Štvrtok, 23. máj 2024

Salah? TAA? Jimenez? Koho. kúpiť pred kľúčovým obdobím fantasy Premier league? 

Matej Šuľan Matej Šuľan 19.02.2022
FOTO TASR/AP

V 26. kole čaká Fantasy Premier League manažérov bohatá porcia až 14 zápasov. Osem tímov si v tomto kole zahrá dva krát, takže manažéri, ktorí sa na tieto mužstvá zamerajú, by mohli v tomto kole nahrať veľmi vysoké množstvo bodov.

Pri skladaní svojho FPL tímu však nezabúdajte na to, že v 27. kole nás potom čaká blank gameweek a niektoré z tímov, ktoré teraz hrajú dvakrát, v 27. kole nemajú ani jeden zápas (konkrétne Liverpool a Arsenal, blank má aj Chelsea).

Vráťme sa späť k 26. kolu. Ako by mohol vyzerať dream team pre nadchádzajúci double gameweek?

Brankári

Aaron Ramsdale (5,1m – BRE (H), WOL (H))

Len Manchester City (15) a Liverpool (13) udržali v tejto sezóne viac čistých kont než Arsenal (11). Obrana the Gunners je v tejto sezóne ťažko prekonateľná aj vďaka brankárovi Aaronovi Ramsdalovi. S pomedzi všetkých pravidelne nastupujúcich brankárov má Ramsdale v tejto sezóne na svojom konte najviac nahraných FPL bodov v priemere na jeden zápas (5,3 bodu na zápas) a taktiež spomedzi všetkých brankárov nazbieral najviac bonusových bodov. Vďaka tomu je našou jednotkou v bráne na double gameweek 26 proti Brentfordu a Wolves.

Foster (4,1m – AVL (A), CRY (H))

Našim náhradným brankárom je Ben Foster z dvoch jednoduchých dôvodov: je to najlacnejší brankár, ktorý pravidelne chytáva, a v 27. kole, kedy má Arsenal blank, ho očakávame medzi žrďami Watfordu. Takže brankárske combo Ramsdale + Foster nám dáva minimálne jedného hrajúceho brankára nielen na 26., ale aj na 27. kolo.

Obrancovia

Trent Alexander Arnold (8,5m – NOR (H), LEE (H))

Po Mohamedovi Salahovi je Trent Alexander Arnold druhým najproduktívnejším hráčom v tejto sezóne FPL. Góly zbiera nielen za čisté kontá, ale aj za góly a asistencie a v 26. kole by rozhodne nemal vo vašom tíme chýbať. Navyše ak neplánujete zvoliť v tomto kole za (triple) kapitána Mohameda Salaha, vašim kapitánom by mohol byť práve TAA. Trent v tejto sezóne získava fantasy body na pravidelnej báze a menej než 4 body nahral len v 5 zápasoch, čo je vzhľadom k tomu, že sme už v 26. kole, priam až neuveriteľná štatistika.

Robertson (7,1m– NOR (H), LEE (H))

V double gameweeku 26 by ste mali mať vo svojom mužstve 3 hráčov Liveproolu. A keďže sa v Lige Majstrov zranil Diogo Jota a jeho štart proti Norwichu je otázny, vašim tretím Liverpoolskym hráčom by mohol byť Andy Robertson. Sezónu nezačal tak dobre ako jeho spoluhráč TAA, ale od 13. kola strelil 1 gól a na ďalších 7 prihral, čo je dokonca viac, než za toto obdobie nahral Trent (1G+4A).

Cancelo (7,2m – TOT (H))

Hoci Manchester City nemá v 26. kole double gameweek, neodvážime sa vynechať z našej zostavy štvrtého najproduktívnejšieho hráča Fantasy Premier League. Cancelo mal svoj oddych v predchádzajúcom kole proti Norwichu, a preto očakávame, že proti Spurs nastúpi.

Tarkowski  (4,9m – BHA (A), TOT (H))

Keďže naša zostava bude hrať vo formácii 3-4-3,  Tarkowski je náš lavičkový obranca. Burnley sú jediným tímom, ktorý má double gameweek nielen v 26. kole, ale aj 27. kole, vďaka čomu sa FPL manažéri začali výraznejšie zaujímať o ich hráčov. Burnley si v 27. kole zahrá proti Crystal Palace a proti Leicestru a the Clarets by si v týchto zápasoch mohli udržať aspoň jedno čisté konto.

Livramento (4,3m – EVE (H))

Opäť lavičkový obranca do 26. kola, ale eso z lavičky pre 27. kolo, v ktorom si Southampton zmeria sily s Norwichom.

Záložníci

Salah ( C ) (13m –  NOR (H), LEE (H))

Kto iný než Mohamed Salah by mohol byť našim kapitánom v 26. kole. Navyše je to skvelá príležitosť použiť na neho čip Triple Captain. So 16-timi gólmi Egypťan suverénne vedie tabuľku strelcov Premier League a so 181 bodmi je najproduktívnejším hráčom FPL. Očakávame, že Salaha zvolí v tomto kole za triple kapitána veľké množstvo FPL manažérov, takže tí, ktorí ho budú mať len ako kapitána (a nie triple), môžu v tomto kole stratiť.

Bowen (7,0m – NEW (H))

Podobne ako Manchester City, ani West Ham nemá v 26. kole double gameweek, napriek tomu by vo forme hrajúci Bowen nemal vo vašom tíme chýbať. V posledných 8. zápasoch strelil 5 gólov a na ďalších 5 prihral a proti Newcastle by svoje štatistiky mohol pokojne rozšíriť.

Raphinha (6,5m – MUN (H), LIV (A))

Raphinha je v tejto sezóne s 8 gólmi a 2 asistenciami najlepším hráčom Leedsu. V 26. kole má Leeds náročné zápasy proti Manchestru United a Liverpoolu, Brazílčan však už v tejto sezóne ukázal, že dokáže dať gól aj proti mužstvám z top 6.

Cornet (5,9m – BHA (A), TOT (H))

Keďže Burnley v najbližších 2 kolách čakajú 4 zápasy, chceme využiť túto príležitosť naplno. Preto sme do tímu vložili aj Corneta, ktorý môže byť po odchode Chrisa Wooda kľúčovým útočným hráčom Burnley.

Ramsey (4,8m – WAT (H))

Vo forme hrajúci záložník, ktorý bude v 26. kole na našej lavičke, no v 27. kole počas blank gameweeku dostane priestor v základnej jedenástke.

Útočníci

Jimenez (7,4m – LEI (H), ARS (A))

V tejto sezóne nemá najlepšiu formu, no zápasy proti Leicestru a Arsenalu by mu mohli sedieť. Momentálne si musíme vyberať z malého množstva útočníkov, nakoľko málo z nich je vo forme.

Dennis (6,1m – AVL (A), CRY (H))

Už je to šesť zápasov, kedy naposledy Emmanuel Dennis skóroval. Dávame mu však ešte jednu šancu v double gameweeku, kedy by v priaznivých zápasoch proti Aston VIlle a Crystal Palace mohol nahrať fantasy body.

Odsonne Edouard  (6,5m – CHE (H), WAT (A))

Od 17. kola Edouard zaznamenal tri góly a na ďalšie štyri prihral, vďaka čomu je jedným z mála útočníkov, ktorí majú akú takú formu. Eduarda máme v tíme aj preto, že si zahrá aj v 27. kole počas blank gameweeku.

Záver

V najbližšom kole nás čaká double gameweek, v ktorom môžu naše FPL tímy nahrať vysoké množstvo bodov. Nezabúdajte však, že hneď za ním nasleduje v 27. kole blank, takže neplánujete svoj tím izolovane len na 26. kolo, ale odsledujte, ktorí z vašich hráčov budú mať zápas aj v 27. kole. Náš tím, ktorý sme predstavili v tomto článku, bude mať v základnej zostave 9 double gameweek hráčov v 26. kole, a zároveň je v ňom 11 hráčov, ktorí majú zápas v 27. kole.

Držíme palce.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera