Sobota, 25. máj 2024

Šesť zápasov, ktoré chceme vidieť v druhom kole Slovnaft Cupu

Foto: SITA/Jana Birošová

Korona – nekorona, o národný pohár sa hrať musí. Až 229 tímov vyplnio prihlášku a svoje leto spestrí zápasmi populárnej súťaže. Slovnaft Cup 2020/21 má svoje vyžrebovanie a my sme sa na zápasy prvého a prípadné postupy do druhého kola pozreli podrobnejšie.

Roky sa traduje, že v redakcii máme túto súťaž najradšej, nový ročník tradíciu určite potvrdí.

Dva zápasy kola prvého

Skôr, ako sa pozrieme, ktorých z našich obľúbencov by sme radi spárovali s nasadenými lepšoligistami v druhom kole, kuknime na 101 zápasov v otváracej fáze turnaja.

Aj pred krízou bol začiatok národného pohára žrebovaný takpovediac regionálny. Súčasná náročná ekonomická situácia ukazuje výhodu logického kroku. Posledný júlový víkend otvorí nový futbalový ročník po mesiacoch pôstu na dedinách a malých mestách lokálny mač, často s blízkym rivalom.

V redakcii sme našli dva zaujímavé zápasy. V prvom sa v derby stretne Slovan Záhorská Bystrica s Lokomotívou Devínska Nová Ves. V kádri domácich bol ešte vlani aj istý Martin Petro. Na vlastné uši som ho pred časom v podcaste počul hovoriť, ako rád by si Slovnaft Cup zahral. Azda bude mať konečne príležitosť.

Druhým duelom je zápas v Bytči. Domáci privítajú Sláviu Staškov. “Zošívaní” majú logo nápadne pripomínajúce logo slávnej pražskej menovkyne a my práve rokujeme so Stanom Staškom, či ho vyšleme do Bytče ako Stana s taškou pozrieť menovcov zo štvrtej ligy.

Šesť zápasov kola druhého

Žarty nabok, prejdime k serióznemu futbalu. Šesť vysnívaných zápasov druhého kola sme sľúbili v titulku, teraz je ich čas.

Mladosť Kalša – Michalovce

Mladosť Kalša je šťukou východoslovenského futbalového rybníka. Ambiciózny treťoligista by si v prvom kole mohol poradiť s Kráľovským Chlmcom aby v auguste na svojej tráve privítal fortunaligistu z Michaloviec. O tom, že v Kalši by sa konal taký sviatok, že by si museli naštudovať pokyny hygienika pre masové podujatia, nepochybujeme. Futbalisti ale do zápasu, ak sa uskutoční, nepôjdu v exhibičnej, ani porazeneckej nálade.

Čaňa – Lokomotíva Košice

Moja “domovská” obec Čaňa hrá na úvod v Poproči. Ak postúpi a ak Lokomotíva porazí Krásnohorské Podhradie, vznikne pádny dôvod na ďalšiu víkendovú návštevu východného Slovenska.

Odeva Lipany – Ružomberok

Lipany sú treťoligistom, ktorý nie tak dávno v pohári poriadne ponaháňal pred vlastnými priaznivcami chalanov zo Žiliny. Pamätám si, ako som dramatický záver zápasu pozeral v aute, v kolóne, na streame Futbalnetu. Tentokrát im žreb teoreticky prihral do cesty finalistu posledného ročníka. Stačí poraziť Dvorníky-Včeláre a budú v Lipanoch znova exkluzívne “futbale.”

Zvolen – Nitra

Kolega Cejo možno vezme svoje detičky z Oranjes futbalovej školy na veľký zápas. Mohli by sme ho nazvať Neoficiálnym pohárom Ľuboša Moravčíka. Nitrianska legenda pred troma rokmi stepovala za postrannou čiarou čoby asistent kouča Zvolenského. V pohárovej ceste Zvolenčanom stoja sklári z Poltára, čo by nemusela byť nerozbitná prekážka.

Beluša – Slovan

O Beluši sem-tam píšeme exkluzívne aj u nás. Kolega Martin Marys Pagáč je lokálnym patriotom, odchovancom a určite má na rováši aj ďalšie klubové funkcie. Slovnaft Cup 2020/21 bude pre nich konfrontáciou s jedným Slovanom za druhým. Ak v prvom kole prekonajú Slovan Brvnište, v druhom dorazí do Beluše obhajca titulu, najlepší slovenský klub dneška, sám veľký Slovan Bratislava. Martin má už určite termín zakrúžkovaný v kalendári.

Myjava – Trenčín

Redakčné derby hrozí na Myjave a znova jedným z aktérov môže byť aj kolega Pagáč. Je totiž priaznivcom AS Trenčín. Na Myjave má nielen ženský futbal pod palcom iný Martin, Ferianec. Jeho exligisti musia najprv vyhrať v Malej Mači, to by ale nemal byť veľký problém. Potom sa už na myjavskej tráve odohrá zápas, v ktorom by mohli byť domáci obaja. Trenčín totiž štadión na Myjave rád používal aj počas prestavby svojho futbalového domova.

Na aké zápasy nového ročníka Slovnaft Cupu sa tešíte vy?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera