Sobota, 25. máj 2024

Slovan s Dunajskou o titul, top strelcom poriadne zviera. Natipovali sme Fortuna ligu

Ján Janočko Ján Janočko 07.08.2020
SITA/Alexandra Čunderlíková

Sezóna sa so sezónou zišla a my v Takurčitee sme sa rozhodli, že ako poctu všetkým televíznym veštcom skúsime aj my odhadnúť budúcnosť. Konkrétne futbalovú. A tak sme v redakcii rozoslali nezáväzný formulár.

Natipovali sme udalosti Fortuna ligy, ktorá sa cez víkend začne prvým kolom. Kto bude majster, zostupujúci, najlepší strelec, ale aj prvý pozitívny koronatest? Toto nám vyšlo.

Na čele jasno

Kto bude majstrom, na tom sme sa zhodli takmer jednoznačne. Až štyria z piatich pisálkov odhadujú, že šampanské a kaviárové toasty budú tiecť po sezóne prúdom znova vo VIPke na Slovane. Pre prípadný omyl si pätina redakcie staví imaginárne euro na Dunajskú Stredu.

Kto nám dá zbohom

Nad druholigovou priepasťou sa zrejme bude potácať viacero tímov, otázka je, kto si vytiahne najkratšie špáradlo. A otázka tiež je, či sa bude vôbec vypadávať, hrať baráž, súťažiť v piškvorkách… V každom prípade, my v redakcii očakávame, že spodnú časť tabuľky bude okupovať jeden z dvojice Nitra – Pohronie. Ale teda, skôr ten prvý menovaný.

Prekvapenie sezóny

Na čierneho koňa ligy by ste si podľa nášho vzoru staviť nemali. Nenašli sme jasnú zhodu, keďže favorizujeme Trenčín, Žilinu, Senicu aj Trnavu. Medzi tipmi sa však napríklad vyskytla aj Nitra. Uvidíme, čo prinesie turbulentné letné prestupové obdobie a koľko majiteľov sa stihne v klube vymeniť.

Berte to pozitívne

V dotazníku sa vyskytla aj otázka, ktorý tím ohlási prvého pozitívneho na COVID-19. Podľa odpovedí sa u nás očakáva útok korony na Záhorie, alebo na východniarov. Najčastejšie sa totiž medzi odpoveďami vyskytla Senica a Michalovce, v tesnom závese je Slovan. Najradšej by sme však boli, keby sa pliaga nevyskytla nikde…

Hra o tróny

Populárny tip v stávkových kanceláriách najmä pri Premier League – kto ako prvý vymení trénera? Neobjektívne sudičky tipujú Nitru, hoci tu môže trénerovi hrať do karát aj to, že ho nebude mať kto vyhodiť. Podľa niektorých tipov sa zmráka aj nad Jánom. Kozákom. Mladším. Všetko zrejme bude závisieť od veľkosti diery vyhĺbenej do Ligy majstrov v jeho podaní.

Prvá šestka

Keby bolo podľa nás, skupina o titul by vyzerala takto (bez určenia poradia): Slovan, Dunajská Streda, Žilina, Ružomberok, Trnava, Trenčín. V podstate len s jediným rozdielom oproti skončenému ročníku. Zaujímavé je, že každý jeden člen redakcie verí, že v prvej šestke bude Trenčín, ktorý sa v sezóne 2019/2020 medzi elitou nevyskytol.

Poriadne zviera

Vyberať v siahodlhom zozname elitných strelcov našej ligy síce bolo náročné, tretina našich sa však vzácne zhodla. Myslia si, že najlepším vlničom súperových sietí bude Žan Medved z bratislavského Slovana. 

Naši v európskych pohároch

Jednozápasové predkolo, zápasy bez divákov, stretnutia na neutránej pôde. To všetko zrejme prinesú európske poháre v najbližšej sezóne. Čo podľa nás neprinesú, to je miestenka do skupinovej fázy Ligy majstrov pre Slovan, hoci tomu verí necelých 30 percent redaktorov. Zvyšok je proti.

Na otázku Ktorý z tímov sa dostane do skupinovej fázy Európskej ligy? viac ako polovica redakcia nevybrala z tria Ružomberok – Dunajská Streda – Žilina ani jedného. Druhá najčastejšia odpoveď bola tá zo Žitného ostrova. Pravda, do EL môže spadnúť belasý majster tak, ako naposledy.

Jeseň so Slovanom?

Na záver sme ešte pridali otázku, ktorý z tímov vydrží v pohároch najdlhšie. Samozrejme, prajeme si, aby sa po vyprázdnených štadiónoch prebehli naše tímy čo najviac. A najpevnejšie pazúry tipujeme, vôbec nie prekvapivo, u Kozákovcov. Takmer tri štvrtiny virtuálnej redakcie veria, že práve Slovanisti sa udržia v prestížnych pohároch najdlhšie.

A aké sú vaše tipy? Kto bude majster a komu veríte v pohárovej Európe? Napíšte nám do komentárov.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera