Piatok, 19. apríl 2024

Slabší súperi a absencia Mareka Hamšíka. Ideálna príležitosť dať šancu rozohratému Bénesovi

Gabriel Vass Gabriel Vass 17.03.2021
SITA/AP Photo/Martin Meissner

Marek Hamšík je zranený! Takto zneli titulky novín v pondelok ráno. Nie je nič príjemnejšie ako keď sa zraní kapitán a kľúčový hráč zostavy. A to menej ako dva týždne pred kvalifikačným termínom. Je tu však jedno meno, ktoré má konečne šancu naplno sa ukázať. László Bénes.

Večný smoliar z Gladbachu

Laci má v posledných rokoch prívlastok večného smoliara. Talentovaného smoliara. Nešťastné zranenia, ktoré ani neboli také vážne, len prišli v nevhodnú dobu, ho vždy pripravili o šancu ukázať sa v reprezentácii.

Potom keď bol aj zdravý, buď sa nehrali reprezentačné zápasy, alebo mal Gladbach slušnú formu a tréner nemal veľmi dôvod zasahovať do zostavy.

Šanca na hosťovaní

Teraz je však situácia iná. Bénes si vytrucoval hosťovanie do bavorského Ausburgu, kde od jeho januárového príchodu zatiaľ vždy figuroval v základnej zostave. V priemere má garantovaný približne niečo cez hodinový pobyt na trávniku, potom ho tréner strieda.

Dokázal sa už aj gólovo presadiť, treba si však uvedomiť, že Ausburg sa nachádza na spodných priečkach Bundesligy. Svoje zápasy prevažne prehrávajú.

Malta a Cyprus ako šité na mieru

László je nepochybne talentovaný futbalista. Ľavonohý ofenzívny záložník s výborným citom pre tvorivosť, sa pre reprezentáciu veľmi hodí. Má 23 rokov a práve teraz, pri absencii Hamšíka a proti dvom relatívne slabším súperom na úvod, sa núka príležitosť nasadiť ho do akcie.

Je rozohratý z ligy, má úplne iný herný štýl hry ako Duda a práve tvorivosť bude veľmi potrebná na porazenie betónu, ktorý budú miešať stredomorskí futbalisti.

Tréner Tarkovič, dajte tam Laciho. Aspoň na hodinku.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera