Sobota, 25. máj 2024

Jürgen Potter alebo Harry Klopp? Tréner Liverpoolu bude proti Arsenalu potrebovať čarovnú paličku, alebo reprezenačnú formu Jotu so Salahom

Ján Janočko Ján Janočko 03.04.2021
SITAAP Photo/Laszlo Balogh

Nekonečne dlhá reprezentačná pauza sa definitívne skončila, fanúšikovia Liverpoolu dnes oficiálne zakončia ligový pôst, čo sa tematicky aj časovo hodí. 

Po dlhom pôste bývajú veľké hody a minimálne tých gólových by sme sa dočkať mohli. V stretnutiach Liverpoolu s Arsenalom sa strelcom darí, hoci naposledy, v októbri minulého roka zápas ligového pohára rozhodli až penalty po bezgólovej remíze.

Ešte väčšou tutovkou by mal byť aspoň pekný futbal a veľké množstvo šancí. A to už je dobrá pozvánka na sledovanie večerného zápasu. Tou ďalšou je hrací čas, 21:00 je už počas zákazu vychádzania. Takže ak nepracujete a nie ste s vašim plyšovým psom na prechádzke, mali by ste pozerať.

Jota, Salah a nové okuliare

Pozerať bude aj Jurgen Klopp, tréner hostí z Liverpoolu, a pozerať bude dobre. Na poslednej tlačovej konferencii sa predstavil v okuliaroch, ktoré akoby z očí vypadli Harrymu Potterovi.

Netuším, či je to okuliarmi alebo čistým zúfalstvom zo zranených hráčov, ale Klopp sa cez týždeň vyjadril, že to Liverpool predsa len skúsi a posnaží sa uhrať prvú štvorku v lige. Štvorka je však aj číslo, ktoré svieti pri informácií o počte absencií na stopérsky post (Gomez, van Dijk, Matip a prípadne aj Henderson) a aby toho nebolo málo, The Reds sa v priebehu štyroch dní stretnú s ďalším tímom – Realom Madrid, v tomto prípade v Lige majstrov.

Ligová výhra by tímu iste zlepšila náladu a presvedčila konšpirátorov o tom, že taká konštelácia nemôže byť náhoda.

Aktuálna forma Dioga Jotu sa tvári, akoby sa v prípade jeho zranenia „skutok nestal“, Portugalčan strieľa góly v lige aj v národnom tíme. Na ostatnom zraze sa v dvoch zápasoch presadil trikrát a ak tá bilancia neposadí Kloppa na zadok, tak minimálne vracajúceho sa Firmina na lavičku. K tomu si pripočítajme Salahov úspešný reprezentačný výlet, počas ktorého dal za Egypt dva góly čím zabezpečil víťazstvo a spriechodnenie Suezského prieplavu.

Mohlo by sa zdať, že marcová pauza bola pre Liverpool konečne aj na niečo dobrá.

S čím súvisí forma Liverpoolu?

Navyše sa Liverpool možno konečne dočkal očakávaného impulzu, ktorý neprichádzal, pretože basketbalista LeBron James kúpil ďalšie akcie klubu. To zrejme nezaváži pri výkonoch, ale možno sa pri dohadoch o návrate Suaréza či prestupe Aguera môže stať, že pozitívna motivácia v podobe roztlieskavačiek cez polčas presvedčí aspoň jedného z kanonierov na podpis zmluvy na Anfielde.

Dobre, opäť som sa zasníval, poďme sa pozrieť na realitu.

Odkedy Milan Krajniak skončil ako minister, Liverpool vyhral všetky svoje zápasy. Táto séria môže pokojne pokračovať nielen preto, že sa Krajniak do vlády nevráti. Tabuľkový rozdiel medzi tímami sú štyri body, zohrať svoje môže spomínaná prenesená forma z reprezentácie. A aj fakt, že sa nehrá na Anfielde, čo je, paradoxne, pre Liverpool výhoda. Pokus odkliať domáci štadión si tak Kloppovci prenesú ďalej.

Z 38 naplánovaných ligových zápasov však už za sebou majú 29 a ak nechcú hráči trénera (a fanúšikov) sklamať, už nesmú strácať body. Ako hovoria členovia posádky lode Evergreen, ak niečo naozaj chceš, vesmír sa spojí aby si to dosiahol a ak budú hráči chcieť, môžu dnes uhrať slušný výsledok v náročnom zápase.

Ak nezaberie spln, hádam aspoň čarovná palička Harryho Potte… Jurgena Kloppa.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera