fbpx
sobota, 16. januára 2021
Foto SITA/AP
Futbal

TakUrčitee Fantasy Bundesliga: Pokračujeme!

Na základe vášho záujmu o fantazírovanie v nemeckej lige z minulej sezóny a zároveň na základe odozvy na aktuálnu TakUrčitee Fantasy Premier League, do ktorej sa môžete stále zapojiť, sme sa rozhodli pokračovať vo Fantasy Bundeslige aj v ďalšej sezóne.

Tí, ktorí ste hrali, máte šťastie

Ak ste svoje mužstvo prihlásili do Fantasy Bundesligy už minulý rok, máte šťastie. Stačí si vyskladať novú zostavičku a automaticky ste zaradení do TakUrčitee ligy aj pre túto sezónu.

Tí, ktorí ste tak neučinili a chcete si s nami zahrať, choďte na fantasy.bundesliga.com, registrujte sa, či už na e-mail alebo cez účet na sociálnych sieťach, vyskladajte svoj tím a následne choďte do sekcie My Leagues, kde vyhľadajte ligu s názvom Tak Urcitee, pridajte sa do nej a hrajte s nami!

Rozdiely nás spájajú

Hoci majú Fantasy Premier League a Fantasy Bundesliga veľa spoločného, najmä čo sa týka vyskladania tímu z pätnástich hráčov a získavania bodov podľa ich výkonu, je tu pár hlavných rozdielov, na ktoré by som chcel upozorniť.

  • Rozpočet na tím je v Bundeslige o 50 miliónov vyšší, no aj hráči sú adekvátne drahší, čiže šiestich Lewandowskich do tímu nenazbierate.
  • Striedania sa v Bundeslige nerobia automaticky, resp. sa nerobia vôbec. Ak vám hráč základnej zostavy nenastúpi do zápasu, nevytlčiete z neho žiadne body.
  • V Bundeslige nie sú žiadni žolíkovia, no môžete robiť až 3 prestupy za kolo, ak sa vám súpiska nepáči.
  • V Bundeslige neexistuje kapitán a vice-kapitán na celý tím. Namiesto toho sú tu hviazdni hráči pre útok, zálohu, aj obranu. Každý z vami takto určených hráčov získa o 50% bodov za dané kolo viac.
  • V Bundeslige nie je limit na maximálku troch hráčov z jedného tímu, ako tomu je v Premier League.
  • V Bundeslige nedostávate priame informácie o zranených, či suspendovaných hráčoch. Musíte si to dohľadať sami.
  • Bodovanie za jednotlivé prvky v zápasoch je trošku iné, no až do takých detailov zachádzať nebudem. To si už pozrite na stránke.

Tešíme sa na ostré súboje

Prvý ročník TakUrčitee Fantasy Bundesligy suverénne ovládol tím Redmunich. V závere mu na krk nestačili dýchať Pajdaví ani Die Torjäger des Südens. Lopta je však guľatá, začína sa od nula-nula a dnešný futbal už nepozná favoritov.

Aj Bayern môže v prvom kole podceniť Schalke. Kolísavé úvody nemeckého majstra nie sú žiadnou raritou posledných sezón. Ak chcete s nami hrať, pokúste sa stihnúť spraviť zostavu do piatku, 19:30, kedy je uzávierka zostáv na prvé kolo.

Cena pre víťaza môže byť veľkým lákadlom. Pripravte sa. Začíname!