálne dôveroval aj tretí Lukáš Kalina (86 b.), ktorý veľkú porciu bodov (15b.) získal za Romaina Saisa z Wolves.

Čo nám prinesie druhé kolo a ako ďalej

Fantasy je maratón, nie šprint. V prvej i druhej polovici sezóny máte k dispozícii jednu divokú kartu, ktorá vám zaručí neobmedzený počet transferov. Ja síce nemám žiadneho hráča z manchesterských klubov (ktoré odohrajú svoje prvé zápasy až tento víkend), ale kartu si nechávam až na neskôr. Ak ale máte pocit, že váš tím nestojí za}ič už teraz, môžete ju použiť aj hneď.

V druhom kole bude obrovským šlágrom nedeľňajší duel medzi Chelsea a Liverpoolom, ťahákom budú i prvé zápasy klubov z Manchestru, či „malé“ Londýnske derby medzi Arsenalom a West Hamom.

Svoj tím nezabudnite upraviť. Urobiť tak môžete do soboty 12:30, teda hodinu pred výkopom úvodného zápasu druhého kola medzi Evertonom a West Bromom.

Redakcia Tak Určitee praje veľa zdaru!

P.S. Videopodcast k Premier league sa volá Angličák a pred víkendom si dajte jeho druhú epizódu.