Nedeľa, 19. máj 2024

Prvý Takurčitee prieskum fanúšikov, časť 3: Obľúbení Slováci a klubové milenky

SITA/AP Photo/Laurent Cipriani

Aj tento týždeň pokračuje seriál článkov vyhodnocujúcich veľký prieskum fanúšikov TakUrčitee. Tretia časť sa ešte týka futbalu.

Presúvame sa z najlepších svetových ihrísk na domáce pažite.

Obľúbený slovenský futbalista

A začíname otázkou na obľúbeného roduverného futbalistu. Hlasovalo 656 z vás a na prvé miesto poslali legendu Banskej Bystrice, Slovana Bratislava, SSC Neapol a voľajakého čínskeho klubu, ktorý je momentálne aj tak asi zatvorený. Najmä ale stále hrajúcu legendu slovenskej národnej reprezentácie.

Obľúbený futbalistaHlasy
Marek Hamšík120
Martin Škrtel73
Martin Dúbravka71
Milan Škriniar62
Stanislav Lobotka56
Dominik Greif29
Ondrej Duda23
Róbert Boženík22
Peter Dubovský20
Juraj Kucka18

Marek Hamšík ako najobľúbenejší Slovák s kopačkami málokoho prekvapil. Možno o čosi viac Peter Dubovský len na konci najpopulárnejšej desiatky. To naozaj? Koľko Slovákov hralo za Real Bratislava? Priskoro sme zabudli, zdá sa. Nič proti mladému Boženíkovi, či Greifovi, samozrejme. Ale koľkí z nich budú v top 10 aj o päť, či desať rokov?

Pre internetových trollov bola otázka na najobľúbenejšieho Slováka najobľúbenejšou. Proti gustu žiaden dišputát, no nominácia Alda Baeza či Karima Guédeho trochu trollovaním zaváňala.

Milovaný klub Fortuna ligy

Viac ako sedem stoviek fanúšikov, ktorí sa zapojili, určili poradie presne podľa papierových predpokladov. A len jeden, jediný hlas rozhodol o tom, že medzi čitateľmi je najobľúbenejší Slovan Bratislava. Spartakovci si to určite nenechajú páčiť a prekričia ich v diskusii.

Obľubený klubHlasy
Slovan180
Trnava179
Žilina151
Trenčín58
Michalovce49
Nitra26
DAC24
Ružomberok16
Pohronie5
ViOn5
Senica5
Sereď5

Najzaujímavejšie na ďalšom poradí sú dve informácie: Žilina zaostáva relatívne tesne a odstup od Trenčína na štvrtom mieste je už priepastný. Bohvie, ako by rebríček vyzeral, keby v lige hrali mužstvá z Košíc, či Prešova. Slabému výsledku DAC možno prispela jazyková bariéra – otázky sme do maďarčiny neprekladali.

Návštevníci, alebo gaučoví frfľoši?

Potešiteľné je, že šesť z desiatich čitateľov aspoň sporadicky zájde pozrieť si ligový futbal na vlastné buľvy a len jedna tretina je vyslovene gaučových frfľošov fanúšikov.

Ako často chodíte na Fortuna ligu?Hlasy
Vôbec nechodím245
Sporadicky228
Viac ako 10x za sezónu134
Mám permanentku86
Len na európske súťaže34

Dosť bolo futbalu! Najbližšie si zaviažeme korčule a na hlavu dáme prilby. Pôjdeme na hokej.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera