Štvrtok, 23. máj 2024

Televízne sťahovanie. Slovenská futbalová reprezentácia smeruje už čoskoro na nový kanál

(pr) (pr) 12.11.2021
Foto: SITA/Martin Havran

AMC Networks International (AMC NI), vlastník televíznych programov Sport1 a Sport2, ohlásil akvizíciu balíka zápasov slovenskej reprezentácie, vysielaných naživo exkluzívne na Sport1.

Díky dohodě mezi UEFA a společností AMC Networks International – Central and Northern Europe, která provozuje stanice Sport1 a Sport2, budou v letech 2022 až 2028 na Sport1 exkluzivně vysílány slovenské fotbalové zápasy živě. ” píše sa v tlačovej správe, ktorú dnes uverejnil web športovej televízie.

Tri kvalifikácie aj Liga národov

Sport1 a Sport2 získaly exkluzivní práva na živé vysílání 30 zápasů slovenské fotbalové reprezentace v letech 2022 až 2028. Balíček bude zahrnovat kvalifikační zápasy na UEFA EURO 2024 a UEFA EURO 2028 i FIFA mistrovství světa 2026, stejně jako přátelské zápasy Ligy národů UEFA. Slovenská reprezentace se poprvé objeví na stanici Sport1 v červnu 2022, kdy odstartuje Liga národů UEFA 2022-23,” píše sa doslova v správe.

Prvým zápasom na Sport1 bude zápas Ligy národov na budúci rok v júni. Nový ročník súťaže vyžrebujú 16. decembra, Slovensko v ňom bude hrať v C-kategórii.

„Jsme nesmírně hrdí, že můžeme i před našimi televizními obrazovkami povzbuzovat slovenské reprezentanty. Těšíme se, že se jim bude dařit v kvalifikačních kolech a v Lize národů UEFA! Tato akvizice je pro nás obrovským přínosem. Dále zvýší počet námi vysílaných lokálních televizních fotbalových zápasů v České republice i na Slovensku. To je pro diváky milující fotbal nezbytností. Nezapomínejme, že v aktuální Evropské lize UEFA a konferenční lize UEFA máme pokryty i zápasy Jablonce, Slavie Praha a Sparty Praha,“ povedal Marcel Mareš, Country Manager AMC NI a dodal dodal: „Je to významná investice koupit taková prémiová sportovní práva, ale víme, že národní týmové zápasy, klubové pohárové zápasy i dobrý závod F1 jsou nezbytností pro všechny sportovní fanoušky.“

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera