Piatok, 19. apríl 2024

TakUrčitee Fantasy Premier League: Vybuduj si tím a pridaj sa k nám do ligy!

Tarek Yacoob Tarek Yacoob 11.09.2020
SITA/AP Photo/Frank Augstein

Premier League. To sú emócie, zážitky, nezabudnuteľné futbalové výkony, krásne góly, skvelá atmosféra a tímy nabité skvelými hráčmi. Je to ale aj o čoraz populárnejšej Fantasy lige, ktorá už niekoľko rokov priláka k hre viac ako päť miliónov fanúšikov. Rozhodli sme sa zúčastniť aj my a preto pre vás vytvárame spoločnú ligu.

Má názov TakUrčitee Liga a pripojiť sa môžete prostredníctvom kódu ixg7pz.

Po prihlásení na FantasyPremierLeague.com (a skompletizovaní tímu) kliknite na „Leagues“, ďalej „Create and join new leagues“, „Join a league“, „Join private league“ a zadajte náš kód.

Víťaza na konci sezóny odmeníme… Podľa zásluh, najmenej však vecnou cenou s logom obľúbeného tímu Premier league.

Čo je Fantasy Premier League

Mnohí túto hru už dlhšie poznáte a hrali ste ju. Sú medzi nami ale aj nováčikovia, ktorých takisto radi privítame. Napríklad aj Telovýchovný vedúci, ten sa doteraz venoval len futbalu so šišatou loptou.

Koncept je pomerne jednoduchý. Do tímu potrebujete priviesť 15 hráčov, na ktorých mate 100 miliónov virtuálnych peňazí.

Štyria borci vám zakaždým zostanú na lavičke a za nich body nezbierate. Potrebujete silný základ. Body sa prirátavajú (aj odoberajú) za mnoho akcií. Ich kompletný zoznam nájdete tu.

Päť „zlatých“ pravidiel Fantasy ligy

Aby sme vás ale len „sucho“ neodkazovali na cudzojazyčné linky, máme pre vás päť pravidiel, ktoré ak budete dodržiavať, mali by ste byť aspoň v lepšej polovici štartového poľa.

Mne tieto pravidlá v sezóne 18/19 pomohli skončiť v TOP stovke. Dostal som sa medzi najlepších sto tisíc.

1. Hľadajte hodnotu za peniaze. Drahí futbalisti ako Salah, Aubameyang či Werner nechýbajú ani v mojom tíme. Budget je ale obmedzený a preto je kľúčom nájsť dobrých hráčov za lacno.

2. Útočníkom a záložníkom sa body dávajú primárne za góly a asistencie. Nekupujte preto defenzívnych záložníkov, ani keď sú lacní. Dlhodobo sa to neoplatí.

3. Pred prvým kolom máte neobmedzené transfery. Potom už len jeden „free“ transfer na kolo. Ak ho nevyužijete, presúva sa vám na ďalšie. Ale pozor, môžete urobiť najviac dva prestupy na kolo. Každé ďalšie je za -4 body. Ja sa im čo najviac vyhýbam

4. Pokúste sa ušetriť na obrane, viac investujte do zálohy.

5. Počas sezóny máte k dispozícii tri „čipy“. Bench Boost (rátajú sa body aj hráčom na lavičke), Triple Captain (pri každom kole máte kapitána, ktorý má 2x viac bodov za kolo, tuto až 3x) a Wild Card, teda divoká karta.

Prvé dva môžete využiť len raz v sezóne a odporúčam ho využiť v neskoršej fáze sezóny, keď budú mať viaceré tímy „double víkendy“. Divoká karta sa dá využiť dvakrát (prvá a druha polka sezóny). Umožní vám robiť neobmedzené množstvo prestupov. Takisto neodporúčam využiť veľmi skoro.

Pridajte sa do našej ligy a spoločne si ešte viac užime Premier League sezónu 2020/21!

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera