Štvrtok, 23. máj 2024

Šampionát v malom futbale je za dverami. Tu sú naše vysnívané zostavy z hráčov Fortuna ligy

Ján Janočko Ján Janočko 03.06.2022
FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Majstrovstvá Európy v malom futbale sú za dverami a my sme sa rozhodli dať priestor našim snom. Teda, tak trochu.

Oslovili sme komentátorov, majiteľov zaujímavých účtov na sociálnych sieťach, ktoré sa venujú futbalu, našich aj cudzích redaktorov. Podmienky sme mali len dve. Za prvé, nech ide len o hráčov Fortuna ligy. Za druhé, nech ich je päť a k nim jeden brankár. Zvyšok bol na vyberajúcich. Postaviť mohli samých útočníkov, mladíkov, veteránov, šoumenov… Len to museli byť hráči, ktorí hrávajú v našej najvyššej súťaži.

Takto vyzerajú naše Dream teamy. V komentároch sa potešíme aj tým od vás.

Peter Zagiba (RTVS)

Igor Žofčák – lebo kto by nevzal Žofčáka? 
Tomáš Ďubek – nech sa Žofčák necíti starý. 
Vlado Weiss – nech ich má kto zviezť na zápas. 
Ibrahim Rabiu, lebo zbiera tituly,tak by s ním bola šanca na ďalší. 
Matúš Begala – lebo je dobrý vo FIFE, takže podobné odrody futbalu mu idú. 
Do brány Matúš Kira. Je to magnet na ženy a my potrebujeme fanynky.

Richard Hanzlík (TakUrčitee, Pondelkové Tréneroviny)

V bránke Dobo Rusov po vyliečení. S jeho postavou zaberie celú bránu a hodí sa aj keby sa v zápase niečo zomlelo.
Na stopéra by som dal Kuba Griča, ktorému jeho fyzický fond v malom futbale vydrží aj štyri hodiny. Parťáka mu bude robiť Kankava. Tieto dve robotické kosačky by mohli odradiť každého, kto si váži svoje zdravie.
V tomto rozpoložení sa bude hodiť Igor Žofčák. Kto by nechcel životnú poistku keď proti vám stojí Grič s Kankavom? 
Na krídlo som váhal medzi Ivanom Kmotríkom, nech sa vyhnem pozápasovým komentárom k hre a Vladom Weissom. Ich mladšími verziami samozrejme. Ivan by mi ale zbiehal len napravo, Vlado je väčší univerzál, tak si ho vyberám. Sťahovať dozadu sa nemusí, tam to máme zamurované.
S takýmto servisom by nemal problém strieľať góly ani Samo Mráz, ja si ale vyberiem Bobčeka.

Marek Sapara (Markíza)

V bráne určite Ivan Krajčírik. Má výbornú hru nohou. Veľakrát hrával v tréningových zápasoch aj v poli, takže viem, že v tomto je vynikajúci a toto sa na malom futbale zíde.
V obrannej dvojici musí byť jednoznačne Martin Škrtel, aj keď by mu tam zrejme poodskakovali všetky zvyšné platničky (smiech). Ale musel by sa prekonať. Zľava by ho dopĺňal Mojžiš. Do stredu by som dal Weissa ml., ako inak?
Vpredu by bol vďaka svojej streleckej forme Kadák z Trenčína. A kto k nemu? Dal by som tam nejakú myšku… napríklad Bobčeka z Ružomberka.

Futbalová lopata (Instagram)

Dejan Iliev – lebo som hľadal niekoho, kto vie hrať nohami. Neviem či vie hrať nohami, ale hral za Arsenal, tak by mal vedieť. 
Kyriakos Savvidis – aby mal, kto brániť a jeho fyzická prezencia budila rešpekt. 
Alexander Mojžiš – lebo by som chcel dať jedného obrancu a on ako stopér vie dobre prihrať aj rýchlo bežať.
Ibrahim Rabiu – lebo najmenší v lige je najlepší v strede ihriska, tak najmenší na “malom futbale” by určite nebol horší. 
Vlado Weiss – lebo dokáže kúzliť, aj keď ho bránia štyria hráči – a v tomto prípade, keby ho bránili štyria z piatich, tak by sa presadili spoluhráči ešte viac. 
Eynel Soares – lebo vydrží presne tak na malý futbal, je skvelý driblér a majster ukazovačky.

Ján Janočko (Takurčitee.sk)

Do útoku prásknem Regáliho, lebo sa nebojí podeliť o góly so spoluhráčmi a chceme aj trochu zábavy. Na ničenie členkov súperových obrancov by som si vzal Weissa mladšieho. Do stredu, do útoku, aj do obrany by sa mi hodil Jakub Grič, aj keď je tu riziko, že jemu by bolo to malé ihrisko… malé. Martin Škrtel by riadil obranu, Matej Madleňák by vyvážal všetky lopty, ktoré zachytí, plus by riešil drobné zranenia, lebo študuje fyzioterapiu. Zdá sa mi, že mám v tíme málo východniarov. Tak šup s Kirom do bránky!

Marek Arpáš (Markíza, Bavme sa o lige)

Krajčírik (reflexy) – Mojžiš (fyzicky silný, dobrá rozohrávka) – Weiss (1v1, gólový), Kankava (silný, dobrá pozičná hra), Azango (1v1, rýchly) – Balogh (silný chrbtom k bráne)

Former Skyblue (Takurčitee.sk)

Tomáš Fruhwald (Ružomberok)…niet nad to, mať v bránke hocijaký les: súperovi útočníci sa v ňom zaručene stratia.

Adam Tučný (Trenčín)… rozmýšľal som na Chudým, ale potom som si povedal, že Tučný zaberie pred vlastnou bránkou viac priestoru a to je na malom ihrisku polovica úspechu.
Andrejs Ciganiks …lebo zastúpenie menšín jednoducho vyžaduje Charta OSN 🙂
Patrik Iľko (Žilina) …lebo zmätenie súpera je jednou z taktických výhod a nemusí to byť nutne nevydarenou predpoveďou počasia. 
Milovan Kapor (Pohronie) … síce to nie je vodné pólo, ale hráč, ktorý sa cíti ako ryba vo vode, je pre mužstvo vždy cenný. Inú rybu som v lige nenašiel…
Gabriel Halabrín (Senica) … trochu prehádzať písmená v priezvisku a ví – ťaz je jasný!

Andrej Zvolenský (Markíza, podcast Bavme sa o lige)

Keďže v lige malého futbalu sa o mne hovorí, že som zbytočne razantný v súbojoch a som tak trochu bad boy trnavskej Topligy, rozhodol som sa postaviť zostavu zo zlých chlapcov našej ligy. 

Martin Chudý, ŠKF Sereď . Do brány ide Chuďas. Povahovo je to síce dobrák, no výzorom a la biletár z Relaxu vzbudzuje rešpekt a to v našom tíme potrebujeme. Preto padla voľba na neho. A samozrejme aj preto, lebo je to výborný brankár. 
Martin Škrtel, Spartak Trnava, Jozef Menich, ViOn Zlaté Moravce. V malom futbale je veľmi dôležitá pozorná obrana, no a dvojici Škrtel – Menich len tak protihráč neujde, a keby náhodou ušiel chalani majú jasnú filozofiu, čo leží to nebeží. Tých 5 minút v oslabení za červenú kartu nejako vydržíme.  
Marin Ljubičič, ŠKF Sereď.V strede treba mať hráča čo vie rozhodiť loptu aj súpera. Voľba je jasná Marin Ljubičič neuhne zo súboja a to dokonca ani so spoluhráčom. A ubránime aj oslabovku o dvoch hráčov.
Vladimír Weiss, Slovan Bratislava, Miloš Lačný, FK Pohronie. Vpredu treba aj trošku kreativity. Lačko je super chalan, ale stretnúť ho v tmavej uličke nechcete, čiže evidentne bude tiež u súpera vzbudzovať rešpekt…..keď sa bude hrať v tmavej uličke. No a Vladi Weiss je šikovný, čiže keď sa nenechá vylúčiť za rečnenie budeme od neho čakať veľké veci.
Tréner: Juraj Jarábek, ŠKF Sereď. Na lavičku treba niekoho, kto už tak premotivovaný tím dokáže ešte viac motivovať a netrhal by partiu keby sa chalani náhodou pohádali…..poháda sa aj on.

Robo Michalec (Baggionacestach.sk)

Paťo LeGiang – do malej brány môže ísť aj malý brankár, reflexy má a navyše pozitívne mysliaceho motvátora by chcelo v bráne každé mužstvo. 
Peťo Čögley – aj driča a férového chlapa potrebuje každé mužstvo.  Jakub Paur – bojovník čo neuhne zo žiadneho súboja sa vždy cení, ak bude treba tak pokojne preberie aj rolu zlého muža.
Martin Regáli – možno by to mohol dotiahnuť aj do repre v malom futbale aj keď malá brána bude preňho asi výzva 🙂  Miloš Lačný – nech je sranda v kabíne a štýlové účesy na ihrisku, sem tam padne nejaká bomba do šibenice a všetci budú spokojní 
Roko Jureškin – jemu je to vlastne jedno, on to hrá pre radosť a je mu celkom jedno kde, tak prečo by nemohol hrať tu…

Maroš Červenka (Markíza, Bavme sa o lige)

Patrik Le Giang. V malom futbale je veľmi dôležitá hra nohou, v čom Patrik patrí ku najlepším v lige. Kritici mu niekedy vyčítajú nižší vzrast, takže zmenšený futbal by mu mohol vyhovovať.
Jakub Grič. Kuba Griča by chcel mať podľa mňa v zostave aj taký happines manažér Lacko, pretože obehá neskutočne veľký priestor a tréner repre by sa nemusel báť návratovej fázy. Zároveň je známy fakt, že Jakub rád podporuje ofenzívu po krídle a vie alternovať aj na pozícií stopéra.
Martin Bukata. Šikovný driblér na lopte, ktorý by bol mozgom celého mužstva. Buki dokáže spoluhráčom pripravovať zaujímavé príležitosti a v defenzíve by ťažil z práce Jakuba Griča.
Martin Regáli. Rege je využiteľný na kraji, ako aj hrotovej pozícii. Jeho rýchlosť by sa dala zase pre zmenu uplatniť v protiútokoch a navyše by mu mohol nejaké tie skúsenosti z malého futbalu predať v tréningoch Ružomberka Peter Struhár.
Vladimír Weiss ml. Herný formát malého futbalu by mu mal sedieť. Keď svojho času dokázal zauzlovať obranu PSG, neľahká misia by čakala na jeho protivníkov i tu a po víťaznom zápase by svoje kvality bezpochyby preukázal aj na afterke.
Jakub Kadák. Najlepší strelec ligy nemôže chýbať a keďže sa malý futbal hráva na umelej tráve, na ktorej sú v Trenčíne doslova odkojení, bol by v zostave ako ryba vo vode.

Billy Blesky (Takurčitee.sk)

Brankár: Ľubomír Belko. He is well trained by Žilina this season, having faced and solved numerous dangerous situations set up by his teammates. He is also good at distribution.
Obranca: Martin Škrtel. The most formidable defender in the league. (Though here it’s assumed that he doesn’t need painkillers or injections to play football. Get well soon!)
Útočník 1: Igor Žofčák. The veteran loved by everyone can offer valuable leadership and his passing touches. Let’s not forget that he can also play full back or even stoper!
Útočník 2: Egy or Witan. The team needs all the instagram followers it can get.
Útočník 3: Jakub Kadák. He is such a dynamic player with good techniques, dribbling moves, passing and also a good shot.
Útočník 4: Vladimír Weiss ml. Just to add more speed and creativity to the team.

Michal Maťašovský (Joj šport, podcast Bavme sa o lige)

Noooooo na Media Cupe sa mi kolegovia smiali, že mám namakané lýtka… Takže ja by som vyskladal tím vražedných lýtok. Hej a vraj vyzerám na 40, takže to bude veleskúsený tím vražedných lýtok, aby som sa v ňom nestratil.

Kapitán jasný: Peter Čögley. Do útoku Tomáš Ďubek. Medzi brankármi nemám dobrý prehľad, a myslím, že dobrý by bol napríklad Száraz, ale keďže hľadám skúsenosti, tak vyhráva Paťo Le Giang (s ním by som mal ísť na rande, má u mňa promo ako Marcin).
No a keďže sme pri Matúšovi Marcinovi, tak ten nesmie chýbať a na lýtkach má tiež naložené.
Takže to máme: Le Giang – Čongy, Marcin, Ďubek, samozrejme JA, na lavičku jednoznačne Igor Žofčák, lebo na základ nema lýtka, ale nemôžem vynechať hráča, ktorý dá po 11tke sezony poklonu sam sebe a do tímu ešte patrí Kankava – ten má aj účes dobrý.

Denis Bohumil Schvarcz (TakUrčitee, Telovýchovný vedúci)

Martin Jedlička. Dvojník Ikera Casillasa mi bol vždy sympatický. Takto sa dôstojne rozlúči so Slovenskom. Rozlúčka v Dunajskej veľmi dôstojná nebola.
Eric Davis. Chceš na malom futbale aj futbalistu, ktorý vie kopať ľavou nohou? Chceš. Navyše Ericove centre z vlastného bránkoviska by pokojne mohli zaplachtiť namiesto kopačky spoluhráčov do bránky súpera.
Jaba Kankava. Lebo aj na malom ihrisku potrebuješ veľký rešpekt. Aby sa báli nielen teba, ale aj prebrúsiť tetovačky na lýtkach tvojich spoluhráčov.
Marin Ljubičič. Veterán stredu poľa má skúsenosti na rozdávanie a bude patriť medzi lídrov kabíny.
Jakub Kadák. Mladý plnokrvník, schopný góly dávať, je povinnosťou.
Vladimír Weiss, ml. Vie to s loptou a zápasy v malom futbale netrvajú 90 minút. Aspoň dúfam.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera