Nedeľa, 26. máj 2024

Prvý Takurčitee prieskum fanúšikov, časť 1: Sme futbalový alebo hokejový národ?

Gabriel Vass Gabriel Vass 11.02.2020
SITA/Jana Birošová

Chvíľu nám trvalo, kým sme zozbierali a spracovali dáta do Prvého veľkého Takurčitee športového prieskumu. Dnes prinášame prvú časť výsledkov, ktoré vznikli spracovaním vašich odpovedí.

Okrem suverénnych víťazov hlasovania sa z každej otázky budeme snažiť poukázať aj na netradičnejšie ale možno o to vzácnejšie odpovede. Evidentný trolling nevynímajúc.

Otázka číslo 1: Obľúbený šport

Favoriti boli pomerne jasní. Všade sa hovorí, že Slovensko je hokejovou veľmocou krajinou republikou. Každoročné majstrovstvá sveta zapĺňajú miestne pohostinstvá a aspoň na prvé tri zápasy vnášajú falošnú nádej do očakávaní fanúšikov.

Na druhej strane barikády ale stoja MS a EURO vo futbale, kde si Slováci sporadickou účasťou snažia vydobyť pozornosť svetového publika.

Pre oba najväčšie a najpopulárnejšie športy na Slovensku platí, že „vieme kde sme boli kedysi a stále si myslíme, že tam sme“.

Škoda len, že veta má diametrálne iný význam pre hokej aj futbal.

Výsledok hlasovania

V tejto otázke vyslovilo svoj názor 725 hlasujúcich. Suverénnym víťazom sa stal futbal. Až pre dve tretiny čitateľov je kopaná športom číslo jeden. Možno je to aj preto lebo ešte stále máme skoro v každej obci futbalové ihrisko.

Nasleduje hokej s podielom 23%. Týmto dvom športom u nás na TakUrčitee ešte ako-tak konkuruje americký futbal. Zvyšné miesta nájdete v tabuľke.

Prekvapením je nízke skóre cyklistiky a absentujúce lyžovanie v top sedmičke. Peter Sagan aj Petra Vlhová sú v súčasnosti naši najlepší športovci.

Na Prvom neobjektívnom športovom portál dávame priestor aj menšinovým športom. Florbal, šípky, a tak ďalej. Škála našich fanúšikov je možno aj preto rôznorodá. V ankete sa objavili aj menej populárne športy, sme radi, že máme aj fanúšikov triatlonu alebo squashu a aj nadšenci malých odvetví si u nás nájdu články, ktoré ich zaujímajú.

Okrem iného sme v odpovediach našli aj kolky, snooker, Moto GP, orientačný beh, plávanie a mnoho ďalších.

Víťaz kategórie trolling uviedol ako obľúbený šport vrh tieňom.

Otázka číslo 2: Sledujete NFL?

Hlasovalo 724 ľudí. Väčšina hlasujúcich ešte neprišla na chuť tohto športu a platí to pre 77% percent z nich. Možno to číslo znie suverénne, ale na druhej strane, takmer štvrtina tento šport pozorne sleduje. Výsledok je veľmi podobný prieskumu športovej redakcie RTVS, kde pri SuperBowle 25% hlasujúcich označilo americký futbal za šport, ktorý sledujú.

Hlavne zásluhou nášho Telovýchovného vedúceho a Vlada Kureka sú články na túto tému už takmer na týždennom poriadku.  

Kompletné výsledky hlasovania si môžete pozrieť TU.

V najbližšom článku vyhodnotíme obľúbený klub, futbalistu a večnú otázku či je lepší CR7 alebo LM10.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera