Piatok, 28. jún 2024

Škrtelov trnavský debut mohol byť dokonalý. Nebyť výkopu o piatej

Ján Janočko Ján Janočko 18.09.2021
TASR - Lukáš Grinaj

Splnený sen. Tak hovoril Martin Škrtel v minulosti o prípadnom angažmáne v trnavskom Spartaku. V piatok podvečer sa mu sen splnil, v zápase proti Seredi nastúpil v drese Bílých Andelov.

Achilovka kariéru neukončila

Stalo sa tak trištvrte roka po zranení, ktoré mohlo byť z kategórie „končič kariéry“. Martin má 36 rokov a v takomto veku to už mnohí aj zabalia. Na jeho šťastie sa dal dokopy a pauzu od súťažných zápasov ukončil.

Som rád, že to konečne prišlo, bola to dlhá doba bez futbalu,“ povzdychol si stopér pri pozápasovom rozhovore. Jeho debut je veľkou udalosťou, on sám nechcel nič uponáhľať. Po tak dlhej pauze sa však na ihrisku cítil takmer ako za starých čias: „Chvalabohu, achilovka je v poriadku, nijako ma neobmedzuje. Zo začiatku som však trochu „chytal tempo“. Je iné trénovať a iné hrať. S pribúdajúcimi minútami to ale bolo lepšie a lepšie, verím, že s pribúdajúcimi zápasmi sa to bude už len zlepšovať.

Otrasný hrací čas

Máločo dokáže pokaziť premiéru legendy viac, ako mizerný hrací čas. Zodpovední si povedali, že to predsa len skúsia, a stanovili výkop zápasu na piatok o piatej. Zakončiť pracovný týždeň futbalom rozhodne nie je zlý nápad, ale ak si máte kvôli tomu brať pol dňa voľna, či utekať z práce nie je práve najlepšia motivácia.

Na debut 37-čky bolo osobne zvedavých 3 427 divákov.

Medzi nimi aj fanúšik až z Azerbajdžanu, ktorý meral takú diaľku len aby videl svojho miláčika. „Je to fanúšik, ktorý ma sleduje a podporuje od čias, keď som bol v Liverpoole. To, že sa s ním odfotím, to je najmenej čo preňho môžem spraviť,“ povedal Škrtel po tom, čo ešte raz pred rozhovorom vybehol na ihrisko, kde ho cestovateľ zďaleka očakával.

Výborný výkon

Jeho výkon bol výborný a už pri debute ukázal, že môže byť pre tím obrovským prínosom. Rozumel si s mladým Kóšom na stopérskom poste, ale pri rozohrávke aj so Savvidisom či s krajnými obrancami. Skúšal hlavičky na prednej žrdi, keď jeho tím kopal roh. Rozhodne patril k najlepším, a to aj čo sa týka prehľadu a mediačných schopností.

Vlastnoručne odvrátil chorvátsko-grécky konflikt, keď sa vášne prejavili u Ljubičiča a Savvidisa. Jediná výčitka, ani nie tak k Martinovi, smeruje k zdaniu, akoby jeho prítomnosť na ihrisku v prvom polčase zväzovala jeho spoluhráčom nohy. Ale ktovie, môžem sa aj mýliť, predsa len, novinárska tribúna je od ihriska ďaleko.

Na Škrtela bol zvedavý aj tréner papierových hostí, regulérne takmer domácich Sereďčanov. „Páčil sa mi Martin Škrtel, mal veľký comeback, uhral si to suverénne, s prehľadom. Asi to ma najviac zaujalo v zápase,“ vyjadril sa skúsený Juraj Jarábek na pozápasovej tlačovej konferencii. Slovami chvály nešetril ani stopérsky parťák, 18-ročný Sebastián Kóša: „Bolo vidno, že Maťo má veľa skúseností, všetky situácie si kaučoval a s prehľadom uhral. Klobúčik dole pred ním.“ Podľa trénera Gašparíka ukazoval Škrtel svoju kvalitu už aj v tréningu. Pracovať s ním však aj tak musel na jednej veci. „Má iné systémové návyky, na tom sme museli popracovať a ukázať mu, ako tieto situácie riešime my,“ prezradil kouč Spartaka.

Atentát na Kóšu

Po zápase bol v mixzóne spáchaný atentát na Sebastiána Kóšu. Konkrétne od Martina Škrtela, ktorý po ňom hodil papierik či žuvačku a novinárom zakričal, nech sa ho spýtajú, čo mu ráno vyviedol.

Na rozcvičke mávame bago a ja som mu údajne dal zlú prihrávku, tak má na mňa ťažké srdiečko,“ smial sa Kóša pri rozpletaní tajomného odkazu. „Tí mladí sú čoraz drzejší,“ kontroval mu exstopér Liverpoolu. A aj táto prekáračka môže byť dôkazom toho, že v Spartaku je veselo. „Do kabíny priniesol pokoj a prišla s ním aj dobrá nálada,“ reagoval Kóša a naozaj to tak vyzeralo.

Dobrá nálada bola aj na tribúnach, spokojný bol Martin Škrtel, spoluhráči, aj domáci fanúšikovia. Najspokojnejší bol však zrejme kapitán domácich Martin Mikovič. Toho bolo vidieť pri šatniach, ako ukazuje svoj úlovok – polčasový dres trnavskej 37čky, o ktorý sa, ako povedal v našom rozhovore, snažil už pekne dlho.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera