Štvrtok, 23. máj 2024

Stĺpček Telovýchovného vedúceho: Niečo dobré je v letnom vzduchu. Fanúšikovia po sebe upratovali, aj tlieskali súperom

FOTO TASR - Lukáš Grinaj

Letné týždne sú poznačené okrem príjemných teplôt aj európskymi pohárovými súťažami. Slovenské mančafty sa zatiaľ držia možno prekvapujúco statočne. Z desiatich doteraz odohraných zápasov prehrali len jeden, domáci duel druhého predkola EKL nezvládli Ružomberčania.

Vo viacerých letných eurozápasoch sa navyše udiali ďalšie vyslovene pozitévne veci, na naše stredoeurópske pomery nezvyčajné. Médiá, striehnuce na každý morálny prehrešok divákov na tribúnach, o nich dokonca poriadne neinformovali. Náhoda?!1″!

Trnava – Newtown

Výletníci z Walesu si trip do Trnavy náležite užili. Na tréningu si fotili Arénu pána Malatinského, na twitter postovali poďakovanie za nádherné prijatie.

Newtown FC
Tréner Newtownu pred zápasom.
FOTO TASR – Lukáš Grinaj

Potom im síce Dele šupol tri góly a do odvety si berú výsledok 1:4. Ani táto drobná nepríjemnosť nezabránila hráčom, aby po zápase obehli štadión a dali aj dostali ďakovačku od vďačného trnavského publika. “Všeobjímajúca nálada by sa dala krájať,reportoval z novinárskej tribúny kolega. Rozplývali sa aj ďalší fanúšikovia, srdiečko hrialo vo štvrtok nejedného futbalového priaznivca.

Cliftonville – DAC

Niečo podobné zažili hráči z Južného Slovenska na severe Írska. Na ihrisku najstaršieho miestneho klubu Cliftonville FC ich po odvete prvého predkola vytlieskali tiež. Pritom tam Guľovci vyhrali takisto o tri góly a domácich hravo z EKL vypinkali.

To ale nebolo všetko. Pod videom na kanáli DAC so zostrihom gólov z predmetného zápasu som našiel odkaz: “Good luck in the next round,” zaželal Dunajskostredčanom pravdepodobne uznanlivý fanúšik súpera. No povedzte, kto to kedy videl?

Sparta – Viking Stavanger

Traja Slováci boli aj na zápase, v ktorom sa udialo niečo neslýchané pre zmenu v Prahe. Holec, Hancko, Haraslín je slovenská úderka v drese Rudých, tí si ale s húževnatými hráčmi z Nórska neporadili. Zápas sa skončil nula-nula, rozhodne odveta vo štvrtok.

Rozhodne sa však na Letnej diali veľké veci v sektore fanúšikov hostí. Nóri si namiesto pyrotechniky, nožíkov, boxeov, sprejov, palíc a zvyšku povinnej výbavy si priniesli vrecia na odpadky Aby po sebe upratali. Nevídané, neslýchané.

Budapest aj Košice

Divácky exponované boli zápasy v Budapesti a Košiciach. Slovanisti sa blysli pekným gestom, keď na začiatku zápasu nechali v sektore samého odvážlivca spred tridsiatich rokov. Po zvyšok zápasu sa síce verbálne predvádzali ako oni vedia, medzinárodný škandál nespôsobili. A ani neprišli k úrazom, čo pri pohľade do sektoru domácich tiež hraničí so zázrakom.

V Košiciach sa po siedmich rokoch hralo východniarske derby, štyri tisíc ľudí na druhú ligu je parádna návšteva. Z televíznych mikrofónov som počul aj pár pokrikov, za ktoré by hokejová disciplinárka vyrúbila aspoň sto eurovú pokutu, inak si ale atmosféru v Košickej polovičnej futbalovej aréne všetci pochvaľovali.

Len tak ďalej!

Len tak ďalej, priatelia. Nastúpený trend je vyslovene pozitívny, treba v ňom pokračovať. Podľa mňa sa pri pravidelnom opakovaní časom prelomí aj mlčanie mainstreamových médií a skončí sa ich sústavné ohováranie fanúšikov, ktorí chodia do kotlov za bránky.

Verím, že ďalším krokom bude vytlieskanie hráčov Slovana v MOL Aréne po zápase s Dunajskou Stredou.

Alebo kolečko hráčov Spartaka okolo Tehelného poľa s rukami nad hlavou uznanlivo si vzájomne tlieskajúcich s fanúšikmi majstra po najbližšej prehre.

Prípadne ďakovačka futbalistov belasých pod Západnou tribúnou v Trnave počas upratovania protiľahlého sektora belasou šľachtou.

Tak kto bude prvý?

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera