Štvrtok, 25. júl 2024

Strelec: Dubovský mi pripomína, kam sa dá v kariére dostať

Michal Bruner Michal Bruner 26.03.2021
TASR - Jaroslav Novák

Prestížny francúzsky denník L’Equipe nedávno zaradil slovenského futbalistu Dávida Strelca medzi 50 najlepších hráčov sveta vo veku do 20 rokov. Talent nášho futbalu má za sebou dobrú sezónu, hoci mohla byť lepšia a potvrdil to aj sám Strelec. V ankete Futbalista roka 2020 ho v kategórii najlepší hráč do 21 rokov posadila na trón drvivá väčšina hlasujúcich.

Motiváciou ikona z plagátu

Strelec si prevzal cenu Petra Dubovského, na prvom mieste v ankete nahradil reprezentačného “parťáka” Róberta Boženíka z Feyenoordu Rotterdam, ktorý skončil na druhom mieste. Vnímam to veľmi pozitívne, je to motivácia do budúcnosti. Tým, že to je cena Petra Dubovského, ktorý hral tiež za Slovan, tak to vnímam ako spojenie. Je to veľká legenda Slovana i slovenského futbalu. Máme ho v akadémii vyveseného na veľkom plagáte. Pripomína nám to, kam sa dá futbalista v kariére dostať, povedal mladý futbalista.

Dubovský prestúpil zo Slovana do Realu Madrid v roku 1993, stále je to najväčší prestup Slováka z domácej ligy do vychýreného veľkoklubu. Bolo by pekné, ak by sa niečo také podarilo aj mne, ale k tomu ma čaká ešte dlhá cesta. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, povedal Strelec. Ale porovnanie s Dubovským zatiaľ vníma veľmi opatrne: “Peter mal trochu iný štýl, hral v inej dobe, ale bol fenomenálny.

Minúty na Cypre mu zachutili, dočká sa aj proti Malte?

Sezónu mladý talent zhodnotil pozitívne, ale vie aj o svojich rezervách: Nebola až taká zlá, ale mohla byť lepšia. Mal som aj zranenia, v tomto smere sa musím o seba lepšie starať. čo sa týka debutu v reprezentácii a zisku ocenenia, sú to super pocity, sú to moje splnené ciele.”      

Devätnásťročný útočník si v stredu v cyperskej Nikózii pripísal prvý štart v A-tíme SR. Svoj debut si užil, hoci sa nepresadil. Ďalšie minúty v “áčku” si môže pripísať už v sobotu v Trnave, keď v ďalšom zápase kvalifikácie na MS 2022 hostíme Maltu.

Uvidíme, čo povie tréner, ja to budem akceptovať. Ak budem hrať 90, alebo aj 10 minút, tak dám do toho všetko. Ale určite som bol rád, že som dostal šancu na Cypre. V Slovane som tiež nedebutoval od začiatku. Vnímam to teda podobne, aj keď reprezentácia je niečo iné ako Slovan. Ja urobím maximum, ak tréner ukáže na mňa, budem pripravený.

Pripravený na obhajobu

Strelec má šancu získať trofej pre najlepšieho hráča do 21 rokov aj na budúci rok a pre obhajobu urobí čo bude v jeho silách. Dvakrát v tejto ankete triumfovali iba Róbert Vittek, Miroslav Stoch, Marek Hamšík a Róbert Mak: Chcel by som to zopakovať, ale bude to len na mne.”

Ďalšie články o futbale

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera