Sobota, 25. máj 2024

Pred druhým kolom (Fantasy) Premier League

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 18.09.2020
SITA/Shaun Botterill, Pool via AP

Máme za sebou prvé kolo Premier League a každý aktívny fanúšik si už skontroloval svoj bodový počin v úvodnom kole na Fantasy Premier League.

Za jediný deň sa vás v našej TakUrčitee Lige nazbieralo 112 hráčov a konkurencia tak bude naozaj veľká.

Prvé kolo nie je kľúčové

Ak ste nestihli prvé kolo, či získali veľmi málo bodov, dobehnúť stratu nebude jednoduché, ale zároveň nie nemožné. Kto hrá Fantasy už nejaký ten rok, ten vie, že každoročne je mnoho hráčov, ktorí to hrajú na „jedno kolo“, alebo majú viac účtov a z jedného vsadia v prvom kole všetko na jednu kartu.  

Bodový zisk a najmä poradie po úvodnom kole preto berte s rezervou.

Najúspešnejší získal 88 bodov

Poradie po prvom kole vám síce žily trhať nemusí, no zároveň si môžeme dať krátke zhrnutie a „shout-out“ tým najlepším z našej ligy. V prvom kole najviac bodov nazbieral Michal Jančík, ktorý dôveroval Salahovi (kapitán), ale aj takému Jamesovi z Chelsea (14 b.)

Na druhom mieste je Martin Soltis (87 b.), ktorý okrem Salaha dôveroval aj Vardymu a dvom hráčom Leedsu. Vyplatilo sa. Salahovi maximálne dôveroval aj tretí Lukáš Kalina (86 b.), ktorý veľkú porciu bodov (15b.) získal za Romaina Saisa z Wolves.

Čo nám prinesie druhé kolo a ako ďalej

Fantasy je maratón, nie šprint. V prvej i druhej polovici sezóny máte k dispozícii jednu divokú kartu, ktorá vám zaručí neobmedzený počet transferov. Ja síce nemám žiadneho hráča z manchesterských klubov (ktoré odohrajú svoje prvé zápasy až tento víkend), ale kartu si nechávam až na neskôr. Ak ale máte pocit, že váš tím nestojí za}ič už teraz, môžete ju použiť aj hneď.

V druhom kole bude obrovským šlágrom nedeľňajší duel medzi Chelsea a Liverpoolom, ťahákom budú i prvé zápasy klubov z Manchestru, či „malé“ Londýnske derby medzi Arsenalom a West Hamom.

Svoj tím nezabudnite upraviť. Urobiť tak môžete do soboty 12:30, teda hodinu pred výkopom úvodného zápasu druhého kola medzi Evertonom a West Bromom.

Redakcia Tak Určitee praje veľa zdaru!

P.S. Videopodcast k Premier league sa volá Angličák a pred víkendom si dajte jeho druhú epizódu.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera