Sobota, 25. máj 2024

Rozdiel medzi Slovanom a DAC v predkole Európskej ligy nemohol byť väčší

SITA/Martin Havran

Slovan Bratislava a DAC Dunajská Streda hrali včera podvečer a večer svoje zápasy druhého predkola Európskej ligy pred očami futbalových fanúšikov na televíznej obrazovke RTVS.

Rozdiel vo výkonoch a výsledkoch asi ani nemohol byť väčší.

Slovan má problém

Majster má očividný problém. Výmena trénera sa nestretla s očakávanou reakciou hráčov, skôr naopak. Vo Fínsku hrali otrasne, Kuopio možno postúpilo so šťastím, no určite nie nezaslúžene.

Nový tréner Milanič bude mať čo robiť. Sezóna sa ledva začala a už je pre belasých neúspešnou. Na rozdiel od vlaňajšej blamáže v Lige majstrov si teraz renomé vyžehliť nemajú kde.

Vyhrať môžu maximálne ligu a Slovnaft Cup, oboje najskôr o osem mesiacov.

Dunajská má nádej

Večerný zápas DAC bol úplne opačný. Krásny futbal v pohybe, hráči ochotní a schopní 120 minút behať, útočiť a strieľať pekné góly. Dunajskej Strede sa podaril jeden z najlepších výkonov slovenského mužstva v pohári za posledné roky.

Pred skupinovou fázou EL je ešte dlhá cesta. DAC musí poraziť ešte dvoch ešte silnejších súperov, ako bol včera Jablonec. Najbližšie už o týždeň linecký LASK.

Máme ale nádej, že sa to Kalmárovcom môže podariť.

Podcast VoxPopuli

Náš kamarát Ďuro, občasný pisálek v Nitrančine, rozbehol s kamarátmi nový názorový portál, Voxpopuli.sk. Čitateľom ponúka kultúrne, nekultúrne, filozofické a rôzne iné úvahy a názory na veci okolo nás.

Dnes ráno som okolo Juraja šiel v račianskom McDonalde aj ja. Postavil predo mňa podcastový mikrofón a pýtal sa, čo si myslím o dvojzápase slovenských tímov v druhom predkole Európskej ligy. Tak som odpovedal.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera