Nedeľa, 19. máj 2024

Sčasný koniec? Český tréner do Nitry prišiel, videl a odišiel a teraz sa znovu vrátil

FOTO TASR – Martin Palkovič

V januári patril tréner FC Nitra Michal Ščasný k trénerom s najkratším pôsobením vo Fortuna lige. V tíme pod Zohorom pobudol iba sedemnásť dní. Od leta 2019 bol ôsmym klubovým koučom.

Jeho miesto zaujal Peter Lérant.

Ščasný prišiel a odišiel

FC Nitra sa dlhodobo zmieta v problémoch vlastníckej štruktúry klubu. Ešte na jeseň sa mužstvo Fortunaligstu rozpadlo. Zmluvy po Novom roku nepredĺžili deviatim futbalistom. Odišli najväčšie opory, zmenil sa tréner.

Išiel som do klubu, o ktorom som bol presvedčený, že sa nejakým spôsobom dáva dokopy a chce sa vyliečiť zo situácie, ktorá tu niekoľko rokov bola. Nie som kaskadér a neprikývol by som, ak by šlo o problémové prostredie,“ uviedol v rozhovore pre SME. Ščasný veril, že klubu dokáže pomôcť a využije trénerské skúsenosti z Fortunaligy, ktoré získal v Senici aj Trnave.

Po poslednom zápase na lavičke s FC ŠTK 1914 Šamorín (2:4) povedal, že kvalita akutálneho kádra v Nitre stačí na stred druhej ligy. Ak neprídu noví hráči, nechce sa podpísať pod vypadnutie.

Momentálne je tu päť – šesť hráčov do základnej jedenástky, ostatní môžu, dajme tomu, naskakovať v priebehu a o pol roka hrať v základe. Jednoducho tu teraz nie je kvalita. Mali sme rozrobených nejakých hráčov, trvalo to, medzitým podpísali inde,“ frustrovane reagoval po prehre.

A vzápätí v klube skončil.

Lérant prišiel a odišiel

Na lavičku nastúpil bývalý kouč Serede Peter Lérant. V tíme vydržal dva mesiace. Minulý štvrtok prišla správa, že tréner končí.

Hlavný tréner FC Nitra odvolaný. Dnešným dňom 25. marca 2021, končí vo svojej funkcii hlavný tréner FC Nitra Peter Lérant. Pánovi trénerovi Lérantovi ďakujeme za odvedenú prácu a prajeme veľa úspechov v osobnom a profesionálnom živote,” znelo svojej oficiálnej stránke.

Tréner sa nepohodol s novozvoleným generálnym manažérom Martinom Peškom, ktorý neakceptoval mesiac starý termín Lérantovej operácie a obvinil ho z hrubého porušenia zmluvy. Situáciu v klubu zamotal aj fakt, že nemecký investor sa rozhodol odstúpiť od pôvodnej zmluvy.

Neviem si predstaviť ďalšiu spoluprácu s takýmito ľuďmi. Dnes je hocikto dva týždne v karanténe, ja som bol pritom iba na vopred plánovanom a ohlásenom operačnom zákroku, vymeškal som dva dni s tímom v reprezentačnej pauze, tréningy, na ktorých sa robili kondičné testy a na ktorých ma nahradili ďalší štyria asistenti. To nie je žiadne opodstatnenie na odvolanie, to je ľudský hyenizmus,” vyhlásil Peter Lérant v rozhovore pre MY NITRA.

Ščasný prišiel II

FC Nitra momentálne figuruje na predposlednom mieste tabuľky Fortuna ligy, v skupine o udržanie jej patrí 11. miesto.

Novým trénerom FC Nitra sa stáva Michal Ščasný, dohodli sme sa na zmluve do 30. júna 2022. Do Nitry prichádza tréner aj so svojím asistentom Patrikom Durkáčom. Tešíme sa, že už zajtra ich privítame na prvom tréningu nášho tímu,” uviedol klub v nedeľu prostredníctvom facebooku.

Situácia v Nitre je neprehľadná a bizarná. Ani návrat trénera Sčasného ešte zďaleka neznamená šťastný koniec.

Ďalšie články o futbale

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera