Nedeľa, 30. jún 2024

To najlepšie z ničoho: Aj Burundi už futbal odložilo, no v Bielorusku sa začína finále hokeja

SITA/AP Photo/Sergei Grits

Áno, Burundi sa stalo ďalšou krajinou, ktorá suspendovala svoju futbalovú ligu. Primus league si bude musieť chvíľu počkať, hviezdy tamojšieho Interu (Inter Star) už nedostali možnosť získať dnes body proti predposlednému Ngozi City.

Kde sa ešte hrá?

Jedinou futbalovu ligou, ktorá ešte kope, je bieloruská. Dnes má na programe dva zápasy druhého kola. Stretnú sa aj dvaja, čo svoj prvý duel vyhrali – ak sa vám chce, sledujte zápas Ruch Brest – Energetik BGU aj v tipovacej apke.

Prípraváky sa hrajú v Rusku (veď prečo nie), Estónsku (trochu prekvapivo) a tradične vo Švédsku. Severania bojujú proti korone svojsky, trochu možno aj kopačkami. Veď uvidíme.

Hokej a iné športý

V Bielorusku sa dnes začína finálová séria hokejovej Extraligy. To už stojí za zmienku a aj za chvíľu pri displeji mobilného telefónu. Junosť Minsk hrá doma so Soligorskom a mali by si favorizovaní “Mladíci” z hlavného mesta dávať bacha. Soligorsk nedostal v posledných troch zápasoch semifinále, ktoré hral na súperovom ľade, ani gól. Len pripomínam.

Na Taiwane sa hrá SBL a ja netuším, prečo má ich basketbalová liga rovnakú skratku, ako naša. Zaujímavý zápas sa hrá na poludnie. Taiwan Beer proti Bank of Thailand. Pivári proti bankárom. Asi to nebude lákavý pohľad na postavy basketbalistov.

Stolný tenis sa hrá tam, kde včera – v Rusku, na Ukrajine a aj v Čechách. Ponuka znie znova na stovky zápasov. Dve, či tri. Okrem toho už len 13 dostihových termínov.

Pred nami je víkend, ktorý býva tradične preplnený zápasmi na celom svete. Či sa nejakých dočkáme aj zajtra, vie len apka Flashscore.

TakUrčitee SMS
Keď ste sa dočítali až sem, mám jednu prosbu. Po ôsmich rokoch poctivej práce nebudem chodiť okolo vriacej kaše a na bránu vypálim z ťažkého uhla: Uchádzame sa o symbolický príspevok od toho najvernejšieho – nášho fanúšika. Takurčitee teraz môžete podporiť cez jednoduchú SMS na číslo 8866. Na oplátku viem sľúbiť, že v neobjektivite nepoľavíme a budeme písať najlepšie ako vieme aj ďalej. Budeme prinášať ďalší športovo-zábavný obsah, ktorý oceňujete už vyše sedem rokov. Aj vďaka vám bude naša forma ďalej stúpať. Stačí poslať SMS v tvare: TAKURCITEE na číslo 8866 a podporiť nás sumou 2 Euríčka, ktorú zaplatíte v najbližšej faktúre svojho mobilného operátora. Za kolektív pisálkov z celého športového srdiečka ďakujem. Telovýchovný vedúci.

Komentáre

Tagy:

Odoberajte nás

Prihláste sa do nášho newslettera