fbpx
pondelok, 25. januára 2021
Bielorusko hokej
SITA/AP Photo/Sergei Grits
Futbal

To najlepšie z ničoho: Aj Burundi už futbal odložilo, no v Bielorusku sa začína finále hokeja

Áno, Burundi sa stalo ďalšou krajinou, ktorá suspendovala svoju futbalovú ligu. Primus league si bude musieť chvíľu počkať, hviezdy tamojšieho Interu (Inter Star) už nedostali možnosť získať dnes body proti predposlednému Ngozi City.

Kde sa ešte hrá?

Jedinou futbalovu ligou, ktorá ešte kope, je bieloruská. Dnes má na programe dva zápasy druhého kola. Stretnú sa aj dvaja, čo svoj prvý duel vyhrali – ak sa vám chce, sledujte zápas Ruch Brest – Energetik BGU aj v tipovacej apke.

Prípraváky sa hrajú v Rusku (veď prečo nie), Estónsku (trochu prekvapivo) a tradične vo Švédsku. Severania bojujú proti korone svojsky, trochu možno aj kopačkami. Veď uvidíme.

Hokej a iné športý

V Bielorusku sa dnes začína finálová séria hokejovej Extraligy. To už stojí za zmienku a aj za chvíľu pri displeji mobilného telefónu. Junosť Minsk hrá doma so Soligorskom a mali by si favorizovaní “Mladíci” z hlavného mesta dávať bacha. Soligorsk nedostal v posledných troch zápasoch semifinále, ktoré hral na súperovom ľade, ani gól. Len pripomínam.

Na Taiwane sa hrá SBL a ja netuším, prečo má ich basketbalová liga rovnakú skratku, ako naša. Zaujímavý zápas sa hrá na poludnie. Taiwan Beer proti Bank of Thailand. Pivári proti bankárom. Asi to nebude lákavý pohľad na postavy basketbalistov.

Stolný tenis sa hrá tam, kde včera – v Rusku, na Ukrajine a aj v Čechách. Ponuka znie znova na stovky zápasov. Dve, či tri. Okrem toho už len 13 dostihových termínov.

Pred nami je víkend, ktorý býva tradične preplnený zápasmi na celom svete. Či sa nejakých dočkáme aj zajtra, vie len apka Flashscore.