Štvrtok, 23. máj 2024

Pukli, ako trénerove nohavice. Ružomberok zarezali dva góly tesne pred polčasom

FOTO TASR - Ján Krošlák

MFK Ružomberok prehral prvý zápas druhého predkola Európskej konferenčnej ligy doma s Riga FC jasne, o tri góly. Lotyšský súper odohral zápas presne tak, ako ho má odohrať lepšie mužstvo v pohári na ihrisku súpera. Ustál pár šancí domácich a rozhodol z efektívnych brejkov.

Hrdina zápasu

Gabriel Ramos.

Dvadsaťšesťročný Brazílčan bol jedným z tých, ktorí robili v ružomberskej obrane najväčší prievan. Bývalý hráč Dinama Batumi prihral na dva góly, jeho pas Argentínčanovi Torresovi za obranu pred víťazným gólom bol ukážkový. Prhirávku si zapísal aj pri treťom zásahu krajana Douglasa Aurelia krátko po otvorení druhého polčasu. V troch pohárových zápasoch mladej sezóny má už 5 kanadských bodov (3+2), v kalendárnom roku nazbieral v lotyšskej lige sedem. V lete prišla forma, Ruža si ju tak trochu odskákala.

Toto som fakt nečakal

Že Ružomberok pukne, ako trénerove nohavice.

Kvízová otázka: kedy naposledy dostal Ružomberok tri góly? Tím v minulej sezóne preslávila na naše pomery výborná obrana a od otvorenia futbalového ročníka 2022/23 neinkasoval v troch dueloch ani raz. Naposledy dostal trojku ešte pred vojnou na Ukrajine, vo februárovom ligovom zápase proti Liptovskému Mikulášu. Bolo to zároveň jediný krát za celú minulú sezónu.

Lotyši (presnejšie hráči lotyšského klubu, lebo v základe nastúpili z Lotyšov len brankár a kapitán) mali ale Struhárovcov výborne prečítaných. Navyše dokázali efektívne svoje prednosti premeniť na šance a tie na góly. Dva tesne pred polčasom a jeden hneď po ňom rozhodli.

Domácim nepomohol ani trénerov motivačný príhovor v kabíne: “Cez prestávku som chlapcom povedal, že ešte je pred nami druhý polčas,” citoval sám seba po zápase. Peter Struhár bol doslova smoliarom štvrtkového podvečera. Pri postrannej akcii zachytávania lopty mu k tomu všetkému povolili nohavice.

Moment zápasu

Bobčekova šanca.

Približne v polovici prvého polčasu kopali domáci roh. Lopta preletela pokutovým územím k Bobčekovi. Útočník v oranžovom drese sa do nej parádne oprel a vypálil smerom k protiľahlej tyči. Od nej sa odrazila späť do ihriska. Ak by sa odrazila do bránky, Ružomberok mohol získať vedenie a viac sebavedomia. Naopak hosťom mohol o niečo spadnúť pomyselný hrebienok. Nepodarilo sa, zápasy sa niekedy lámu na maličkostiach.

Hoci bola Riga lepšia, prvý gól mohol Ružomberok udržať v hre aj pred odvetou.

A čo odveta?

Ehm, no. Góly na ihrisku súpera síce nie sú, čo bývali, Ružomberok ich ale bude musieť streliť v Rige tri. Aby dvojzápas dotiahol aspoň do predĺženia. Určite sa o to pokúsia, budú to mať ale ťažké. Na postup by som asi neoferoval stávkovej spoločnosti ani euríčko.

Riga má podľa transfermarktu raz také drahé mužstvo, štyroch miliónových hráčov v kádri. Najdrahší hráč Ružomberka podľa toho istého zdroja je hoden o niečo viac, ako pol miliónika. Zvrátiť trojgólový deficit bude na ich tráve robota pre Syzifosa.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera