Piatok, 24. máj 2024

Preložené zápasy Premier League? Nové príležitosti pre FPL manažérov!

Matej Šuľan Matej Šuľan 06.05.2021
SITA/Naomi Baker/Pool via AP

Tohtoročná sezóna Fantasy Premier League sa už pomaly blíži do svojho záveru. Pred nami sú posledné štyri kolá – posledné štyri príležitosti posunúť sa vpred v celkovom poradí, či predbehnúť rivalov v mini-ligách.

Preložený šláger

Premier League pozmenila program najbližších týždňov a v 35. kole nás čaká double gameweek, v ktorom si dvakrát zahrajú Aston Villa, Crystal Palace, Everton, Southampton, Manchester United, Arsenal, Chelsea a Leicester. Hneď na to v 36. kole budeme mať znovu na výber menej hráčov do našich mužstiev, nakoľko uvidíme blank gameweek, v ktorom nebudú figurovať Manchester United, Arsenal, Chelsea a Leicester.

Oficiálne autority však stále musia nájsť nový termín šlágru medzi Manchestrom United a Liverpoolom, ktorý bol v predchádzajúcom kole preložený. Je tu šanca, že sa tento zápas odohrá buď v 35. alebo 36. kole, zatiaľ však nič nebolo potvrdené. Preto by FPL manažéri mali byť s prestupmi trpezliví, a ideálne by s nimi mali počkať do piatku, kedy – dúfajme – už budeme vedieť termín preloženého zápasu.

Pokiaľ nemáte k dispozícii Free Hit, ktorý by ste použili v 35. alebo v 36. kole, tak pre vás sú v najbližších dvoch kolách skvelou voľbou hráči, ktorí majú aj double gameweek v 35. kole, a zároveň aj hrajú v blank gameweeku 36. Celkovo až 4 tímy si v najbližších dvoch kolách zahrajú 3-krát, a to Aston Villa, Everton, Crystal Palace a Southampton.

Poďme sa teraz pozrieť na niektorých hráčov z týchto 4 tímov, ktorí vám môžu v najbližších dvoch kolách pomôcť premiešať poradím vo vašich mini-ligách.

Najlepší hráči

Aston Villa

Z hráčov Aston Villy sú to predovšetkým brankár Emiliano Martinez a útočník Ollie Watkins, ktorí majú pred týmto kolom najväčšiu pozornosť FPL manažérov. Dokážu však Villans udržať v double gameweeku proti Manchestru United a Evertonu (prípadne v blank gameweeku 36 proti Crystal Palace) aspoň jedno čisté konto?

V tejto sezóne ich už majú na svojom konte 14 (iba Manchester City a Chelsea majú viacej – 18), čo v priemere predstavuje čisté konto každých 2,42 zápasov. Žiadne z nich však neprišlo v predchádzajúcich 7-mich zápasoch, čo naznačuje, že defenzíva forma Aston Villy sa ku koncu tejto sezóny vytráca.

Preto pokiaľ vo svojom tíme nemáte žiadneho defenzívneho hráča Villy, kúpenie jedného z nich nie je pre vás priorita. Atraktívnejšou voľbou sú v tejto chvíli útoční hráči Villy ako Ollie Watkins, ktorý má 3 góly a 2 asistencie v posledných 5 zápasoch, či El Ghazi, ktorí v posledných dvoch kolách dostal od Deana Smitha viac hracieho času, za čo sa mu odmenil 2 gólmi.

Southampton

Ďalším tímom, ktorý čakajú v najbližších dvoch kolách tri zápasy, je Southampton, ktorý bude najprv v double gameweeku čeliť Liverpoolu a Crystal Palace, a hneď na to si v 36. kole zmeria sily s Fulhamom.

Je to relatívne priazniví program pre svätcov, a preto by ich hráči nemali ujsť pozornosti FPL manažérov. Defenzívna forma Southamptonu (1 čisté konto v posledných 16-tich zápasoch) je ešte horšia, než defenzívna forma Aston Villy, a preto aj v ich prípade sa pravdepodobne viac oplatí investovať do ich útoku.

Problémy s hamstringom s vysokou pravdepodobnosťou vyradia Dannyho Ingsa z najbližších zápasov, takže nám na výber ostávajú len niektorí z ich záložníkov.

V tejto sezóne z nich najviac zaujal James Ward-Prowse, ktorý je so 142 bodmi 6-tym najproduktívnejším hráčom tohtoročnej FPL. Napriek tomu má anglického záložníka vo svojom mužstve len 9,5% FPL manažérov. Ak hľadáte lacnejšiu alternatívu, dobrou formou sa v posledných kolách prezentoval Stuart Armstrong, ktorý v predchádzajúcich 7 zápasoch strelil 1 gól a zaznamenal 3 asistencie.

Crystal Palace

Sheffield United, Southampton a Aston Villa sú súpermi Crystal Palace v nadchádzajúcich dvoch gameweekoch. V tejto sezóne sa defenzívne nedarí ani The Eagles, keď zaznamenali len 7 čistých kônt (iba WBA, Newacstle a Sheffield majú na svojom konte menej).

Z útočných hráčov najviac vyčnieva ich talizman Wilfried Zaha, no jeho forma na konci tejto sezóny nie je taká dobrá, ako na jej začiatku (1 gól a 1 asistencia v posledných 6 zápasoch).

Okrem Zahu sa v tejto sezóne celkom darí aj mladíkovi Eberechimu Ezeovi (3 góly a 5 asistencii v tejto sezóne), a aj veteránovi Cristianovi Bentekemu (6 gólov a 2 asistencie). Ak sa však rozhodnete do svojho tímu kúpiť hráča Crystal Palace, Wilfried Zaha je tou najbezpečnejšou voľbou.

Everton

Priaznivý program v 35. a 36. kole čaká aj Everton, ktorý si zmeria sily s West Hamom, Aston Villou a Sheffieldom. Ani karamelky v tejto sezóne neudržali veľa čistých kont – iba 9.

Napriek tomu si myslím, že Lucas Digne, môže byť veľkým prínosom pre váš FPL tím. V tejto sezóne nahral už na 9 gólov a spomedzi obrancov zaznamenal viac asistencii len Aaron Cresswell (10).

Z útočníkov môže byť dobrou voľbou Calvert-Lewin, hoci podobne ako v prípade Zahu, aj jeho forma sa ku koncu tejto sezóny vytráca. Odkedy sa v 25. kole vrátil do hry po zranení, zaznamenal len 2 góly 1 asistenciu v 8 zápasoch. V rovnakom časovom úseku (od 25. kola vrátane) sú v o niečo lepšej forme jeho spoluhráči Richarlison (3 góly a 1 asistencia) a Gylfi Sigurdsson (3 góly a 2 asistencie).

Záver

Posledné kolá Fantasy Premier League ešte môžu výrazne premiešať celkovým poradím súťaže a poradím vo vašich mini-ligách. Pokiaľ nemáte k dispozícii Free Hit chip, kúpte do svojho FPL tímu hráčov, ktorí si  v najbližších 2 kolách zahrajú až trikrát.

Držím palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera