Štvrtok, 25. júl 2024

Rokovali dovtedy, kým sa nedohodli. Ďalšia éra Vladimíra Weissa staršieho v Slovane Bratislava sa začína

FOTO TASR/AP

Slovan Bratislava dva dni po ukončení spolupráce s Darkom Milaničom ohlásil meno nového trénera. Lídra Fortuna ligy povedie podľa očakávania Vladimír Weiss starší.

Rokovania trvali vyše týždňa

Už po prehre v derby v Trnave sa špekulovalo, že Milaniča nahradí práve Vladimír Weiss. Generálny riaditeľ klubu vtedy potvrdil rokovania, no v semifinále Slovenského pohára aj víkendovom zápase proti DAC Dunajská Streda šéfoval ešte Slovanu dovtedajší tréner. Až po prehre 0:1, po ktorej nemohli oslavovať slovanisti ďalší slovenský titul, Slovinec pri mužstve v nedeľu skončil.

O dva dni neskôr Slovan potvrdil dlhšie očakávanú informáciu. “Naše rokovania dospeli do úspešného konca. Trénerské kvality a predovšetkým úspechy Vladimíra Weissa hovoria jasnou rečou, osobne ho vnímam ako najlepšieho slovenského trénera súčasnosti. Bol pre nás jasnou voľbou číslo jeden a som veľmi rád, že sme s ním opäť nadviazali spoluprácu. Dnes povedie prvý tréning, v najbližších dňoch si zostaví aj svoj vlastný realizačný tím. Som presvedčený, že naša spolupráca bude úspešná a teším sa, že Vladimír Weiss sa stáva trénerom Slovana Bratislava,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. pre klubový web.

Najúspešnejší tréner

Vladimír Weiss starší bol na jar vyhlásený v ankete Futbalista roka najlepším slovenským trénerom minulého roka. V poslednom období trénoval reprezentáciu Gruzínska, s ktorou na jeseň minulého roka takmer postúpil na odložené EURO 2020. Najväčším úspechom skúseného trénera na reprezentačnej úrovni bol postup na MS 2010 so Slovenskom a postup zo skupiny do osemfinále.

S klubom Ivana Kmotríka staršieho získal dva tituly majstra Slovenska, Európu šokoval vystúpením Artmedie Petržalka v základnej skupine Ligy majstrov v sezóne 2005/06. Počas prvého obdobia na lavičke belasých v rokoch 2011 – 2012 s klubom postúpil do skupinovej fázy Európskej ligy. Teraz bude 56-ročný tréner v Slovane Bratislava ako hlavný tréner pôsobiť druhýkrát.

Podrobnosti ohľadom príchodu trénera Weissa a obsadenie jeho realizačného tímu sa verejnosť dozvie až v piatok, kedy Slovan nového trénera oficiálne predstaví.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera