fbpx
pondelok, 25. januára 2021
DAC Jablonec
SITA/Martin Havran
Futbal

Rozdiel medzi Slovanom a DAC v predkole Európskej ligy nemohol byť väčší

Slovan Bratislava a DAC Dunajská Streda hrali včera podvečer a večer svoje zápasy druhého predkola Európskej ligy pred očami futbalových fanúšikov na televíznej obrazovke RTVS.

Rozdiel vo výkonoch a výsledkoch asi ani nemohol byť väčší.

Slovan má problém

Majster má očividný problém. Výmena trénera sa nestretla s očakávanou reakciou hráčov, skôr naopak. Vo Fínsku hrali otrasne, Kuopio možno postúpilo so šťastím, no určite nie nezaslúžene.

Nový tréner Milanič bude mať čo robiť. Sezóna sa ledva začala a už je pre belasých neúspešnou. Na rozdiel od vlaňajšej blamáže v Lige majstrov si teraz renomé vyžehliť nemajú kde.

Vyhrať môžu maximálne ligu a Slovnaft Cup, oboje najskôr o osem mesiacov.

Dunajská má nádej

Večerný zápas DAC bol úplne opačný. Krásny futbal v pohybe, hráči ochotní a schopní 120 minút behať, útočiť a strieľať pekné góly. Dunajskej Strede sa podaril jeden z najlepších výkonov slovenského mužstva v pohári za posledné roky.

Pred skupinovou fázou EL je ešte dlhá cesta. DAC musí poraziť ešte dvoch ešte silnejších súperov, ako bol včera Jablonec. Najbližšie už o týždeň linecký LASK.

Máme ale nádej, že sa to Kalmárovcom môže podariť.

Podcast VoxPopuli

Náš kamarát Ďuro, občasný pisálek v Nitrančine, rozbehol s kamarátmi nový názorový portál, Voxpopuli.sk. Čitateľom ponúka kultúrne, nekultúrne, filozofické a rôzne iné úvahy a názory na veci okolo nás.

Dnes ráno som okolo Juraja šiel v račianskom McDonalde aj ja. Postavil predo mňa podcastový mikrofón a pýtal sa, čo si myslím o dvojzápase slovenských tímov v druhom predkole Európskej ligy. Tak som odpovedal.