Streda, 06. december 2023

Škóti majú hrať na EURO počas pracovnej doby, petícia volá po štátnom sviatku. Ak sa podarí, každý dostane čokoládku zadarmo

SITA/AP Photo/Olivier Matthys

Škótske národné futbalové mužstvo sa doposiaľ na majstrovstvách Európy objavilo dvakrát v rokoch 1992 a 1996. Posledný veľký turnaj krajina hrala na majstrovstvách sveta 1998. Škóti čakali dlhých 22 rokov na veľký futbalový sviatok.

Postup cez baráž

Škóti postúpili na EURO 2020 cez barážové dvojkolo. O víťazstve nad Izraelom rozhodli pokutové kopy a podobný scenár mal aj záverečný súboj so Srbskom. V riadnom hracom čase zápas skončil nerozhodne 1:1 a meno postupujúceho určila posledná penalta.  

Hrdinom zápasu sa stal brankár David Marshall, ktorý pokus Aleksandara Mitroviča zneškodnil. Gólman sa na pár sekúnd zastavil, váhal, nerozumel, vyzeral komicky. Radovať sa začal až v momente, keď za ním dobehli spoluhráči. V dobe VAR systému si Marshall nebol istý ničím.  

Ak mám byť úprimný, už sa s vami nechcem rozprávať. Radšej idem oslavovať za chalanmi,“ ukončil krátky pozápasový rozhovor hrdina zápasu.

Štátny sviatok

Škótsko sa na EURO 2020 predstaví v náročnej skupine D. Narazí v nej na Anglicko, Chorvátsko a Česko. Až dve z troch stretnutí odohrá na domácej pôde v glasgowskom Hampden Parku.

Prvým súperom trénera Steva Clarka bude Česko v pondelok 14.6. o 14:00 miestneho času (15:00 SEČ). V pracovný deň. Pre Škótov neprijateľné.

Internom koluje petícia o zavedenie štátneho sviatku. Spoločnosť Snickers tento návrh podporuje a do ulíc vyšla s kampaňou Snickers za Škótsko. Ak vláda rozhodne o dni voľna v čase výkopu prvého zápasu, čokoládové tyčinky budú voľne dostupné pre každého.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera