Piatok, 24. máj 2024

Slovan môže cez Švajčiarov postúpiť. Lebo má Weissa

FOTO TASR - Pavol Zachar

Odveta druhého predkola kvalifikácie Ligy majstrov bude v Berne pre slovenského majstra neľahká. Ak chce cez miestny Young Boys Bern postúpiť, musí vyhrať. Slovan cez Švajčiarov postúpiť môže. Najmä preto, že má Weissa.

Tréner Weiss

Vladimír Weiss starší, aktuálne držiteľ ceny pre najlepšieho slovenského trénera, už vo svojej kariére veľakrát dokázal jedno. Odohrať vyrovnanú bitku a aj postúpiť cez mužstvo, na ktoré by podľa papierových predpokladov jeho tím nemal mať nárok. Aj teraz favorizujú stávkové spoločnosti Young Boys. Za ich prechod do tretieho kola sú ochotné zhodnotiť vklad len dvadsiatimi percentami, čo jednak nie je veľa a druhak hovorí o jednoznačnej záležitosti.

 “Young Boys je behavé mužstvo. Keď je umelá tráva poliata, je veľmi rýchla a na tom je postavená hra súpera. Inak hrá doma a trochu inak vonku, ale to nasadenie a vysoký pressing sú v každom prípade rovnaké, len tu to bude ešte rýchlejšie,” povedal na tlačovej konferencii pred stretnutím tréner Slovana Vladimír Weiss starší, citovala ho Tlačová agentúra Slovenskej republiky. “Očakávam od Bernu ešte väčšie nasadenie smerom do útoku, ešte väčší pressing, pretože ľudia ich budú hnať,” pridal.

Weiss má ako vždy rešpekt pred súperom a pokoru pred úlohou, ktorá jeho hráčov čaká. Zároveň je skúsený a preto vie, čo od nich môže čakať. “Od našich hráčov očakávam náboj, sú skúsení. Nie sú to nejakí pionieri, ktorí by sa mali zľaknúť. To sú hráči, ktorí majú za sebou 400 reprezentačných zápasov. To tam chcem vidieť, to musí byť v tej hre cítiť,” povedal.

Dekódovať to môžeme tak, že tréner Slovana sa nebojí. Báť sa nesmú ani futbalisti, spoza autovej čiary toho bývalý reprezentant Československa a Slovenska veľa neuhrá. Aj na ihrisku bude ale Weiss dôležitý.

Hráč Weiss

Mladý Weiss, ktorého tak budeme volať aj keby hral po štyridsiatke, je v súčasnosti najvýraznejším rozdielovým hráčom belasých. Slovenský majster musí zahrať dokonalý zápas, každý jeho hráč na vrcholnej úrovni svojich schopností, Vladko musí ísť príkladom. Tak ako pred týždňom, keď bol asi najbehavejším hráčom svojho mužstva. A samozrejme najkreatívnejším.

Niekto totiž bude musieť streliť gól. Bez neho to Slovan dve hodiny neubráni, na to sú YBB príliš silní. A možno jeden ani nebude stačiť a aj tak sa bude rozhodovať v pokutových kopoch. Keď si slovenský majster pripraví gólovku, radšej nech každú premení.

Tipujeme, že v nej prsty v kopačkách tak, či onak bude mať Weiss.

Aký úspech by to bol?

Každé slovenské mužstvo Vladimíra Weissa v Lige majstrov porovnávajú s historickým ročníkom Artmedie Petržalka. Akému úspechu by sa rovnal postup cez Švajčiarov? Určite by bol najmenej na úrovni zázračného postupu cez Celtic Glasgow. Tentokrát ale belasí súpera doma nezaskočili a nerozbili 5:0 ako vtedy na starom Tehelnom poli. Young Boys sú dnes lepší, ako boli v sezóne 2005 Partizan Belehrad, hoci postupový scenár môže byť podobný, penaltový.

Výhra v Berne by bola na úrovni slávnej výhry v Porte, kde v krásnom zápase Artmedia otočila v druhom polčase a po brejku Jána Kozáka mladšieho a hlavičke Balázsa Borbélyho vyhrala 3:2. Postup cez Youbg Boys by sa rovnal postupu cez AS Rím do skupinovej fázy Európskej ligy, ktorý sa Weissovi na bratislavskej lavičke tiež podaril.

V každom prípade, Slovan má šancu pokračovať v Lige majstrov. Najmä preto, že významnú úlohu v dvojzápase zohráva priezvisko Weiss.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera