Štvrtok, 23. máj 2024

Ružomberok v Európe končí. Riga si náskok postrážila s prehľadom

Matej Valkár Matej Valkár 29.07.2022
FOTO TASR - Ján Krošlák

Futbalisti MFK Ružomberok mali pred sebou náročnú, zázraku sa rovnajúcu úlohu. Zvrátiť trojgólový deficit z domáceho zápasu a pokúsiť sa zabojovať tak o postup do tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy. Súperom im bola lotyšská Riga.

Hrdina zápasu

Namiesto jedného oceníme hlavy domácich futbalistov. Do zápasu vstúpili mentálne pripravení a rázne. Už v 1. minúte sa do šance dostal Ramos. Bránu však minul a mohol byť gólovým hrdinom aj o dvanásť minút neskôr. Krajčírika potom zachránila žrď, no nakoniec Lotyši udreli pred koncom polčasu. Rovnako, ako v prvom zápase. Do vedenia po rohovom kope Babec. Hlavou.

V druhom polčase iskierku nádeje vykresal v šestnástke faulovaný Kelemen, penaltu s prehľadom premenil Maslo a Ružomberok mal opäť za úlohu trikrát skórovať. Ešte do uplynutia hodiny riadneho hracieho času uzavrel skóre víťazným gólom ďalšou hlavičkou Soisalo. Hlavy domácim fungovali dobre.

Toto som fakt nečakal

Ak odhliadneme od výsledku a futbalu ako takého, potešujúcim faktom sú fanúšikovia MFK Ružomberok. Už po domácej prehre si zaslúžili pochvaly za príkladné fandenie aj za nepriaznivého stavu. Nuž, činili sa aj v Rige. Na osemtisícovom Skonto štadióne ich bolo počuť počas celého zápasu a spolu s domácimi sa postarali o príjemnú futbalovú atmosféru. Takto nejako by to malo vyzerať.

Moment zápasu

Z pohľadu slovenského tímu boli dva. Ružomberská tutovka číslo jeden prišla v 23. minúte. Z rozohraného rohového kopu mal gól na hlave Malý, no loptu poslal vysoko nad. Čistá šanca číslo dva prišla o štyri minúty neskôr. Sám na bránu sa rútil Kelemen, v koncovke však spanikáril a lopta letela mimo bránu. Na hráčoch Ružomberka bolo počas celého zápasu vidieť, že chcú výsledok zvrátiť. Bol by to úplne iný zápas, keby svoje šance premenili. Lenže nepremenili.

A čo ďalšie predkolo?

Hráčov Ružomberka sa prirodzene netýka. Futbalisti Riga FC sa stretnú s portugalským Gil Vicente. Pre chlapcov bol ale dvojzápas s Rigou výborná skúsenosť, veď väčšina z nich má kariéry ešte celé pred sebou.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera